Sezen'in ''Cakkidi ilhami nereden?

Nil@y

Eski Üye
Sezen Aksu, Kenan Dogulu'ya verdigi dillerden dusmeyen ''Cakkidi'' parcasinin ilham kaynagini, Turkiye turnesinin ucuncu duragi olan memleketi izmir'de acikladi.Minik serce, parcayi sabah izledigi kadin programindan esinlenerek yazdigini acikladi.

Hem sarkilari, hem de sahne sovuyla hemserilerine unutulmaz bir gece yasatan Sezen Aksu, programinin so hbet bolumunde sarkilarini ''durup dururken yazmadigini'' belirtti.''Bir yerlerden besleniyor, bir seyleri izliyor, goruyorum.Allah'tan boyle seyler yasaniyor da, yaziyorum dedi.Cakkidi'yi nasil yazdigini soyle anlatti:

DUGUN VE CENAZE...
''Yine bir sabah televizyonda sabah programini izliyordum.Kadinin biri hungur hungur agliyor.Kocasini oldurmus ,hapishanede cezasini cekmis, cikmis.Ama hala seviyor.iki gozu iki cesme agliyor.Sunucu; ( Ne oldu bacim niye oldurdun) diye soruyor.Benim icim paramparca.Kadin'da,(Cok seviyordum.Bir gece aldim baltayivurdum, oldurdum) cevabini veriyor.Aradan 30 saniye gecmiyor sunucu,kadin hep birlikte gobek atiyor.Al sana Cakkidi.Uzuntuden,sevince gecerken, bende oyle bir sinir cizgisi vardir.Gulerken aglarim, aglarken gulerim.Sabah programina giden hanimefendiler beni coktan solladilar.Hayatin gercegi bu.Hayat dugun ve cenaze.''

bu iş çok saçma yani az önce ağlayıp sızlanırken 5 dakka sonra gülüp kahkahalara boğulmak hatta göbek atmak....!!
tamam milletçe kapı gıcırdısına bile kıvırmaya müsaitiz ama bu kadarı pes dedirten cinsten yani olmas böle şeee
bana ters sorunu olan insanlar bu gruba dahildir eminim tamam moralsizken bi esprile gülücükler saçabilirim ama kocamı öldürüp sonrasında göbek atmam ehuehuehue b uteyze kaçıkk;)