Koltuk Altı Terlemelerine SON

Koltuk Altı Terlemelerine Son​

Koltuk altı terlemeleri, birçok insanı zor durumda bırakan bir sorun. Sorunun çözümü için uygulanan bazı yöntemlerin geçici olduğu ve sürekli tekrarlanması gerektiği belirtiliyor. Ancak, Profesör Erol Kışlaoğlu, sorunu kökten çözecek bir yöntemin artık uygulanabildiğini belirtiyor.
Prof. Erol Kışlaoğlu, bu tekniğin, lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntem olup, esas olarak özel bir liposuction aleti ile koltuk altındaki ter bezlerinin alınmasına dayandığını belirtiyor.

Operasyon lokal anestezi ile yapıldığı için hastanın aynı gün işine dönmesi sağlanıyor.
Prof. Erol Kışlaoğlu, koltuk altı bölgesinin kola giden ana damar ve sinirlerin bulunduğu bir bölge olduğu için bu operasyonun mutlaka plastik cerrahi uzmanı ve bu konuda ayrıca eğitim görmüş uzmanlar tarafından yapılması gerektiğinin altını çiziyor.
Bu işlemin, bir liposuction olmadığını ve normal liposuction aletleriyle yapılamayacağını da belirten Prof. Kışlaoğlu, bu işlem için özel olarak tasarlanmış liposuction aletlerinin kullanılması gerektiğini ifade ediyor.

Yöntem, uygun şekilde yapıldığı takdirde sonuç kalıcı ve ömür boyu oluyor.
Daha önceleri koltuk altı ve vücudun diğer yerlerindeki terlemeleri gidermek için uygulanan yöntemler 6 ayda bir tekrarlanması gerekiyordu.
Yöntem, ehliyetsiz kişilerce yapılması halinde damar ve sinirlerin hasar görmesine yol açabiliyor.

Merak Edilen Sorular​

Koltuk altındaki ter bezlerini nasıl emiyorsunuz?​

İşlem hem emen, hem de kazıyan özel bir liposuction aleti ile yapılıyor.

İşlem anestezi altında mı yapılıyor?​

Bu yeni teknik lokal anestezi altında yarım saat içinde, hatta bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntemdir. Hasta dilerse genel anestezi ile de uygulanabilir.

Bütün ter bezleri alınıyor mu?​

Amaç aşırı terlemeyi engellemek olduğu için tamamını almıyor bir miktar bırakıyoruz.

Operasyondan sonra kişi koltuk altından hiç mi terlemiyor?​

Çok az terler, aşırı terleme ortadan kalkar.

Kalıcı bir işlem mi? Tekrarlanması gerekiyor mu?​

Kalıcı bir işlemdir. Tekrarı gerekmez, fakat bazı durumlarda ilk operasyon yeterli gelmezse ikinci uygulanır.

Ter bezlerinin alınması ileride soruna yol açmaz mı?​

Hiçbir soruna yol açmaz, çünkü tamamı alınmıyor yalnızca aşırı terleme engelleniyor.

Kaç yaşın üstündekilere yapıyorsunuz?​

16 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

Kimlere yapılamaz?​

Herkese uygulanabilir.
 
Yok artik!!!! Bir doktor nasil boyle bir sey yapabilir.. Hipokrat yeminini unutmus olmali o insan.. Ter bezlerinin en onemli gorevi vucuttaki toksinlerin atilmasidir. Ter bezini aldirmak demek vucudun kendini arindirma mekanizmasini elinden almaktir... Inanilmaz gercekten.. "bir öğle tatilinde bile kolayca uygulanabilecek bir yöntem" mis ustelik..
Asiri terlemenin sebebi bir hastalik da olabilir ayrica, oncelikle onun arastirilmasi gerekir.
Kotu koku sikayeti varsa da duzenlik olarak alinan dus bunu cozecektir cunku kotu kokunun asil nedeni ter degil vucuttaki bakterilerdir!
 

süperto

Uzaklaştırıldı
Böyle çözümler yerine antiperspirant deodorantlar ter kokusuna çözüm bence :) Tabi ki temiz cilde uygulamak önceliğimiz olmalı, rexona serisinden happy ve sexy öneriyorum ben..
 
Üst