Ağaç süslemek istiyorsanız, size harika önerilerimiz var

Yeni yıl partilerinin olmazsa olmazları arasında en özelleri ve en eğlencelileri şüphesiz çam ağaçlarıdır. Yılbaşı yaklaşırken çam ağacı süslemek artık bize de bir gelenek halini almış durumda. Bu dönemlerde uğradığınız evlerin çoğunda süslenmiş bir çam ağağı görebilirsiniz. Eğer siz de kendi evinizde bir ağaç süslemek istiyorsanız, size harika önerilerimiz var.

Melek sadece beyaz mı olur?

Kaşe/kot kumaşından iki katı üst üste koyup kağıt üzerine çizdiğiniz insan figürünü zikzak makası ile biçin. Baş bölümünün kenarlarını dikip içine pamuk doldurun. Boyun ve başın arka bölgesine beyaz bir parçayı, üzerine koyacağınız boncuk yardımıyla dikin.

Yıldızlar ağacınızda

İki kat bir kumaş parçasından hazırladığınız yıldız formunu biçin. Kumaşın içine pamuk ya da elyaf doldurun. Kumaşı etamin iplikleriyle kenarlarından dikin. İstediğiniz yerine boncuk ve pul takın. Kırmızı çam ağacı: Euroflora.

Bir de eviniz olsun

Kartondan hazırlayacağınız evin üzerine boyalarla cam ve pencere çizin, çatı kısmına beyaz çimento ile kar yapın. Çimento çok ıslak olmasın. Yapıştırma işlemini sıcak silikon ve tabancasıyla da yapabilirsiniz. Yılbaşı sepeti: Euroflora.

Dikerek dekore edebilirsiniz

Dilediğiniz biçimde oluşturduğunuz kumaş oyuncağın üzerini gelişigüzel dikiş ve işlemelerle dekore edebilirsiniz.

Yamalı bohça

Kumaştan hazırladığınız oyuncağın üzerine artan kumaş parçalarından yapıştırın. Aralara ve uç kısımlarına pul dikmeyi unutmayın.

Fiyonk yapın

Kurdeleden fiyonklar yapıp ağacınıza asabilirsiniz.
Kaynak: e-kolay
 
Üst