• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Evlilikte Hükmedici Hanımlar

Bencillik hemen her zaman makbul olmayan bir alışkanlık. Tahammül edilmesi pek zor desek yanlış olmaz. Ancak evlilik içinde hiç kabul edilemez. Evlilik bağıyla hayatlarını birleştiren kişilerin, artık kendilerinde daha önde tutmaları gereken bir şey vardır, o da aile mutluluğu ve huzuru. Aslında, evliliğin daha en başında eşler, bunu taahhüd ederler. Ancak daha sonra, evlilikte gölgeler oluşmaya başlayınca unutulur gibi olur bu öncelik. Sık sık hatırlamak gerekir. Evlilik halkası içinde kalmayı başarabilmek için, çizginin dışında kalanlar için fedakarlık yapmak, yani bencillliği bir kenara bırakmak gerekir. Başarılı bir iş ad***** sorulan bir soruya verilen cevap çok ilginç: Hanımlar eşlerinin başarılarına nasıl katkıda bulunabilrler sorusuna şu cevap verilmiş: Eşlerini sevmekle ve onları kendi hallerine bırakmakla. Birbirlerine sevgi ve saygıyla bağlanan eşler, birbirlerinin yuvasında rahat ve mutlu olmasını ister ve bunun için çaba sarfederler. Hatta evin hanımı, eşini işiyle başbaşa bırakabilecek kadar zekiyse, o zaman ideallerini gerçekleştirmek isteyen bir beyin önünde hiç bir engel kalmaz. Bazen hanımlar yüksek mevkiler için, düzensiz buldukları hayatları için, yüklenmeleri gereken sorumluluklar için eşlerinden daha hırslı olabilirler. Kendi kendilerine planlar yapar, tavsiyelerde bulunur, tavsiyeleri ileri g*türür ısrara dönüştürür. Bir beyi, amirlik taslayan, hayatını idare etmeye-düzeltmeye çalışan bir hanım kadar pek az şey kızdırabilir. Yersiz müdahaleler, düzeltmek istedikleri eşlerinin daha fazla çileden çıkmasına sebep olur. Yani hanımlar, biraz zor da olsa, daha az konuşmayı ve eşlerimizn hayatlarına daha az karışmayı öğrenmemiz gerekecek galiba. Bu kadarı da fazla mı diyeceksiniz! Doğrudur, en samimi duygularla bile olsa, hanımların eşlerinin işlerine ve hayat düzenlerine yersiz müdahaleleri tehlikeli bir oyundur. Eğer hala bu düşücenizde sabit kadem iseniz, işte size eşinizin ayağını kaydırmanın yolları:
1.İş arkadaşarına kötü davranın, özellikle aynı iş yerinde çalışan bayanlara.
2.İş yerine günde bir kaç defa telefon edin.
3.Eşinize onu nasıl çalıştırdıklarını, ne kadar az maaş ödediklerini, büroda kimsenin ona kıymet vermediğini söyleyin.
4.Gelirinden fazla harcama yapın.
5.İşinde nasıl başarılı olabileceğini her fırsatta tekrar etmeyi vazgeçmeyeceğiniz bir huy haline getirin.
6.İş için seyahate çıktığında, fazla mesai yaptığında, dilediğiniz gibi bağırın çağırın ve en önemlisi halinizden şikayet edin.
7.Ona her şeyden daha önemli olduğunuzu, her şeyden önce geldiğinizi söyleyin. Ne pahasına olursa olsun, ilgiye daima şiddetle ihtiyacınız olduğunu iyice kafasına kazıyın. İşte değerli hanımlar, bu öğütleri uygulamanız eşinizin işini, sizin de eşinizi kaybetmenize yetecektir. Denemek ister misiniz?
 
Üst