İşte uçuracak otomobillerin özellikleri

Artık yerde değil gökte trafik yoğunlaşacak! Uçan otomobiller 5 yıl sonra satışa çıkıyor. İşte uçuracak otomobillerin özellikleri..

İnsanoğlunun 100 yıllık hayali gerçek oluyor. Tek kişilik olan uçak-otomobil 600 kilodan daha hafif ve kurşunsuz benzinle çalışıyor. Hollanda merkezli bir firma tarafından geliştirilen Pal-V, Fiat Uno büyüklüğünde.

Tek kişilik olan uçak-otomobil 600 kilodan daha hafif ve kurşunsuz benzinle çalışıyor. Pal-V’nin havalanması için sadece 50 metrelik bir yola ihtiyacı var. İnmek için ise sadece 4 metreye yeterli oluyor.

Uçma konumuna geçildiğinde tavanındaki pervane açılıyor ve tek motordan beslenen araç helikopter gibi havalanıyor. Karada saatte 200 km hız yapabilen otomobilin havadaki hızı ise saatte 190 km. Menzili 550 kilometre ve 1200 metre yükseğe çıkabiliyor.
haber7
 
Bir gün, uçan otomobil kullanma şansımın olmasını çok isterim gerçekten. Uçuş brovesi almak için katıldığım kursları sonlandırma şansım olmadı ama ilk fırsat da tamamlayacağım, uçmak ve paraşüt kullanmakta çok güzel ve özgün bir duygu. Emeğinize sağlık, yine uç ve güzel bir konu, sizi okumak bir çok arkadaşın konuları gibi insanın içini sıkmıyor. Ufuk veya hayallerimizi zenginleştiriyor, en azından resimlerle. İyi forumlar.
 
teşekkürler erkişi. inşallah eğitimlerini tamamlarsın uçmak güzel olmalı bu araçlardan alırsan eğer sözün olsun o zaman benide bir gün gezdirirsin.
 
Hayalim tabiki ve bu uçan otomobiller piyasada olurda Allah ömür verir edinebilirsek, tabiki sizede ait bir araç olacak birlikte gezeriz. En azından hayali bile güzel değilmiş. Tekrar teşekkürler güzel ütopya için.
 
Bilimkurgu , bilimin bir adım öncesidir . Hayallerimizin hepsinin birgün bilim sayesinde gerçeğe dönüşeceğine inanıyorum . Bu fikir de hakikaten kulağa hoş geliyor , hadi hayırlısı :)
 
Ne olucak ki canım yakında 10 sene falan sonra pistlerin kenarına uçan oto pazarı açılır ordan şöyle az uçmuş olanından ikinci el bir uçan ota denk getiririz sonra uçuşa hazır olun benide almayı unutmayın :))) ank dan sahra hanımıda alırız kuyruk kısmına bir süpermeydan forum filaması tamamdır:))
Hayeller güzel tabiki bilim son hızla ilerliyor ve bu hayaller gercek oluyor umud edelimki bu gelişmeler her zaman insanlık yararına olsun kötü amaçlı kullanılmasın.
 
Üst