Hamilelik ve estetik hakkında herşey

HAMİLELİK SÜRECİNDE NE GİBİ PROBLEMLER YAŞANABİLİR?

Kadınlar; mucize olan bebeği dünyaya getirirken ne yazık ki sonrasında belirli sıkıntılar yaşamaktadır. Kilo alımı ve bu fazla kilonun verilmesiyle ilgili problemler, cilt çatlakları, meme dokusunda sarkma, karnın gevşemesi, meme başı çevresindeki kahverengi dokunun genişlemesi, genital bölgede fazla yağ toplanması, derisinin sarkması, saç dökülmesi ve varis belli başlı problemlerdendir.Özellikle günümüzde tüp bebek doğumlarının artması nedeniyle ikiz, üçüz gebelikler artmakta kilo, çatlaklar, deri sarkmaları annelerin korkulu rüyası olmaktadır.

HAMİLELİK SONRASI KLİNİĞİNİZDE NE GİBİ İŞLEMLER YAPILMAKTADIR?

Kliniğimizde kadınlar için hamilelik sonrasında özel bakım paketlerimiz mevcuttur. Hasta Plastik cerrahi uzmanı, dermatoloji uzmanı, diyet uzmanı ve estetisyenler tarafından öncelikle incelenmeye alınmaktadır. Uzman ekibimiz eşliğinde estetik cerrahi işlemi, özel emzirme diyeti, selülit ve sıkılaştırma bakım ünitesi, ETG saç bakım ünitesi, varis tedavisi, medikal estetik uygulamaları, antiaging bakımları mevcuttur.

DOĞUM SONRASI KARIN BÖLGESİ İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Doğum sonrası karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın içi organları çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme oluşmaktadır. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle birlikte karın bölgesinde yağ toplanmaları meydana gelmektedir.
Abdominoplasti ameliyatı sarkmış ve çatlamış karın derisini germenin yanısıra karın duvarı kaslarını da gerginleştirerek deforme olmuş karın görünümünü düzelten bir işlemdir.
Liposuction bel, sırt, mide, bacak bölgesinde doğumdan sonra kalan fazla yağların alınmasında diğer bir seçenektir.

KARIN GERME VE LİPOSUCTİON AMELİYATLARINDAN SONRA ÇOCUK DOĞURABİLİR MİYİM?

Karın germe ameliyatından 18-24 ay sonra doğum yapabilir. Doğum yapmak isteyip istemediği ameliyat öncesi doktoruna bildirerek doktorun uygun yöntemi seçmesi sağlanır.
Liposuction sonrası doğum yapılmasında bir sakınca yoktur.

DOĞUM SONRASI MEME DEFORMİTELERİ İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Özellikle doğum ve emzirmeler sonucunda meme derisi elastikiyetini yitirir. Meme dokusu eski dik formunu kaybeder ve meme başları oldukları yerden daha aşağı bir noktaya inerler. Bazı olgularda meme bezlerinde küçülme ve memelerin içlerinin boşalması görülür. Meme dikleştirme ameliyatlarında amaç memeye yeni bir şekil ve dik bir form kazandırmaktır. Meme başı çevresindeki koyu renkli alan (areola) geniş ise bu ameliyatla daraltılabilir. Ayrıca gebelik sonrasında meme dokusunun içi boşaldıysa bu dikleştirme işleminde silikon meme protezleri de yerleştirilerek meme hacmi ve gerginliği arttırılabilir.

MEME AMELİYATLARINDAN SONRA EMZİRME PROBLEMİ YAŞAR MIYIM?

Silikon ameliyatlarında eğer silikon uygun plana konulduğu takdirde emzirme problemi yaşanmaz. Memelerinde silikon varlığında anne bebeğini emzirebilir.Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatlarında birden fazla teknik vardır. Her birinin sonucu ve kullanım yeri farklıdır. Bazı ameliyatlarda süt verme riskli iken bazı ameliyatlarda süt verme mümkündür. Ameliyat öncesi bu istek doktora bildirilerek uygun teknik seçilmelidir.

DOĞUMDAN SONRA OLUŞAN VARİSLERİN TEDAVİSİ MEVCUT MU?

Özellikle kadınlarda östrojen hormonu mevcudiyeti, cilt yapısının ince olması ve doğum yapması varisin belli başlı sebeplerindendir. Mevcut varis tedavi edilmediği takdirde zamanla bacakta renk değişiklikleri, cilt bozuklukları ve en son evrelerde de iyileşmeyen yaralar görülmektedir. Varis tedavisinde öncelikle bacaklar doppler ultrason ile incelenmekte ona göre tedavi seçeneği belirlenmektedir. Tedavi seçenekleri arasında ; skleroterapi, flebektomi, lazer yer almaktadır. Takiplerinde hasta hemen yürüyebilmekte, iki günlük istirahat sonrası işine dönebilmektedir.

AMELİYATTAN SONRASI TEKRAR KİLO ALINIR MI?

Hastamız ameliyat sonrası önerilerimize uyduğu sürece kilo alması mümkün değildir.

Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz muayene için
Altunizade beyaz köşk
este.world @hotmail.com
 
Üst