• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Dunyanın en ilginç rekorları

AYAKTA DURMA REKORU
Swami Maujgiri Maharji adlı Hintli 1955 Yılından 1973 Yılının kasım ayına kadar tam 17 yıl boyunca ayakta durdu. Bir süre içerisinde uykusu geldiğinde bir yere dayanması yeterli oluyordu.

PATMIŞ MISIR YEME REKORU
New York’taki bu ‘o’ anda patlamış mısır taneleri arasında kaybolan adam da kendi kilosu kadar patlamış mısır yemeyi hedefliyor. Rekor kırması için daha sekiz saat patlamış mısır yemesi gerekiyor.

AYAKKABI PARLATMA REKORU
18 Mart 1989 Günü Londra'Da 4 Genc boyacı sekiz saat içinde Tam 11 bin 651 Çift ayakkabı boyadılar..

ŞİŞE KOLEKSİYONU
George E.Terren AdLı amerikalı 1 Mart 1988 tarihine Kadar Tam 29 bin 508 Adet içki şişesi Topladı...

BİR MOTOSİKLETTE EN ÇOK KİŞİ
11 Kasım 1987 tarihinde,Avustralya'da bir motosiklet Klübünün tam 46 üyesi 1000 cc kapasiteli bir tek motosiklete binerek 1700 KM yol almaya başladılar

DİĞER REKORLAR
* Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu.

* Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur.

* Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim.

* Dünyanın normal boydaki en zayıf insanı 1977'de,83 yaşında öldüğünde sadece 15 kiloydu.

* Fas' ın eski imparatorlarından Muley İsmail'in (1672-1727) 548'i erkek,340'ı kız olmak üzere 888 çocuğu vardı.

* Dünyanın en şişman erkeği 1941' de doğan Jon Brower Minnoch' tur..1978 yılında hastaneye kaldırıldığında 635 kilo olan Minnoch, 1983' te 42 yaşında hayatını kaybetti.

* Rus çiftçi Feodor Vassilyev' in karısı, 1725-1765 yılları arasında yaptığı 27 doğumda 69 çocuk dünyaya getirdi.Bunların 16'sında ikiz,7'sinde üçüz,4'ünde ise 4'üz doğurdu.

* Avustralyalı Les Stewart 16 yıldır daktilonun başında oturuyor ve sürekli sayıları yazıyor. Hiç durmadan 1'den 1 milyona kadar sayıları yazan Stewart, bugüne kadar 19 bin 990 adet kağıt kullandı, bin adet şerit değiştirdi ve 7 daktilo eskitti.

* 36 yaşındaki Japon Takisu Matarona böcek tutkunu. Takisu geçen yıl bir hamamböceğine 3 milyar lira ödeyerek rekor kırdı. Dünyanın en pahalı hamamböceği artık Takisu' nun.

* İngiliz Kevin Thackwell evinin dışını 20 milyon adet mandalla kapladı. Thackwell sarı ve yeşil mandalları yapıştırmak için 2 ton yapıştırıcı kullandı.

* Alman Heino Monster dünyanın en küçük dergisini çıkarıyor. Mahalle dedikodularını yazdığı haftalık dergi 3.5x2. santimetre boyutlarında.

* Brezilyalı öğrenci Tobiaz Couso okulda bir hafta içinde farklı nedenlerden dolayı 120 arkadaşını dövdü. En kavgacı çocuk olarak rekorlar kitabına giren Tobiaz bugüne kadar 20 okul değiştirdi.

* Çikolata meraklısı Amerikalı Fiona Kingsten dünyanın dört bir yanından 2 bin değişik çikolata topladı. 30 yıldır çikolata biriktiren kadın çikolatalar kurtlanmasın diye özel bir bakım uyguluyor

Alıntı
 
kimisi farkında olmadan kırılan rekorlar..
kimileri ise hiç bir amacı olmayan faydasız rekorlar..
ama rekor rekordur adın kitaplara geçmişse gerisini kim takar.

emeğine sağlık
 
EN İLGİNÇ 10 REKOR!

İngiliz Daily Telegraph gazetesi bugüne kadar Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanan en ilginç 10 rekoru derledi sıraladı:

En büyük trafik hunisi koleksiyonu
İngiliz David Morgan'ın 137 parçadan oluşan koleksiyonu, dünya üzerinde bugüne kadar değişik dizaynlarda üretilmiş trafik hunilerinin üçte ikisini kapsıyor.

En fazla parmak sahibi insan
Rekor, Hintli Pranamya Menaria ve Devendra Harne adlı 2 adama ait. Her ikisinin de 12'şer el, 13'er de ayak parmağı bulunuyor.

En gürültülü geğirti
İngiltere, Enfield'de yaşayan Paul Hunn adlı adamın 2004 yılında çıkardığı 104.9 desibellik geğirtisi, dinleyenler tarafından matkap sesine benzetiliyor. Hunn, rekor denemesi öncesinde bol miktarda köri sosu, kebap ve gazlı içecek tükettiğini söylüyor.

Ağzıyla en fazla çıngıraklı yılan tutma
ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan 'Yılan Adam' lakaplı Jackie Bibby, yardım almadan 10 tane çıngıraklı yılanı kuyruklarından dişleriyle tutabiliyor. Bibby'nin yılanlarla ilgili diğer rekorları arasında, en fazla yılanla küvette oturma, en fazla yılanla uyku tulumunda yatma ve 10 yılanı en kısa sürede bir çuvala sokma da bulunuyor.

En fazla canlı hamamböceği yeme
İngiliz Ken Edwards adlı adam, 2001 yılında, 1 dakika içerisinde 36 tane canlı hamamböceğini yiyerek adını Guinnes Rekorlar Kitabı'na sokmaya hak kazanmış. Edwards, hamamböceklerinin düşmanlarından korunmak için salgıladıkları kimyasal maddenin boğazı uyuşturduğunu, bu nedenle böcekleri yutarken fazla bir şey hissetmediğini söylüyor.

Bir dakikada en fazla Ferrero Rocher çikolatası yeme
İngiliz Reuben Williams, 1 dakikada, üzerindeki alüminyum folyoyu çıkarmadan 5 tane Ferrero Rocher marka çikolata yiyerek dünya rekorunun sahibi olmuş.

Baş üzerinde dengede tutulan en ağır araba
John Evans adlı İngiliz, 1999'da 159.6 kilogram ağırlığında bir Mini marka arabayı kafasının üzerinde 33 saniye dengede tutmayı başarmış.

En büyük disko topu
Raf Frateur adlı Belçikalının yaptığı 7.35 metre çapındaki top, dünyanın en büyük disko topu olma özelliğini taşıyor. İçerisine yerleştirilen bir motor aracılığıyla dönen disko topunun üzerinde tam 80 bin adet küçük ayna bulunuyor.

En büyük kusmuk torbası kolleksiyonu
Hollandalı yatırım danışmanı Niek Vermeulen'in, 1970'lerde başladığı kusmuk torbası kolleksiyonu, bin 3 farklı havayolu firmasının 5 bin 180 adet kusmuk torbasından oluşuyor.

En uzun bacak kılı
ABD'de yaşayan tıp öğrencisi Wesley Pemberton'ın bacağındaki kıl, Ağustos 2007'de ölçüldüğünde tam 12.7 santim çıkmış. Pemberton, rekoru elinde tutmak için kıla özenle baktığını söylüyor.
Alıntı...
 
Üst