En çok taraftar Galatasaray da !

Federasyon’un anketinde Cim-Bom yüzde 35’lik oranla Fener’i geçti... Kanarya yüzde 32 farkla ikinci sırada kaldı..
Beşiktaş: % 21
Fener ile Galatasaray arasındaki ‘En çok taraftar bizde’ iddiasına noktayı Futbol Federasyonu koydu.
Federasyon’un SAM araştırma şirketine yaptırdığı ankette Sarı-Kırmızılılar yüzde 35’le birinci oldu.
Fener yüzde 32, Beşiktaş yüzde 21, Trabzon 5.4 diğer takımlar ise 6.6 oy aldı...

Fener memnun

1223 kişiye uygulanan ankette, 4 üzerinden verilen notlara göre Fenerliler hakemleri 2.93’le başarılı buldu. Beşiktaşlılar’ın ortalaması 2.80, G.Saraylılar’ınki ise 2.84 oldu. Ankette ‘Futbol denince akla gelen ilk şey ne?’ sorusuna verilen yüzde 38.5’luk ‘Şiddet’ yanıtı da dikkat çekti.

ARAŞTIRMADAN İLGİNÇ BAŞLIKLAR

Tribünde maç izleme oranı: Sık giderim: % 11, ara sıra giderim: % 46, hiç gitmem: % 43.1

TV’den maç izleyenler: Beşiktaşlı % 42, Fenerbahçeli % 38.4, Galatasaraylı % 35.7, Diğer % 27.9

Futbol denilince akla ne geliyor?: % 38.5 şiddet, kavga, küfür, % 37.1 futbol takımları, % 16.5 milli takım, uluslararası maçlar

Futbolda önemli olan nedir?: % 3.94 şampiyonluk, % 3.56 kazanmak, % 3.55 uluslararası başarı, % 3.52 mücadele, % 3.25 fair play, % 3.18 iyi futbol

Federasyon başarılı mı?: Fenerbahçeliler % 2.99, Galatasaraylılar % 2.91, Beşiktaşlılar % 2.89

Yazarlar taraf tutmalı mı?: % 70 taraf tutmamalı, % 20 taraf tutmalı

Siyasiler futbolla ilgilenmeli mi?: % 65.5 hayır, % 27.7 evet, % 6.8 fikri yok

Havuz dağılımı nasıl olmalı?: % 3.96 eşit dağıtılmalı, % 3.78 başarıya endeksenmeli, % 2.98 üç büyük daha fazla almalı

Teşvik primi verilmeli mi?: Fenerliler % 28.4 evet, G.Saraylılar % 25.5 evet, Beşiktaşlılar % 23.7 evet

Hakemler başarılı mı?: Fenerliler % 2.93 evet, Galatasaraylılar % 2.84 evet, Beşiktaşlılar % 2.80 evet

Deplasman galibiyetine 4 puan verilsin mi?: % 40.1 evet, % 36.1 hayır

Yabancı kontenjanı nasıl olmalı?: % 43.6 azaltılmalı, % 48.9 şu anki sayı yeterli
 
Türkiye'nin nufusuna oranla 1223 ankete dahil etmişler..vallahi bravo..Nezaman gsnin Feneri geçtği görülmüş.
 
Sana katılmamak elde değil şu an Türkiye'de mümkün olmasa da tamamında bir anket yapılsa ben inanıyorum ki Fenerbahçe %40-45 ile rahat birinci olur..

Galatasaray 2000 de bir jenerasyon yakaladı eline bir fırsat geçti ancak bunu iyi değerlendiremedi şimdi Hem Türkiye başarılarına başarı ekleyen Avrupa'da başarı hedefleyen ve her yıl dünyaca ünlü yıldızları Türkiye'ye getiren Fenerbahçe gençlerin yeni gözdesi oldu..
 
Arkadaslar Turkiye deki yapılan butun anketler bu sekilde yapılır .
Belli bir sayıda( 1000 veya 2000 ) kisi ile yapılan bu anketler genelde Turkiye nin tumu hakkında fikir verir ve yanılma payıda azdır Bilemiyorum anketi hazırlayanlar nerede hazırlamıslar Herhalde Mecidiyekoy de hazırlamamıslardır:p
Turkiyede hepimizi eve hapsederek yapılan nufus sayımlarında Hangi takımı tutuyorsunuz gibisinden bir soru sorulmadıgı surece bu tartısma daha yıllarca bizim cenemizi yorar gibime geliyor
 
Söylediklerin doğru katılıyorum ama ben sadece varsayımdan bahsettim eğer öyle bişi olsaydı dedım :)
 
Galatasaray Zaten Daima Bir Ekol OlmustuR..Ara-Bir Maddi Sıkıntılar Baş Göstersede her şeye Rağmen Gönüllerin Şampiyonu GALATASARAY ***
 

En büyük tartışma konusudur, kimin ne kadar taraftarı olduğu. Bir araştırmayla bu "zor" soruya cevap arandı.

1 milyon üye üzerinde yapılan bir araştırma sonunda Türkiyenin Taraftar Haritası çıktı...

-EN ÇOK TARAFTAR G.SARAY'DA-

Türkiyenin 81 ilinde hangi takım taraftarlarının çoğunlukta olduğunu gösteren araştırmaya göre, 5 büyük ilden İstanbul ve Ankarada en çok taraftarı olan takım Fenerbahçe iken; İzmir, Bursa ve Adanada ise Galatasaray taraftarı çoğunlukta. Türkiye genelinde ise taraftarların %35i Galatasaray, %33ü Fenerbahçe, %20si de Beşiktaş taraftarı.

-TRABZON'DA TRABZONSPOR-

Trabzondaki Trabzonspor taraftarı oranının %72 olduğunu ortaya koyan araştırmada, 4 büyük takım dışında araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar ise Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu.

Bilyoner.comun Türkiyenin 81 ilinde yaşayan üyeleri arasında yaptığı araştırmaya göre, 51 ilde Galatasaray, 29 ilde Fenerbahçe, 1 ilde ise Trabzonspor taraftarı çoğunlukta.

-BEŞİKTAŞ %20 İLE 3. SIRADA-

1 milyon kişiyi kapsayan araştırma, Türkiyenin hangi ilinde hangi takım taraftarının çoğunlukta olduğunu ortaya koyarken, ilginç rakamlara da işaret ediyor. Araştırmaya göre Türkiye genelinde Galatasaray taraftarının oranı %35 iken, Fenerbahçede bu oran %33. İki takımı %20yle Beşiktaş ve %4le Trabzonspor taraftarı izliyor. Diğer takımların toplam oranı ise %8e karşılık geliyor.

5 büyük ilden İstanbul ve Ankarada Fenerbahçe taraftarı çoğunluktayken; İzmir, Bursa ve Adanada Galatasaray taraftarı sayısının daha fazla olduğu görülüyor:

İstanbul: %36 FB - %34 GS - %21 BJK
Ankara : %34 FB - %33 GS - %22 BJK
İzmir : %37 GS - %32 FB - %18 BJK
Bursa : %34 GS - %28 FB - %20 BJK
Adana : %39 GS - %24 FB - %20 BJK

Araştırmadaki en yüksek yüzde ise Trabzon iline ait. Araştırma verileri, Trabzonda Trabzonspor taraftarının %72 gibi yüksek bir oranda çoğunlukta olduğunu gösteriyor. Karadeniz Fırtınasının ardından %10la GS ve %7yle FB geliyor.

81 ilin büyük çoğunluğunda, birincilliğin GS ve FB arasında el değiştirdiği, BJKnin üçüncü sıradaki yerinin ise birkaç il dışında değişmediği görülüyor. Türkiye genelinde hiçbir ilde En çok taraftarı olan 1. veya 2. kulüp unvanını ele geçiremeyen Kara Kartal taraftarının en çok olduğu il ise %25le Balıkesir.

Bilyoner.comun araştırması, taraftarların kendi şehirlerinin takımlarına olan ilgisini ortaya koyarak en fanatik illeri de belirledi. 4 büyük takım dışında, araştırma sonuçlarında yer alabilen takımlar Diyarbakırspor, Eskişehirspor, Malatyaspor ve Sivasspor oldu. Diyarbakırda GS ve FBnin ardından en çok taraftarı olan üçüncü takım %17yle bu yıl tekrar Turkcell Süper Lige yükselen Diyarbakırspor olurken, Eskişehirde Eskişehirspor %27yle Galatasarayın ardından ikinci sırada yer aldı. Uzun yıllardır Süper Lig hasreti çeken Malatyada ise Malatyaspor yüzde 23le GS ve FBnin ardından en çok taraftarı olan takım olarak dikkat çekti. Sivas da en fanatik illerden biri olarak araştırmadaki yerini aldı. Sivastaki taraftar dağılımı şöyle şekillendi: %29 FB - %28 GS - %26 Sivasspor.
 
Bir şans oyunları platformu, üçüncü kez Türkiye’nin taraftar haritasını çıkardı.
İnternet üzerinde 81 ilde yaşayan üyelerinin tuttukları takımlar arasında yapılan değerlendirmeye göre Galatasaray zirvede yer aldı.
Türkiye genelinde sarı-kırmızılı taraftarların oranı yüzde 35 olarak hesaplanırken, Fenerbahçe’yi tutanların oranı yüzde 34 oldu.

İşte İl İl Türkiye'nin taraftar dağılımı
 
Üst