Uzayda Su Buharı Tespit edildi..

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Dünya'dan 150 ışık yılı uzaktaki HD209458b gezegeninin atmosferinde su buharı bulunduğu tesbit edildi. NASA, Lowell gözlem evinden astrofizikçi Travis Barman'ın bulgusuna destek verdi.

Güneş sistemi dışındaki bir gezegenin atmosferinde su bulunduğu tespit edildi. ABD'nin Arizona eyaletindeki Lowell gözlem evinden astrofizikçi Travis Barman, internet sitesindeki açıklamasında, Hubble uzay teleskobuyla yaptıkları incelemede, ilk kez güneş sistemi dışındaki bir gezegenin atmosferinde suya rastladıklarını belirtti.
Barman, Dünya'dan 150 ışık yılı uzaktaki HD209458b gezegeninin atmosferinde su buharı bulunduğunu kaydetti.

Travis Barman, ''Artık güneş sistemi dışındaki bir gezegenin atmosferinde su buharı olduğunu biliyoruz ve güneş sistemi dışındaki başka gezegenlerin atmosferlerinde de su buharı olduğunu düşünmek için iyi bir nedenimiz var'' dedi.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesinin (NASA) de destek verdiği bu araştırmanın sonuçları, internetteki astrofizik gazetesinde Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor
Linki Görebilmek İçin Üye Ol veya Giriş Yap adresinde yayımlandı:
 
Gerçekten çok değişik bir bilği paylaşımın işin teşekkürler. İnsanoğlu ne kadar geliştiriyor kendini.Ben güneş sistemi dışındaki sistemlerin incelendiğini bilmiyordum.

Ama dikkat ederseniz insanlar bırakın dünyayı gözetlemeyi güneş sistemini incelemeyi kendi sistemimizin dışındaki yerlere kadar inceleme ve gözlem yapıyorlar. Biz ise hala sınırlarımızı bile gözetleyemiyoruz. Artık siz düşünün kaç yıl geri kaldığımızı?
 
Bu Allah(c.c)'ın büyüklüğüne bir ıspat daha,ve biz okadar aciziz ki onun yanında asırlardır yaşadığımız şu kainatta daha bilmediğimiz neler var?
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Bu Allah(c.c)'ın büyüklüğüne bir ıspat daha,ve biz okadar aciziz ki onun yanında asırlardır yaşadığımız şu kainatta daha bilmediğimiz neler var?

katılıyorum sadem gerçektende öyle her yerde ben varım ispatı var ama hala inanmayan biçare zihniyetler var
 
Üst