Güzellik banyonuzu siz seçin!

Bakım ve Terapi

Uzun ve keyifli bir banyonun yerini çok az şey tutar. Buharında kaybolduğunuz, kokusuyla sarhoş olduğunuz o keyifli banyolar; yüzünüze tatlı bir pembelik, cildinize yumuşaklık, ruhunuza benzersiz bir rahatlama hissi hediye eder. Geçmişten günümüze taşıdığımız hamamlar, bugünün sauna ve jakuzileri; bu mutluluğa ulaşmak, güzelleşmek ve arınmak için kadınların vazgeçilmezleri arasındadır.Sağlık ve güzellik iksiri banyo çeşitlerini sizin için bir araya getirdik, cildinize ve ruhunuza uygun birkaç tanesini mutlaka deneyin!

Çamur Banyosu: Derinlemesine temizlik

Vücudunuza süreceğiniz çamur, yaklaşık 45 dakika bekletilir. Kuruyan çamur, deriyi gerer ve gözenekleri temizler. Bazı dillerde "moor" yani iyileştirici toprak olarak da adlandırılan çamur banyolarının çeşitli vitamin ve doğal antibiyotik içerenleri de vardır. Banyoda kullanılabileceğiniz özel çamurları parfümeri ve güzellik malzemeleri satan mağazalardan bulabilirsiniz.

Bal Banyosu; Kuru ciltler için ideal

Plastik su şişesinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayıp karıştırın. Bu karışımla vücudunuzu ovun, sonra durulayın. Süt banyosu; derinlemesine temizler, epidermisin hassasiyetine zarar vermediği için cildi kurutmaz. Tuz; ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Bal; canlandırıcı etkisiyle haftada bir kez kullanıldığında cildinize ferahlık verir.

Buhar Banyosu; Hem vücudu hem de ruhu canlandırır

Buhar banyosu yapmak için, kaynar suyu açın ve yaklaşık 10 dakika boyunca bir kovaya akıtın. Bu arada mümkünse küvetin etrafındaki perdeyi ya da kapıyı sıkıca kapatın. Suyu da kapatıktan sonra, buharla dolan banyonun içine girin ve buharın cildinizi rahatlatmasına izin verin.

Lavanta Banyosu;Cildi ferahlatır

Lavanta, eski zamanlardan bu yana aromatik ve şifalı bir bitki olarak kullanılır. Lavanta çiçekleri, hem canlandırıcı hem de ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. İş gününün sonunda kendinizi yorgun hissediyorsanız, lavanta yağı ekleyeceğiniz bir banyoyla enerjinize yeniden kavuşabilirsiniz. Ancak küvette 15 - 20 dakikadan fazla kalmamaya özen gösterin.

Parafin Banyosu: Portakal kabuğu görünümüne son

Cildi canlandırıcı E vitamini içeren parafin banyosu, kan dolaşımını hızlandırır, cilt gözeneklerini açar ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Böylelikle vücut, su kaybederek değil, parçalanmış selüloit ve yağ olarak toksinleri dışarı atar. Parafin banyosu için mutlaka bir uzmana danışın.

Okaliptüs Banyosu :Sivilceli ciltlere

2 litre suya süt ile karıştırdığınız 5 damla okaliptüsü ekleyin. Karışımı sivilcelerin bulunduğu bölgelere uygulayın ve ardından durulanın.
 
Üst