Çiftlik evi yaratmanın püf noktaları

Kumaş seçimi

Renk paletinizi oluştururken doğadan esinlenin. Hardal, tuğla kırmızıları ve uçuk lacivert tonları sıcak ve davetkar bir hava katacaklardır. Dayanıklı tasarımları tercih edin. Denim, keten ve gofre kumaşlar country stili floral kumaşlarla uyum sağlayabilirler. Dingin ve yaşanmışlık dolu bir his için dokuları ve desenleri kombine edin. Şık bir vintage battaniye bulun ve onu pürüzsüz, modern bir yatak örtüsü ile kombine edin.

Mobilya seçimi

Eski ve yeni eşyaları kombine edin. Modern meşe ve çam ahşabından tasarımlar vintage el boyaması eşyalarla uyum sağlayacaklardır.

Country stili mobilyalar, etkileyici eski kirişler ve kireç boyalı duvarlardan oluşan bir fonun üzerinde çok şık görünürler. Açıkta bırakılmış tuğla işi de özellikle mutfaklarda çok güzel görünür.

Aksesuar seçimi

Dingin bir çiftlik evi mutfağı için farkl tarzda sofra takımlarını kombine edin. Parlak cilalı seramikler el boyaması porselenlerin yanında şık bir görünüm sergiler.

Mısır püskülünden bebekleri ve şerbetçiotundan çelenkleri kirişlere, kapı kulplarına asabilir, meyve ve kurutulmuş çiçekleri otantik bir country görünümü için sergileyebilirsiniz.

Dış mekanı içeriye taşıyın. Reçel kavanozlarını ve vintage şişeleri yaz sonu açan çiçeklerle doldurun. Açıkta bırakılmış ahşap zemin bu tema için çok uygundur. Sisal ve çaput halılarla konforlu bir zemin yaratın.
Kaynak: Country Homes
 
Üst