yaz aksesuar trendleri

Bu yaz kıyafet modasında olduğu gibi aksesuar modasında da birçok farklı tarz ve seçenek bizleri bekliyor.

ayakkabı modellerine göz attığımızda ilk göze çarpan detaylar oldukça yüksek mantar topuklar, platform tabanlar ve tabi ki geçen yıl da ayağımızdan çıkaramadığımız babetler oluyor. Puanlı ve çiçekli desenli kumaşlar ve parlak renklerdeki ruganın yanı sıra lame ve dore de sezon ayakkabılarında en sık kullanılan malzemeler.

Çanta modasına baktığımızda ise özellikle boyutlarda bir tezatlığın hakim olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu yaz çantalar ya bavul kadar büyük ya da cüzdan kadar küçük. Metalik renkler, leopar desenler, rugan, krokodil ve parlak taşlar, bu yılın çanta modasının en önemli ayrıntıları arasında yer alıyor.

Kemerlere gelince... Bu yaz kemerlerde 80'lerin izlerini görüyoruz. Büyük tokalı, kalın, rugan kemerlerin yanı sıra saç örgüsü ve korse modellilere de oldukça sık rastlayabiliriz. Kemerinizi bu yazın modası olan tuniklerle birlikte kullanarak oldukça şık ve trendy görünebilirsiniz.

Yazın en önemli aksesuarı olan güneş gözlükleri bu yaz da geçen seneki gibi büyük camlı ve kemik çerçeveli... Çerçeve renklerinde ise sınır yok. Özellikle kırmızı çerçeveli modeller oldukça revaçta.

Rengarenk kalın bilezikler, boncuklu uzun kolyeler, zincirler, fiyonklu tokalar ve kalın saç bantları da 2008 yazı aksesuar modasında en çok dikkat çeken diğer trendler.
 
Üst