çinlilere Türk lokumu

şu meşhur işte cell, reklamı var ya 1 milyar çinliye lokum satmak.

Bu düşünce size mantıklı gelebilir,ama bana asla çünkü çinlilerin yemek kültüründe tatlı yoktur. bizim tatlılar adamı baydırır. biz baklavaya bayılırız ama bir çinliye helva yediriseniz büyük bir iş başarırsınız, bu olur ama adamın Türk çinli kırması olması lazım yada Türkiyee avrupaya amerikaya adapte olmuş olması gerekir.

Kaldı ki çinliler yemek kültürünü de yanlarında taşırlar, biz adapte oluruz onlar taşırlar , biz onların kültürüne merak sararız. çünkü bize ait hiçbirşey kalmamıştır, adamlar dinci değiller ama aşırı milliyetçiler. ırkları farklılar ama birbirlerini tutan kültürel yapıya sahipler. Çin için budist zannedenler yanılır yarısı nerdeyse hristiyan olmuştur. çeşitli ırkları soyları vardır .kültürlerini kaybetmezler.

bir çinliye , Türk lokumu ikram edin ,, yada en iyi koska helvası

sonra onun yiyişini izleyin diyorum ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz.

ağzına koymasıyla çıkarması bir olacaktır. (ama bir şartım var adam çinli olacak yani 3-5 senedir türkiyede bir öğrenci kabulüm değil ona göre)

çinliler kolay kolay şeker bile yemezler,sadece şekerkamışı suyu içilir, meyve sularında bile sakarin vardır. şekerkamışı şekerini ihraç ederler, ithal etmezler

kısca türkcell türk halkının bilmediği bir şeyi çinliler için bize reklam ürünü olarak gösteriyor. istermisiniz çinliler bize çin lokumu satsın :Cachondon:

senolmutlu@2007 supermeydan.net
 
Son düzenleme:
Üst