Aşıgım diyenlere ibretlik bir hikaye

Karımı 1998 in sonbaharında kaybettim... Yedi senelik evliliğimizin iki senesini kanser tedavisi için hastanelerde geçirmiştik.

Karim, her evlilik yıldönümümüzde ikimizin fotoğrafını çerçeveler, "Bunlar bizim hayatımızın gölgeleri" derdi.. Öldüğünde, yedi tane resmimiz vardı.

97'in bir gecesinde onu aldattım. Oysa ona sürekli onu ne kadar çok sevdiğimi ve sonsuza kadar sadık kalacağımı söylerdim. Ölmeden iki hafta önce yine aynı şeyi tekrarladım.

Tuhaf bir gülümsemeyle baktı bana ve sadece: "Biliyorum" dedi.

İzmir'e kar yağdığı gün, yani bir ay önce, evdeydim. Fotoğraflarımıza bakıyordum yine... Her çerçevenin altında bir harf olduğunu ilk kez o gün fark ettim. - A. - R. - K. - A. - S. - I. - N. Gerisi için yılları yetmemişti.

Ama sanırım "Arkasına bak" yazmaya filan niyetlenmişti. Hemen çerçevelerin arkasına baktım. Hiçbir şey yoktu. Sonra bir şey dürttü beni, hepsini teker teker söktüm.

İnanabiliyor musunuz, her birinin arkasından bir mektup çıktı! Geçirdiğimiz her sene için sevgi dolu sözler yazmıştı.

1997'deki resmimizin içinden çıkan zarf ise simsiyahtı. Ve içinden su sözler çıktı:

"14 Mart 1997/Gözlerin bana başka birine dokunmuş gibi baktı/ Söylemene gerek yok, biliyorum..."

2002'deyiz. Onu kaybedeli 4, aldatalı 5 yıl oluyor. İçim acıyor simdi. Çünkü kadınlar biliyor, hissediyor...

Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü; aşk sessiz, sevgi dilsizdir...
Alıntı
 
slm cronues çok güsell anlatmssın ama içten seni seviyorum dersen onlar zaten anlar sen bir bayana seni seviyorum demezsen o senden hep o sözü bekler demessende sevmiyorsun diye şüpe eder
 

PAM.aRt

Aktif Uye
"14 Mart 1997/Gözlerin bana başka birine dokunmuş gibi baktı/ Söylemene gerek yok, biliyorum..."
gerçek mi acaba merak ettim ?kadının her resmin arkasına mektup koyması hoşuma gitti doğrusu.yıllar sonra açılacak mektuplar çok heyecan verici.hepte bayanlar yapıyor böyle şeyleri.adamın yerinde ben olsaydım vicdan azabından ölürdüm galiba:Triste:
 
Hakikaten etkileyici bir hikaye ama seni seviyorum diyenin sözlerinden şüphe etmeye gerek duyduracak kadar keskin bir final olduğunu sanmıyorum . Açıkcası ben o hikayeden o anafikri çıkartmamıştım . Okurken duygulanmamak elde değil . Büyük bir aşk ile eşine bağlı olan bir kadının ihaneti bildiği halde sevgisi uğruna sessiz kalışının mükemmel bir örneği . BUnu o kadar çok kadın yapıyor ki ...
Emeğinize sağlık , çok güzel bir yazı eklemişsiniz . Duygu yüklü idi :)
 
Üst