Size uygun takı ama nasıl?

Dünyanın en güzel takılarına sahip olabilirsiniz. Ama yaşam kıyafetinize, bulunduğunuz ortama ya da vücut tipinize uygun olmayan bir takı tüm ihtiş***** rağmen dünyanın en çirkin takısı haline gelebilir. Bu yüzden önerilerimize kulak verin; size en uygun takıları keşfedin...

Size en çok yakışan mücevheri belirleyebilmeniz için öncelikle vücudunuzu çok iyi tanımanız gerekiyor. Zira, boyunuz, kilonuz, ellerinizin ve yüzünüzün şekli, boynunuzun uzunluğu gibi faktörler takı seçiminizde çok önemli bir rol oynayabilir. O halde dikkat!

Unutmayın her takı, biçimi ne olursa olsun takıldığı yeri ön plana çıkarır. Bu yüzden gizlemek istediğiniz bir bölgeye takı takmamalısınız.

- Kısa boylu iseniz, sallantılı küpeler ve uzun kolyeler kullanmamalısınız. Bu tür aksesuarlar boyunuzu daha da kısa gösterir.

- Parmaklarınız kalın ise, yüksek ve kalın yüzükler takmayın.

- İş hayatında sürekli bir koşuşturma içindeyiz. Bu yüzden de tercih edeceğimiz kıyafetlerin yanı sıra, kullandığımız takıların da rahat ve kullanışlı olması büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden de iş hayatında kullanacağınız aksesuarları seçerken bazı noktalara dikkat etmenizde yarar var:

- Kalabalık bir ofis ortamında çalıştığınızı düşünürsek, öncelikle geçmeli küpelerden ve ses çıkaran bileziklerden uzak durmanızı öneririz. Zira, bu tür takılar hem çok dikkat çeker; hem de çıkardıkları seslerle çalışma arkadaşlarınızı rahatsız edebilir.

- Çalışma hayatında sadelik ön planda olduğu için, takı seçerken altın, gümüş ya da inci olanları tercih edin.

- Küpe olarak da geçmeliler yerine, sabit ve aynı zamanda oldukça sade küpeleri tercih edin.

- Zaman zaman; kullandığınız eşarp ya da fularla kombine edeceğiniz sade bir broş ya da iğne ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
 
Üst