Erkekler neden daha komiktir?

Nil@y

Eski Üye

Genç erkekler genellikle hemcinslerine ve kadınlara göre çok daha fazla espri yaparlar, sebebi ise tamamen testosteron...

Kadınlar genellikle bu tip durumlarda cesaretlendirme ve yorum yapma rolünü oynarlar. Dikkat edin; bunu hergün iş yerinde, markette, arkadaş arasında yaşarız. Fakat, bu sosyal durumun aslında hormonal kaynaklı olduğunu düşünmeyiz.

Kadın “espriseverler” ise daha naif içerikli espriler yapıyor ve erkeklere göre daha az komedyenliğe soyunuyorlar. Erkekler, esprilerinde başkasına takılmayı daha çok seviyor. Bunun sebebi; genellikle testosteron hormonunun erkeklerin bünyesinde neden olduğu asabiyet. Espriler sayesinde erkekler bu asabiyeti yavaş yavaş ve daha zararsız bir şekilde bünyelerinden atıyorlar.

Erkeklerin yaşı arttıkça, erkeklik hormonunun sebep olduğu bu agresyondan daha kolay kurtulma yolları buluyorlar; trafikte arabanın camından bağırmak gibi... Ama, daha karmaşık ve akıl oyunları içeren espriler yapmak onlara toplumda ve kadınlar arasında daha fazla puan kazandırıp, cazibelerini arttırıyor.
ivillage
 
erkek çocukların aptal aptal harketleri vardır,bende yapmışımdır. Bu düşünceyi tamamen hormonla alakalı bulmuyorum

bunun testostronla alakası olabilir belki ama, karşıt cinsin farklı olduğunu bilemizden başlıyor küçüklükte testostron hormonu yok ama 6-7 yaşlarından sonra dahi kızları güldürmek için anormal hareketler yapmaya başlıyoruz,
cinsel farklılığı çocuklukta bilemsek bile erek çocuğu olarak , karşımızdakinin kız olduğunu farklı olduğunu anlıyoruz ,ama farklılığın ne olduğunu bilemiyoruz, kırsal kesimdekiler daha şanslı erken görmek bakımından, karşıt cinsin pembe tütülü elbise ile dolaşması ilgimizi çekiyor sanırım , erkeklik içgüdüsü söylenemese bile hoş görüntü bebeklikte hissediliyor.

toplum arasında erkek erkeğe konuşurken, ortaya bir genç kız girdiğinde bile konuşmamızın şekli değişiyor, kadın hemcinsi bunu böyle bilmiyor, ve hep aynı zannediyor, oysa konuşma şeklimiz tavırlarımız,şeklimiz bir kız 2-3 erkek arasında olunca epey değişiyor, farklı karaktere bürünüyoruz, ve kız ortalıktan kaybolduktan sonra bir miktar daha farklılık devam edip tekrar erkekçe sisteme dönüşüyor. kız düşüncesi benliği hep erkekleri gördüğü gibi düşündüğü için bu farklılaşmayı hissetmiyor, hareketlerimiz otomatik olduğu için biz erkekler de yaptığımızı hissetmiyoruz, ben bunun biraz içgüdüsel, birazda pembenin çekiciliği ile bağdaştıryorum.
belkide pre natal bir bebek erkek olup ta ters bir dünya-- erkeklerin pembe tütülü elbise-kızların mavi sistemi olarak değiklik yapsak , önümüze cocukluktan başlayan eşcinselliğin başlangıcına gider nitekim aşırı kız evlat sevdasıyla yanan annelerde erkek çocuklarını küçüklükten kız gibi davranıp cinsel kişilik bozukluklarına sebep olduğu kesinlikle bilinen bir gerçek. komiklik yaparak karşıt cinsin ilgisini cekmek masat, tabii freud gibi düşünürsek. bunun da alt nedeni var, daha da ileri gidecek olursak karşıt cinsin hep saklanan, erkeklerden saklanmış olan cinsel organını görme merakı,, bunun yolu karşıki cinsi güldürmek,kendini begendirmek,doktorculuk oyunu ,evcilik , daha ilerki yaşlarda espritüalizm olarak açığa çıkıyor.. herşeyin altında çocukluğumuz yatıyor belkide , kimbilir tabii bu bir düşünce başka birşey değil
 
Üst