50 yıl nezarette unutulan adam!

1958 yılınında, babasına kesici aletle saldırıp yaraladığı gerekçesiyle, gözaltına alınan adamın dosyası bürokrasi çarkında kaybolunca 50 yıl boyunca nezarette unutuldu.

Sri Lanka'da mahkemeye çıkarılmaksızın 50 yıldır gözaltında tutulan kişinin geçen hafta 80 yaşında serbest bırakıldığı bildirildi.

D.P. James adlı kişinin avukatı, müvekkilinin 1958 yılının ağustos ayında babasına kesici aletle saldırıp yaraladığı gerekçesiyle gözaltına alındığını, daha sonra akli dengesinin yerinde olup olmadığını anlamak için hastaneye nakledildiğini ve ardından yine hapishaneye döndüğünü ve bu andan itibaren de dosyasının Sri Lanka adli bürokrasisi içinde kaybolup gittiğini açıkladı.

D.P. James'i kefaletle serbest bırakan mahkeme, 'nadir görülen bu üzücü olay' için özür diledi.

Geçen yıl sonunda hastaneye kaldırılan D.P. James'in durumunun dikkati çekmesi üzerine cezaevi yönetiminin araştırmaları sonucu olayın ortaya çıktığı belirtildi.

AA
 
Ferhan Şensoy'un " PARDON" isimli filmi canlanıverdi birden gözümde . Masum oldukları halde altışar yıl içerde yatan üç kafadarın hikayesi işlenmişti . Hadi ona ; traji - komik dedik , film dedik , olmaz nasılsa bu kadarı dedik ... güldük geçtik . 50 yıl ne demek yahu? Bir isnanın ömründen eli yıl çalınır mı?
 
Üst