MANEVİ MİRASIM AKIL VE BİLİMDİR

güney

"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet,hiçbir dogma,hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum.Benim manevi mirasım bilim ve akıldır...

Zaman süratle ilerliyor,milletlerin,toplumların,kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor.Böyle bir dünyada,asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur...

Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır.Ben den sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse,manevi mirasçılarım olurlar."

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

(Milli Eğitim Bakanı Dr.Reşit Galip'in sorusuna verdiği yanıt Kaynak:İsmet Giritli)

safo

Uzaklaştırıldı
tanrılar her kavme bir peygamber gönderirmiş .en son türklere göndermiş.o bir peygamberdi.

tanrılar her kavme bir peygamber gönderirmiş .en son türklere göndermiş.o bir peygamberdi.
Bu dünyada uçmayan şeyhleri uçuran senin gibi ne idüğü belirsiz müridler oldukça yazık hem türke hem atasına, Biras saygı hem dinimize, hem milletimize hemde atamıza be adam.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
arkadaşım bu gibi vicdandan yoksun kşilere bunu söylemek bile yersiz bence

Mustafa Kemal Atatürk'ün çok iyi bir önder , öngörü sahibi bir lider ve ümmeti millet yapacak kadar dahi bir insan olduğu ortadadır ve tartışma dahi götürmez. Ancak sevgili arkadaşım , ne kadar özel ve büyük bir isim olursa olsun , o yüce karakteri peygamber statüsünde tutmak çok da akla uygun bir yaklaşım olarak gelmedi bana . Eminim sevginiz ve hayranlığınızdan ve elbetteki iyi düşüncelerinizden söylemisinizdir ancak çok yanlış anlaşılabilecek bir cümle olduğunu düşünüyorum .

Peygamber olan kişiler ile atamızı aynı konumda tutmak çok da doğru değil bana göre ama fikrinizi özgürce yazdığınız için teşekkür ederim . :Entusiasmado:

Bu hoşgörü savınızı biraz tarafgir bir hoşgörü oldu bana göre, çünki fikirde de özgürlüklerde de sınırı zorlamamak lazım, Mesela Atamıza hakaret içeren bir konuyu nasıl fikir kavramı içine almayı içimize sindiremiyorsak bunda da öyle davranılmalı, özellikle forum yetkilisi olunca;

Sanki hadi genç bir daha der gibi olmadımı?

Sayın erkişi , yetkili olsam da olmasam da söyleyeceğim cümleler de kullanacağım kelimeler de değişmez. Yazımın içinde şu noktaları vurguladım ;

1 Atatürk hakikaten büyük bir liderdir
2 Onu peygamber olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım değildir
3 Fikrinizi özgürce paylaştığınız için teşekkür ederim.

Ben bu ana başlıkları bu kelimelerle yazmaya çalıştım . Ve yazdıklarımda da herhangi bir nahoşluk olduğunu düşünmüyorum .

Son satırınıza net cevabımı yazayım o zaman, hakaret içeren hiç bir sözün fikir özgürlüğü ile kamuflesi mazeret olamaz, sizin görüşünüz bile olsa. iyi forumlar.

Son satırınıza net cevabımı yazayım o zaman, hakaret içeren hiç bir sözün fikir özgürlüğü ile kamuflesi mazeret olamaz, sizin görüşünüz bile olsa. iyi forumlar.
Öncelikle ben de size iyi forumlar dilerim ancak ben o cümle içinde hakaret içeren bir durum göremedim . Ayrıca fikirlerin özgürlüğü konusunda ise mümkün mertebe eşit yaklaştığımı düşünüyorum bütün arkadaşlarımıza . Hala bir yanlış yaklaşımımı görebilmiş değilim ama yorumunuzu aklımda tutacağım sn . erkişi .