Erkeklerde botoks hakkında herşey

DERMOTOLOG DR EYLEM ACAR SORULARINIZI YANITLIYOR​

BOTOX NEDİR? Estetik Dermatolojide Nasıl Kullanılır?

Tıpta birçok hastalıkta kullanılan botoks bayanların yanı sıra erkeklerinde kırışıklık tedavilerinde kullanılmaktadır.Botoks tamamen doğal yapılmalı hiçbir şekilde göze batmamalıdır.Botoksun amacı oluşan kırışıklıkları ,göz kenarlarında ki kaz ayaklarını,alındaki kırışıklıkları milimize etmek hatta sıfırlamaktır.Kliniğimizde bir çok bayan hastaya uygulandığı gibi yüzlerce erkek hastamıza da uygulanmaktadır.

Botox(Botulinum toksini) Clostidiyum botulinum adında bir bakteriden elde edilen bir toksindır.Botox sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin ürtimini engelleyerek sinir ile sinirin iletildiği organlar arasında iletimin azalması ve ya tamamen yok olmasını sağlayabildiğinden istenmeyen kas hereketlerinde azalma yapar. Yaklaşık 1970 yılından beri dünyanın hemen hemen her ülkesinde kullanılan bu ilaç hem estetik hem da tıbbi bir çok alanda kullaılmaktadır. Bu ilaç zerk edildiği kasların hereketlerini ancak geçici bir şekilde etkiler ve çok az dozlarda sulandırılmış şekli ile botulism(zehirlenme) görülme riski tamamen sıfırdır. Aşağıda sırayla okuyabileceğiniz konular;

Kasların faaliyeti, üzerini örten derinin kırışıklıklarını belirgin hale gelmesi ve yüzdeki bariz çizgilerin oluşmasına yol açar.Göz çevresi. kaş arasındaki ve alın bölgesindeki çizgiler bunun en iyi örnekleridir.

Göz çevresi ve alın bölgesindeki kırışıklıklar kişiye daha yaşlı ve yorgun bir ifade verirken,kaş arasındakı kaş çatma çizgileri ise kızgin bir ifadenin oluşmasını neden olur. Bu bölgelerdeki derin kırışıklıkların tedavisi ise artık cerrahi yöntemlerden çok herhangi bir operasyona gerek kalmaksızın gerçekleştirilmektedir. Uygulamadan sonra göz çevresi,alın ve kaş arasındakı çizgiler geçer ve kaşları hafifce kaldırıldığından göz kapak düşme ve esnemelerini bir dereceye kadar toparlar.
Hem kadın hem de erkeklerde kolaylıkla uygulanabilen bu yöntem;göz çevresi ,alın ve kaş ortasındaki kırışıkların ,bir seans(15 dakika)gibi kısa bir sürede yok olmasını sağlayacaktır.

Altunizade Beyaz Köşk
ESTEWORLD - Estetik ve Güzellik Merkezi
 
Üst