Duyun da İnanmayın..

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Duyun da İnanmayın!

Meğer sadece bizde değil, bütün dünyada leyleği havada görmenin o sene çok gezileceğine işaret ettiğine inanılıyormuş.

Bunu bilen turizm acenteleri de her yörede birtakım adamlar tutarak leylekleri ürkütüyor, daima havada görülmelerini sağlıyorlarmış.

Söylenenlere göre bütün önemli futbolcuların maçlara çıkarken uğur olsun diye yaptıkları birtakım hareketler varmış. Mesela efsane golcü Tanju Çolak'ın tünelden çıkarken ilk olarak sağ ayağını attığını herkes biliyor. Bunun gibi, Beckenbauer da elini yumruk yapıp kafasına vururmuş. Van Basten ile Gullit birbirlerinin kulaklarını çekerlermiş. Maradona ise ısınma hareketleri sırasında nedendir bilinmez sürekli zürafa taklidi yaparmış. Ama bu konuda çok başarılı olmadığından yaptığının zürafa taklidi olduğunu kimse anlamazmış. Daha ziyade yediği birşeyi hazmetmeye çalıştığı zannedilirmiş.

Benito Mussolini çok cimri bir adammış. Üzerindeki üniforma çok kötü göründüğü halde, yeni bir üniforma diktirmeye hiçbir zaman razı olmamış. Çünkü parasını kendisinin ödemesi gerektiğini sanıyormuş.

Avustralya'nın Sidney kentini Melbourne kentine bağlayan karayolu üzerindeki viyadüklerden birine Komo Yoki ismi verilmiş. Bu isim bir kanguruya aitmuş. Komo Yoki isimli bu kanguru, karayolunun inşa edildiği 1962-1967 yılları arasında çalışmalara katılmış ve işçilere soğuk kola, asfalt silindiri, onluk çivi gibi şeyler taşımış.

Nevadalı çiftçi Harrison Rockwell, haşlanmış mısır yeme yarışmasında bir saat içinde 72 adet haşlanmış mısırı mideye indirmiş ve dünya rekoru kırmış. Ancak yapılan bir itiraz sonucu tertip komitesi bu rekoru iptal etmiş. Çünkü Rockwell'in yediği mısırlardan on yedisi bırakın haşlanmayı, daha önce bir tencereye bile girmemiş.

Rivayete göre yıllar önce Türkiye'yi ziyaret eden Henry Kissinger'ın onuruna verilen yemeğin menüsünde çiğ köfte de bulunuyormuş ve bu konuda uyarılmayan Kissinger, diğer yemeklerin tadına bakarken çiğ köftelerden birini de tek yudumda midesine indirivermiş. Söylenenlere göre Kissinger acısı fazla kaçmış çiğ köfte nedeniyle tam üç saat yirmi iki dakika avaz avaz bağırmış. Ayrıca ertesi gün ziyaretini yarıda keserek apar topar ülkesine dönmüş. İşi bilenler, Amerika ile ilişkilerimizin bir daha asla eskisi gibi olmadığını ifade ediyorlar.

Dünyada bugün itibariyle kullanılmakta olan alfabelerin harf sayısı 15 ila 30 arasındaymış. Ancak Orta Afrika'da yaşayan Zwabinuisi kabilesinin kullandığı harf sayısı bu ortalamanın dışındaymış. Çünkü Zwabinuisi kabilesinin alfabesinde sadece üç harf varmış. Dilbilimciler bu durumu, Zwabinuisi kabilesinin pek konuşkan bir kabile olmamasına bağlıyorlarmış. Unutmadan söyleyelim, kullanılan harflerden biri bütün kelimelerde "kaynaştırma harfi" olarak kullanılıyormuş.
 
desene o zaman maratona çıkacak koşucu ceylan veya tazı hareketlei yapmalı...................

ama kesin olan bir şey var bu tür durumlar insanın içinde kendine veya çevresindekilere karşı yapmış olduğu hırstan olsa gerek.
 
Üst