• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

GELİYORUZ!!! ACABA GELSEKMİ??

güney

Sevgili arkadaşlar süpermeydan'ın süper kadınları (ve erkekleri);
sizce dünyayı kadınlar yönetseydi ne olurdu???

Hmm bir düşüneyim bakalım :) Bizler , kadın olarak , ana olarak daha hassas ve duygularımızı önplanda tutan kararlar alırdık sanırım . Evlatlarımızı askere yollamamak adına savaş çıkartmazdık mesela ya da "ayy çocuğun karnı açtır şimdi " diye düşünerek , dünyada ne kadar aç çocuk varsa doyurmak adına kampanyalar başlatırdık .

Mecliste , küfür dozu yüksek ve belden aşağı konuşmalar yapmaz , yumruk yumruğa birbirimize girişmezdik .

Daha sakin , anlayışlı , soğukkanlı ve sağlam hallederdik işleri .

Evde de hakimiyet bizde olacağına göre , bizim doğrularımıza göre çocuk yetiştirir ve şiddetten , sertlikten , asabilikten uzak insanlar büyütürdük .

Başlık parası , kan davası , beşik kerti gibi töreleri kaldırır ; sevdalıları ayırmaz , kan akıtmaz ve daha ılımlı bir ortam yaratırdık .

Maç sonrası , düğün anında sevinçle havalara ateş etmez( ettitmez ) , kimseyi kaza kurşunuyla yollamazdık son yolculuğuna .

Ama uluslararası aşamalarda durum nasıl olursdu onu pek bilemiyorum ? :Entusiasmado:

PAM.aRt

Aktif Uye
şimdiye kadar az da olsa kadınları tanıdıysam halimiz iyi olmazdı.bir kadın başka bir kadının başarısını kabullenemiyor.kıyasıya rekabete sokuyorlar kendilerini.sanırım böyle bir dünyada bize yaşama hakkı tanımazdınız .hııı... tahmin bile etmek istemiyorum

şimdiye kadar az da olsa kadınları tanıdıysam halimiz iyi olmazdı.bir kadın başka bir kadının başarısını kabullenemiyor.kıyasıya rekabete sokuyorlar kendilerini.sanırım böyle bir dünyada bize yaşama hakkı tanımazdınız .hııı... tahmin bile etmek istemiyorum

:Entusiasmado: Çok kötümser olmayın sn . pam.art :Entusiasmado: Egosunu tatmin etmemiş olan insanlar kıskançtır . Siz sanırım ego problemi yaşayan bayanlarla muhatap olmuş ve tedirgin olmuşsunuz . Tüm kadınlar öyle değildir merak etmeyin . O kadar korkulacak bir şey olmazdı dünyada :Entusiasmado: Bilakis daha sakin bir idare işliyor olurdu diye düşünüyorum .

PAM.aRt

Aktif Uye
tüm kadınlar öyle değildir elbet.etrafınıza bir bakın iki başarılı kadını yan yana görmek gerçekten çok zor.birisi muhakkak diğerinden fazla şey istiyor.bu konuda kötümser olmak istemem ,izlenimlerim bu şekil sn.sahrabetis

Hmm bir düşüneyim bakalım :) Bizler , kadın olarak , ana olarak daha hassas ve duygularımızı önplanda tutan kararlar alırdık sanırım . Evlatlarımızı askere yollamamak adına savaş çıkartmazdık mesela ya da "ayy çocuğun karnı açtır şimdi " diye düşünerek , dünyada ne kadar aç çocuk varsa doyurmak adına kampanyalar başlatırdık .

Mecliste , küfür dozu yüksek ve belden aşağı konuşmalar yapmaz , yumruk yumruğa birbirimize girişmezdik .

Daha sakin , anlayışlı , soğukkanlı ve sağlam hallederdik işleri .

Evde de hakimiyet bizde olacağına göre , bizim doğrularımıza göre çocuk yetiştirir ve şiddetten , sertlikten , asabilikten uzak insanlar büyütürdük .

Başlık parası , kan davası , beşik kerti gibi töreleri kaldırır ; sevdalıları ayırmaz , kan akıtmaz ve daha ılımlı bir ortam yaratırdık .

Maç sonrası , düğün anında sevinçle havalara ateş etmez( ettitmez ) , kimseyi kaza kurşunuyla yollamazdık son yolculuğuna .

Ama uluslararası aşamalarda durum nasıl olursdu onu pek bilemiyorum ? :Entusiasmado:

Bende sahrabetis gibi düşünüyorum .Süper olurdu hemde..

güney

Güzel kadınlar!
Yüreginiz gibi sözlerinizde güzel (sahra ve diğerleri).Temel özelliğimiz duygularımız zannedersem,duygusal zekamız.Bence de çok güzel olurdu dünya,barış dolu,paylaşımcı..
Fakat bakıyorum dünyamıza bizler barış diye çığlıklar atarken elleri kanlı bir kadın hemde bütün dünya analarının yüreğini yakan bir kadın.Yine de her şeye rağmen güzel olurdu dünya. Bazılarımıza ütopik gelsede...

güney

Hey beyler:) sizleri unuttuğumu sanmayın (itiraf;unuttum)yorumlarınız için sonsuz teşekkürler...

evet bence de kötümser düşünmemek gerekir arkadaşlar...geçte olsa artık kadınlarda her konuda her işte başarılarını göstermeye başlamışlardır..sonuna kadarda destek çıkılmalıdır diye düşünüyorum.. akıllı insan kapris kıskançlık gibim boşş şeylerle pekmeşgul olmakda istemeski..süpeerr olurdu süpeerrr...