MUTLULUK...

güney

Mutluluk,
bir mektup almaktır segdiğiniz insandan.
Önce bir solukta okuyup,
sonra dosta varmak yol yapıp yazılardan
Ruhralrın tanıştırıldığı mevsim kadar yıllanmış sevgiyi
kara sevdaca duymaktır yürekte.
Mutluluk çoğu zaman bir mektup almaktır sevdiğimiz insandan.
Bir dostun sesini duymak telefonda
kendini sıcacık kollarında hissetmektir sevimcin.
İyi haberini almak
tüm dostların sevginin sarhoşluğuyla uçmaktır.
Masalcasına mutlu düşünmektir bir an
"umut yorgunu" insanlığı.
Huzur iklimine yolculuktur,mutluluktur.
Mutluluk kimi zamanda,
bir dostun sesini duymaktır telefonda.

Sevgili arkadaşlar;
Bir sorun bugün kendinize en son kime mektup yazdınız yada hangi dostunuzu aradınız sesine hasret....
 

güney

ZEHRA YA

Gözlerinin ışıltısında,yüreğinin kavgasında kaybolduğum kadın.
Bütün özlemlerimle ve her türlü kaygıdan arınmış yüreğimle kucaklıyorum seni.Ben seni yani ZEHRA yı,ALİ yi saz ı sözü kedileri iğde ağacını, hayatımda içtiğim en güzel çayı;kısacası sevgiyi,umudu özlemi,kavgayı orada bırakmadım kendimle getirdim Ankaraya.Şimdi evimin duvarlarında çınlıyor zehranın adı,alinin sazı...Kavganı getirdim,sevdanı getirdim, yüreğinde harmanladığın öfekeni getirdim.Ve göz yaşlarını getirdim umuda akan..
Canım Zehram öyle özledimki seni ne kalemim ne kağıdım ne de bildiğim bütün kelimeler yetiyor anlatmaya.Bazen öyle paylaşımlar vardırki çok uzun zamanlar harcaman gerekmez kısacık anlara sığdırırsın,hiç konuşmadan anlaşırsın,sadece gözlerin,yüreğin konuşu.Ben sizlerle çokzaman geçirmedim belki ama o kadar çok şey sığdıki anlara o kadar çok şey konuşulduki gözlerle..Ve ben biliyorumkiyıllarca görüşmesekte birbirimize her daim açık kocaman kapılar var yüreklerimizde her zaman aynı özlemle saracağız birbirimizi ve gözlerimiz anlatacak bize bizi.
Seni seviyor ve özlüyorum hoşçakal
 

güney

Bu benim en son yazdığım mektuptu; sevgili Zehra 5 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren umut dolu bir kadın dı.Bir turnede İzmirin yoksul mahallelerinin birinde tanışmıştım zehray la, yaşama gücüyle ilham vermişti bana.Uzun süre mektuplaştık..

Sevgili arkadaşlar sizlerin de vardır mutlaka mektupları paylaşmak istemezmisiniz?
 
Ben de çok severim mektup yazmayı :) güzel bir konu seçmişsiniz sevgili güney , izninizle önceden yazdığım bir mektubu tekrar burada da yazacağım . :)

Yaşarsın , kalbimin kızıl saçlı bacısı
en fazla bir yıl sürer
yirminci asırlarda
ayrılık acısı ....

demiş Nazım Hikmet ... Ne kadar da doğru demiş ...

SEVGİLİYE SON MEKTUP
Günlerdir sana mektup yazmadığımın farkındayım , yoksa haftalar mı oldu ... bilemedim . Ne farkeder ki ? Bu zaten son mektubum güzgülüm . Bugün seni silikleşen hatıralardan kurtaracak ve yeni hayatında özgür bırakacağım . Ben mi ? Beni hiç sorma güzgülüm , yarı sen yarı ben olduğum uykumdan uyanalı haftalar oldu . Artık kocaman bir "ben " oldum belki bir tutam da sen ... Ve karar verdim gülüm sensizlikle kalmaya , sensizliği sevmeye , hatta belki seninle geçen günleri hatırlarken gülümseyebilmeye ... Belki zor olacak , belki kolay ama olacak be gülüm . Olması gerektiği gibi hatta olması gerektiği kadar olacak herşey . Ne aşk , ne tutku , ne vazgeçemeyişim ne de yalnızlığım olacak artık eskisi kadar , dev gibi ... Kaybettiklerini sen düşün artık gülüm , geride bıraktığın elli koca yılın yanına seni çok seven kadını da ekle . Sana hergün gülümseyen , bir gülüşün için çırpınan ve mutlu olman için herşeyi bırakan kadını da ekle . Ne kalmış sana ? İyi hesapladın mı ? Eğer benden sana kalan birşey varsa , üstü kalsın bitanem . Üstü kalsın ...

Hoşça kal ... Hoş kal ...
SAHRABETİS
 

güney

Bu nasıl bir duygu yogunluğu ve nasıl bir ifadeki içinde bütün yaşanmışlıklar gizli...Olağanüstü...Lütfen yazın;mahrum bırakmayın bizi sizden..
Teşekkürler!!!
 

güney

Sevgili Toprak; hadi eline kalem kağıdını al ve başla yazmaya gerçekten çok keyif alacağına eminim.Soruna gelince bence kesinlikle mektup....
 
ÖZLENEN RÜYAM'a;

Dönüşü olmayan bir yola gittin biliyorum.Çaba sarfedip dönmeyeceksinde..Mutlusundur orda eminim yoksa rüyama girerdin.."Özledim kız seni" der korurdun beni kötü herşeyden ve herkesden..Sen belki özlemedin ama ben çok özledim seni..Beni arabalardan kurtarışını,yakınların düğününde dansa kaldırışını,saçımla başımla oynayışını,kıyafet,parfüm almaya giderken peşine takışını,..En çok da bize gelip "Hadi bana patates kızart","Hadi makarna yapalım","Ya sen yolda yürümeyi bilmez misin?","İyiki hayatımdasın" diyisini..Çünkü çoğunlukla bunlar gerçekleşirdi..Sen gittin gideli 2.5yıl oldu..2doğum günün benden uzakta geçti..Melekler süpriz parti yaptılar mı?
Sen gittikten sonra sana yaptıgım haksızlıkların icinde boğuldum defalarca..Annenin yüzüne bakamadım..Hastalandım,yataklara düştüm..O vakte kadar anneni görmeye cesaret edemedim..Ateşler içinde adını anmasaydım gelmezdi biliyorum..Size her gittiğimde seni andık annenle..Biz seni çok özledik..Senden sonra kazanılan zaferlerin hiçbir tadı olmadı..Hayatımızdaki en büyük mutluluk,en büyük zafer,en güzel şey senmişsin..
Seni çok seviyorum..

Merve'n


Vefat eden kuzenime yazdım..
 

güney

Bu gün bir mektup oldun sen uzaklardan gelen..
bu gün hasret oldun sen yüreğimin ucu yanmış kenarında....

bir mektupla geldin bana
açmaya korktuğum zarfa baktım önce
sararmıştı belli hırpalanmıştı..

bu gün bir mektup oldun sen açmaya korktuğum

kimbilir neler yazdın
kimbilir hangi sevdaya hasret karaladın kendini
ve beni

bir mektup oldun ıslak, buruk ,acı ,aşklı
ama açılmayan.....

Yinede mutluluğumsun sen hiç açılmayan mektubum...... sun....


S.G
 
Mutluluk,
bir mektup almaktır segdiğiniz insandan.
Önce bir solukta okuyup,
sonra dosta varmak yol yapıp yazılardan
Ruhralrın tanıştırıldığı mevsim kadar yıllanmış sevgiyi
kara sevdaca duymaktır yürekte.
Mutluluk çoğu zaman bir mektup almaktır sevdiğimiz insandan.
Bir dostun sesini duymak telefonda
kendini sıcacık kollarında hissetmektir sevimcin.
İyi haberini almak
tüm dostların sevginin sarhoşluğuyla uçmaktır.
Masalcasına mutlu düşünmektir bir an
"umut yorgunu" insanlığı.
Huzur iklimine yolculuktur,mutluluktur.
Mutluluk kimi zamanda,
bir dostun sesini duymaktır telefonda.
evet sonuna kadar size katılıyorum bire bir benim duygularımı anlatmışsınız mutluluk manevi destektir bence madiyatın hiç önemi yoktur .mühim olan insanlık karşılıklı sevgi saygıdır.
 
Üst