Yeni yıl şıklığı evinize geliyor

Evinizi yeni yıl için hazırlamaya bu sene erken başlayın. Böylelikle özenle hazırladığınız dekorunuzun zevkini daha uzun süre yaşayabilirsiniz. İç mimarlara göre yeni yıl dekorasyonunda mutlaka kullanacağınız renkleri sınırlamanız gerekiriyor.

Hediye seçmek bir sanat. Sevdiklerinize ve ailenize alacağınız yılbaşı armağanları hem unutulmayacak kadar özel ve ayrıcalıklı, hem de her kullanışta sizi hatırlatacak kadar anlamlı ve sevgi dolu olmalı. Bu yılbaşı da sevdiklerinizi özel ve kalıcı hediyeler ile mutlu etmenin yollarından biri Yataş'tan geçiyor. Markanın yeni ev tekstili koleksiyonu, özel tasarımları ile ideal hediye seçenekleri arasında…

Yatak odalarının şık aksesuarı yatak örtüsü, Yataş tarafından özel bir koleksiyonla işlenmiş. Geniş kreasyona yeni eklenen Kimora ve Molly yatak örtüleri; düz kumaş üzerine renkli ipliklerle işlenen, kapitoneli tasarımı ile beğeni kazanıyor.

Modellerde; dekoratif yastık kılıflarının ve örtülerin kenarlarında bant uygulamasına yer verilmiş. Bu bantların ana renk ile oluşturduğu uyum, estetik açıdan da destekleyici bir unsur olarak belirginleşiyor.

Renklere dikkat etmek gerekir

Evinizi yeni yıl için hazırlamaya bu sene erken başlayın. Böylelikle özenle hazırladığınız dekorunuzun zevkini daha uzun süre yaşayabilirsiniz. İç mimarlara göre yeni yıl dekorasyonunda mutlaka kullanacağınız renkleri sınırlamanız gerekiriyor. Çok fazla renk bir arada kullanıldığında etkileyici bir dekor hedeflenirken tam tersine karmaşa yaratabiliyor. Renk seçiminizde, örnek olarak, klasik yeşil ve kırmızı kombinasyonunu kullanabilirsiniz altın teması üzerinde yoğunlaşabilirsiniz, ya da beyaz ve mor uyumunu hedefleyerek hem çok modern hem de göz alıcı bir dekor yaratabilirsiniz. Kararlaştırdığınız renkleri evinizin farklı köşelerinde tekrar tekrar kullanın ki evde genel bir tema, bir renk uyumu sağlansın. Evinizde dekorasyon yapargeni, her şeyinizi tekrar satın alıp, evi baştan aşağı tekrar dekore etmeye hiç gerek yok. Gündelik eşyalarınıza bir mimari destek olmadan kendiniz sezona adapte edebilirsiniz. Mesela beyaz abajurlarınızın başlıklarını kırmızı başlıklarla değiştirebilirsiniz, ya da koltuğun üzerine seçtiğiniz renklerde birkaç yastık atarak, masa örtülerinizi aynı renklerde seçerek gündelik eşyaları dekorunuza dahil edebilirsiniz.

Doğa, yılbaşının ilham kaynağı

Aralık ayının gelmesiyle birlikte kendi evinize en uygun çam ağacını bulma arayışı da başlar. Çorap, şöminelerin üzerindeki yerlerini alır, süsler naftalinleşmiş yerlerinden çıkarılırlar, kar taneleri evin her köşesinde tekrar karşımıza çıkar. Yılbaşı zamanı evinize doğadan esinlenerek dekore ederseniz, iç mimarlar evin çok daha sıcak olacaklarını dile getiriyorlar. Mimarlara göre yılbaşı demek, doğa demektir. Parklardan toplayabileceğiniz çam dalları ve kozalaklar cam bir kabın içine koyup doğal bir aksesuar yaratabilirsiniz. Hatta aranjmanın tam ortasına seçtiğiniz renklerde bir mum yerleştirerek bu camı mumluk olarak da kullanabilirsiniz. Bütün bu karmaşanın içinde yılbaşının getirimlerini de unutmamak lazım. Telaş, küçük ayrıntılarını unutmanıza neden olabilir. Evin içiyle pür dikkat ilgilenirken, kapıyı asmak için noel çemberi satın almayı unutmamak lazım. Çiçekçilerden alabileceğiniz noel çemberleri de kapı girişinizde ya da şöminenin üzerinde çok hoş duracaktır. Eğer düz yeşil bir çember aldıysanız böyle sade bırakabileceğiniz gibi üzerini dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Çemberinizi yılbaşı süsleriyle donatabileceğiniz gibi size gelen yılbaşı tebrik kartlarını üzerine asarak sevdiklerinizden gelen kartları sergilemek için de bu çemberi kullanabilirsiniz.

Çiçekler ve beyaz ışık çok önemli

Yılbaşı gecesinin dekorasyonu için çok fazla para harcamak istemiyorsanız, elinizdeki eşyaları değerlendirmelisiniz. Dolap bekleyen eşyaları yılbaşı için yeniden yaratabilirsiniz. Eski bir boya kutusunu ya da metalik bir kovayı rahatlıkla saksıya çevirebilirsiniz. Hatta bu saksıya çam ağacınızı bile koyabilirsiniz. Evinizi ve bahçenizi süslerken beyaz ışıktan vaçgeçmeyin. Gecenin karanlığında en güzel tezatı beyaz ışıklar oluşturuyor. Son senelerde ışıklandırmada çeşitler giderek artmaya başladı. Küme ışıklardan yapılmış yıldızları, kartoplarını artık piyasada bulmak mümkün. Eğer beyaza ek bir renk kullanmak istiyorsanız yine tek renk (örneğin mor) küçük ışıklar alıp bunları küme halinde tutturarak bir salkım görüntüsü yaratabilirsiniz. Beyaz ışıkların arasına serpiştirebileceğiniz bu mor üzüm salkımları çok güzel gözükecektir. Sadece üzül salkımları değil, çiçekler de bir evin stresine bağladır. Evinizdeki saksılara bu sezon ektiğiniz çiçeklerin de dekorunuza uygun renklerde olmasına özen gosterebilirsiniz.

Tasarımların, yatak odalarına seçkin ve ayrıcalıklı bir atmosfer katması için, detaylar titizlikle ele alınmış ve yüksek kaliteli çalışmalar elde edilmiş.Yataş'ın özel bir koleksiyon çevresinde buluşturduğu rengarenk battaniyeleri, 2 farklı modelde değişik renk seçenekleri sunuyor.

Kış aylarının soğuk ve renksiz günlerine inat, yatak odalarına canlılık ve enerji katacak tasarımlar içeren koleksiyondaki ürünler; yumuşak ve hafif dokunuşlarıyla kullanım sırasındaki konfor beklentilerini de yükseltiyor.

Deseninde çiçek ve yaprağın iri olarak tasarlandığı Meloni battaniye, klasik severler için çok uygun. Çift taraflı olarak kullanılan model, tek battaniyede 2 farklı battaniye hissi yaşatıyor. Modern tasarımı ile gençler ve kendini genç hissedenler için hazırlanan Brody modeli de çift taraflı olarak kullanılıyor ve Scotch desenini mekanlara taşıyor.

Markanın yılbaşı hediye seçenekleri arasında; renk alternatifleri ve özel çiçek deseni ile dikkat çeken Flora havlu da yer alıyor. Ürünün bir yüzünün kadife olarak tasarlanması, şıklığın artmasını sağlamış.

Bornoz, banyo havlusu, el havlusu gibi seçeneklerle banyolara renk katan Flora; canlı renkleri ile de ilgi görüyor. Yıllarca aynı kalitede kullanım konforu sağlayan ürünler, banyo keyfini artıran çalışmalar olarak öne çıkıyor.
Kaynak: homeshowrom.com
 
Üst