kırmızı bir ataç nasıl ev oldu

kırmızı bir ataç nasıl ev oldu

İnterneti ve aklını kullanarak zengin olanların sayısı az değil. Kyle MacDonald'ı ise bu kişilerden ayıran bir fark var. O zengin olmayı değil, yalnızca bir ev sahibi olmayı hayal etti.

"one red paperclip" isimli blogunu 12 Temmuz 2005'te başlattı. İlk mesajı çok basitti. Elinde kırmızı bir ataş vardı ve bunu daha değerli veya daha büyük herhangi bir şeyle takas etmek istiyordu. Takası yapacağına söz verenin yanına nerede olduğunu hiç önemsemeden gidecekti. Bir takas zinciri kurup bir ev, ada veya bir ada üzerinde ev sahibi olmak istediğini söyledi.

İlk takası sonunda balık şeklinde bir kalem aldı. Onu eve götüren sonraki takasları sırasıyla şöyle:
kapıkolu - alet çantası - jeneratör - fıçı bira ve ışıklı tabeladan oluşan çabuk parti seti - kar motorsikleti - Yahk'a kayak tatili - karavan - albüm kontratı - phoenix'te bir sene lüks bir evde konaklama - alice cooper ile akşam yemeği - kiss snowglobe - bir filmde rol alma - ve sonunda 11 Temmuz 2006'da Kanada'da bir EV.

Tabii bu sırada ünlü olmayı da ihmal etmedi. TV kanallarına çıktı, röportajlar verdi, hakkında yazılar yazıldı.Bir de kitap yazdı.

İster çılgınlık diyin, ister azmin zaferi, bu hikaye bir şeyi yapmayı kafaya koyduğunuzda hayatın da size yardım edeceğini anlatıyor...(alıntı)
 
Üst