Vazgeçemediğiniz Kozmetik Ürünler Nelerdir?

Vazgeçemediğiniz Kozmetik Amaçlı Ürün?

• Gündüz ve Gece Kremi

Kullanılan: 1 12.5%
  • Göz Altı Kremi

• Temizleyici Jel

• Dudak Bakım Stiğiniz

Kullanılan: 3 37.5%
  • Lensleriniz

Kullanılan: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8
  • Anket kapatılmış .
Ben pek o kadar makyaj malzemesi kullanmıyorum.Sadece gece dışarı çıkarken,yada özel günlerde tercih ediyorum.Onun dışında duru ve temiz bir cilt her zaman tercihim olmuştur.

Makyaj malzemesine o kadar para harcamadığım doğru ancak cilt bakımı benim için hayati önem taşıyor.Özellikle gece ve gündüz kremim,günden güne bronzluk sağlayan kremim,lenslerim,parfümüm(bu cilt bakımına girmiyor),yüz yıkama jelim,göz altı kremim,saç bakım kremim, ve dudak stick'imden asla vageçemem.Tercihim o anki maddi durumuma göre değişiyor.Ancak Loreal,Lancome,Vichy,Matis ve Biotherm öncelikli tercihim oluyor.Cebim sıkışık ancak kremim bittiyse Nivea alıyorum.

Ayrıca, kendi cildini makyaj ile saklayıp güzel görünenler sinirimi bozuyor.Kara kalem çalışması gibi gözler falan.Sür bir parlatıcı çık dışarı.Tamam özel günlerde makyaj olur ancak hergün abese iştigal ediyor bence.Kendine güvenen normal çıkar.Ayrıca makyaj aşırı derecede cilde zararlı.Geçici güzellik, kalıcı hasara neden olabiliyor.

Asla olmazsa olmazlarım:

BİOTHERM BİOPUR TOUCHE 20

Cildim karmadan yağlıya dönük.Bu krem anında gözenekleri sıkılaştırıyor ve cildimi rahatlatıyor.Genelde banyodan sonra kullanıyorum.Mat bir görüntü veriyor.Yanlız, yazın kullanmak için birz uygun değil.

Loreal HydraFresh Göz Çevresi Jeli
20 yaşından itibaren kullanmak göz çevresi için bulunmaz nimet diye düşünüyorum.Ancak 18 yaşındayım ve benim yaş kategorime göre bu tip ürünler yok.Eczanede yaptırdığım analiz sonucu, cildim ve yaşıma en uygun bu ürün görüldü.
Göz altı şişlikleri ve morlukları(halkaları) için iyi bir bakım sunuyor.Makyaj yaparken kullanmak için iyi değil.Çünkü ilk başta yumuşatıyor.Eğer makyaj yaparsanız çizgiler yumuşamadan dolayı beliriyor.Bu yüzden gece yatmadan önce göz çevreme uyguluyorum.

Loreal NutriSummer Günden Güne Bronzluk Veren Güneşsiz Bronzlaştırıcı Nemlendirici Krem
Önceden sadece güneşsiz bronzlaştırıcı etkili ürünler kullanıyordum.Çünkü, solaryum ve güneş, benim cildim için harcadığım tüm emekleri yok ediyor hatta dahada çok zarar veriyordu.Ama otobronzlar doğal bir bronzluk sağlamıyor, pürüzlü,lekeli ve tutrunculaşmış bir yüze sahip olmama neden oluyordu
Aynı şekilde, Lorealin bu kategorideki ürünleride beni tatmin etmedi.
Bir arkadaşım bana bu üründen bahsetti.Yeni ve Loreal patentli bir ürün olduğunu söyledi.Bende aldım.Çünkü bana cazip gelen, diğer ürünler gibi 4-5 saat içinde bronzluk vermiyor olmasıdır.Her gün yüzüme nemlendirici krem gibi uyguluyorum.4 günün sonunda bir haftaaya yakın denizde kalmışım havası veriyor.Üstelik leke bırakmadan ve doğal.Aynı zamanda cilt bakımıda yapıyor.İnternetten araştırdım ve diğer güneşsiz bronzlaştırıcı ürünlere nazaran 3 kat daha az ekstre içerdiği ve ciltte bronzluk sağlayan renk pigmentlerini harekete geçirdiği söyleniyor.Gerçektende çok harika.Bir gün önce beyaz,ertesi gün kapkara yada turuncu olarak çıkmıyorsunuz ortaya.Adım adım ve kalıcı bronzluk sağlıyor.Top 10 listesi yapsam 2. sırada olurdu.Ancak yüz ve vucut için ayrı ayrı almanız gerekiyor.Bir de aynı göz kremleri gibi gramajı düşük.Onun dışında mucize diyebilirim :)Beyaz takım elbise ve bronz bir ten.Tabi mamavi gözler.Bu halimi herkes çok beğeniyor.

Vichy Thermal FX1 GÜNDÜZ Kremi
Cildi yağlandırmadan ve gözenekleri sıkılaştırarak nemlendirdiğini söyleyebilirim.Gün içinde cilde zarar veren sigara,güneş,kirli hava vs. gibi etkenlerin zararlarını en aza indirdiği söyleniyor.Gün içinde nemli kalmasını sağlıyor.24 saate YAKIN nem verdiğini hissediyorum.Cildim yağlıya dönük olmasına rağmen nem ihtiyacından dolayı tavsiye ettiler.Çünkü cildimi yağdan arındırayım derken, nemsiz bırakmışım.

Vichy NormDerm Gece Kremi
NormaDerm serisi sivilceye yatkın ciltler için ideal bir seri.Bu krem sivilce lekelerini yok ederken,sivilce oluşumunu önlüyor aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırıyor.Sivilce sorunum yok Allah'a şükür ancak gece kremi olarak cildime bu uygun görüldü.Pürüzsüz ve taze bir cilt ile uyanmamı sağlıyor.

Vichy NormaDerm Derin Temizleyici Jel
Dediğim gibi sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellmek için iyi bir seri ve bu serinin kaliteli ürünü.Cildi yağ ve ölü hücrelerden arındırırken gözenekleri sıkılaştırıp temizliyor.Kokusu mükemmel denecek kadar güzel.Tüm ürünleri kullanmadan önce cildimi bununla temizliyorum.

Vichy Soin Saç Yaşlanmasına Karşı Dolgunluk Veren Saç Kremi
Saç uçlarındaki kırılmaları engeller ve bakımını yapar.Yumuşacık ve dolgun saçlara sahip olmamı sağlıyor.Banyodan sonra haftada iki kez diplere gelmeyecek şekilde uyguluyorum ve durulamıyorum.Bu ürünün kokusuda çok hoşuma gidiyor.

Nivea Lip Balm
Niveanın en beğendiğim ürün serisi dudak bakım serisidr.Özellikle gül özlü olanını tecih ediyorum.Yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olmamı sağlıyor.Parlak ve dore bir görünüm kazandırıyor.Tüm yüz mükemmel olacaksa, bu ürün mutlaka cüzdanımdadır.

Sophistic Koyu Mavi Renkli Lens
İşte benim vazgeçilmezim.Neredeyse 5 tane farklı marka denemişimdir.Ancak bu kadar doğal duran bir lens görmedim.En sevdiğim rengide bu.Gerçekten bronz ve pürüzsüz bir tene bu renk gözler acayip yakışıyor.Baktıklarım gözlerimin ne kadar güzel olduğunu söylüyorlar.Bu kadar doğal durmasının bir sebebide benim kendi gözlerimin açık renkli olmasıdır.Herkeste aynı durmuyor.Ama kişilerle yakın temas kuracaksam, daha ilk iltifatta lesn olduğunu söylüyorum.Çünkü dibine kadar gelip bakınca doğal olarak lens kullandığım anlaşılıyor.Asla vazgeçemem....

Ben sadece paylaşım olsun diye bunbları açıkladım.Ürün kullanmadan önce mutlaka cilt analizi yaptırmaznızı öneririm.Saygılar

Bunların arasında neden erkekler için ürünler yok.
Mesela ben asla Deotok kullanmadan çıkmam. Güzellik değilse de rahatlık veriyor bana. Kendimi kötü hissetmemi engelliyor

Erkekler için ürünler yok çünkü ben kendi kullandığım ürünleri paylaştım.Doğal olarak bayan ürünleri olacak tabii....

Eklediğin ürün gerçekten çok güzel.Eklemeyi unutmuşum.Aynı ürün değil ama bende anti-perspirant kullanıyorum...,

Bu aralar hergün uygulamıyorum.Bir tanıdığım var, kendisi dermatolog.Bana bu ürünlerin botoks8az miktarda) içerdiğini ve çok sık kullanılınca, belli bir süre sonra ter salınımına etki etmediklerini söyledi.Yani belli bir süre sonra ne yapsanız işe yaramıyor.Anccak klinik botoks ile terlemeyi durdurabiliyorsunuz.Gerçi benim ter problemim yok ama hoş koktuğu ve kuruluk sağladığı için kullanıyorum..,
SAYGILAR

Deotok için mi dedi doktorunuz belli bir süre sonunda etkisini kaybettiğini ?
Peki Klinik Botoks denilen ürünü herhangi bir kozmetikcide bulabilirmiyiz?

Ya evet, dermatolog bir tanıdığım söyledi.Benim doktorum değil ama lazım olunca o kaontrol ediyor.
Hani kullandığımız terleme önleyici ürünler varya, onlar için dedi...

Klinik botoks dnilen yöntem ise şu: Estetik uzmanları tarafından, terleme sorunu olan bölgelerimiz varya, işte mesela koltuk altı.Oraya bir uzman BOTOKS denilen maddeyi şırıngalıyor.Ve uzun bir süre terlemiyorsun.Botoks yılan zehirinden elde edildiği için, oradaki sinirleri donduruyor.Faliyetler kısıtlanıyor.Vucut botoksun emilimini gerçekleştiriyor.Ve zararlı degil....
Saygılar

Ben pek o kadar makyaj malzemesi kullanmıyorum.Sadece gece dışarı çıkarken,yada özel günlerde tercih ediyorum.Onun dışında duru ve temiz bir cilt her zaman tercihim olmuştur.

Makyaj malzemesine o kadar para harcamadığım doğru ancak cilt bakımı benim için hayati önem taşıyor.Özellikle gece ve gündüz kremim,günden güne bronzluk sağlayan kremim,lenslerim,parfümüm(bu cilt bakımına girmiyor),yüz yıkama jelim,göz altı kremim,saç bakım kremim, ve dudak stick'imden asla vageçemem.Tercihim o anki maddi durumuma göre değişiyor.Ancak Loreal,Lancome,Vichy,Matis ve Biotherm öncelikli tercihim oluyor.Cebim sıkışık ancak kremim bittiyse Nivea alıyorum.

Ayrıca, kendi cildini makyaj ile saklayıp güzel görünenler sinirimi bozuyor.Kara kalem çalışması gibi gözler falan.Sür bir parlatıcı çık dışarı.Tamam özel günlerde makyaj olur ancak hergün abese iştigal ediyor bence.Kendine güvenen normal çıkar.Ayrıca makyaj aşırı derecede cilde zararlı.Geçici güzellik, kalıcı hasara neden olabiliyor.

Asla olmazsa olmazlarım:

BİOTHERM BİOPUR TOUCHE 20
Cildim karmadan yağlıya dönük.Bu krem anında gözenekleri sıkılaştırıyor ve cildimi rahatlatıyor.Genelde banyodan sonra kullanıyorum.Mat bir görüntü veriyor.Yanlız, yazın kullanmak için birz uygun değil.
Loreal HydraFresh Göz Çevresi Jeli
20 yaşından itibaren kullanmak göz çevresi için bulunmaz nimet diye düşünüyorum.Ancak 18 yaşındayım ve benim yaş kategorime göre bu tip ürünler yok.Eczanede yaptırdığım analiz sonucu, cildim ve yaşıma en uygun bu ürün görüldü.
Göz altı şişlikleri ve morlukları(halkaları) için iyi bir bakım sunuyor.Makyaj yaparken kullanmak için iyi değil.Çünkü ilk başta yumuşatıyor.Eğer makyaj yaparsanız çizgiler yumuşamadan dolayı beliriyor.Bu yüzden gece yatmadan önce göz çevreme uyguluyorum.

Loreal NutriSummer Günden Güne Bronzluk Veren Güneşsiz Bronzlaştırıcı Nemlendirici Krem
Önceden sadece güneşsiz bronzlaştırıcı etkili ürünler kullanıyordum.Çünkü, solaryum ve güneş, benim cildim için harcadığım tüm emekleri yok ediyor hatta dahada çok zarar veriyordu.Ama otobronzlar doğal bir bronzluk sağlamıyor, pürüzlü,lekeli ve tutrunculaşmış bir yüze sahip olmama neden oluyordu
Aynı şekilde, Lorealin bu kategorideki ürünleride beni tatmin etmedi.
Bir arkadaşım bana bu üründen bahsetti.Yeni ve Loreal patentli bir ürün olduğunu söyledi.Bende aldım.Çünkü bana cazip gelen, kozmetik ürünleri diğer ürünler gibi 4-5 saat içinde bronzluk vermiyor olmasıdır.Her gün yüzüme nemlendirici krem gibi uyguluyorum.4 günün sonunda bir haftaaya yakın denizde kalmışım havası veriyor.Üstelik leke bırakmadan ve doğal.Aynı zamanda cilt bakımıda yapıyor.İnternetten araştırdım ve diğer güneşsiz bronzlaştırıcı ürünlere nazaran 3 kat daha az ekstre içerdiği ve ciltte bronzluk sağlayan renk pigmentlerini harekete geçirdiği söyleniyor.Gerçektende çok harika.Bir gün önce beyaz,ertesi gün kapkara yada turuncu olarak çıkmıyorsunuz ortaya.Adım adım ve kalıcı bronzluk sağlıyor.Top 10 listesi yapsam 2. sırada olurdu.Ancak yüz ve vucut için ayrı ayrı almanız gerekiyor.Bir de aynı göz kremleri gibi gramajı düşük.Onun dışında mucize diyebilirim :)Beyaz takım elbise ve bronz bir ten.Tabi mamavi gözler.Bu halimi herkes çok beğeniyor.

Vichy Thermal FX1 GÜNDÜZ Kremi

Cildi yağlandırmadan ve gözenekleri sıkılaştırarak nemlendirdiğini söyleyebilirim.Gün içinde cilde zarar veren sigara,güneş,kirli hava vs. gibi etkenlerin zararlarını en aza indirdiği söyleniyor.Gün içinde nemli kalmasını sağlıyor.24 saate YAKIN nem verdiğini hissediyorum.Cildim yağlıya dönük olmasına rağmen nem ihtiyacından dolayı tavsiye ettiler.Çünkü cildimi yağdan arındırayım derken, nemsiz bırakmışım.

Vichy NormDerm Gece Kremi
NormaDerm serisi sivilceye yatkın ciltler için ideal bir seri.Bu krem sivilce lekelerini yok ederken,sivilce oluşumunu önlüyor aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırıyor.Sivilce sorunum yok Allah'a şükür ancak gece kremi olarak cildime bu uygun görüldü.Pürüzsüz ve taze bir cilt ile uyanmamı sağlıyor.

Vichy NormaDerm Derin Temizleyici Jel
Dediğim gibi sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellmek için iyi bir seri ve bu serinin kaliteli ürünü.Cildi yağ ve ölü hücrelerden arındırırken gözenekleri sıkılaştırıp temizliyor.Kokusu mükemmel denecek kadar güzel.Tüm ürünleri kullanmadan önce cildimi bununla temizliyorum.

Vichy Soin Saç Yaşlanmasına Karşı Dolgunluk Veren Saç Kremi
Saç uçlarındaki kırılmaları engeller ve bakımını yapar.Yumuşacık ve dolgun saçlara sahip olmamı sağlıyor.Banyodan sonra haftada iki kez diplere gelmeyecek şekilde uyguluyorum ve durulamıyorum.Bu ürünün kokusuda çok hoşuma gidiyor.

Nivea Lip Balm
Niveanın en beğendiğim ürün serisi dudak bakım serisidr.Özellikle gül özlü olanını tecih ediyorum.Yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olmamı sağlıyor.Parlak ve dore bir görünüm kazandırıyor.Tüm yüz mükemmel olacaksa, bu ürün mutlaka cüzdanımdadır.

Sophistic Koyu Mavi Renkli Lens
İşte benim vazgeçilmezim.Neredeyse 5 tane farklı marka denemişimdir.Ancak bu kadar doğal duran bir lens görmedim.En sevdiğim rengide bu.Gerçekten bronz ve pürüzsüz bir tene bu renk gözler acayip yakışıyor.Baktıklarım gözlerimin ne kadar güzel olduğunu söylüyorlar.Bu kadar doğal durmasının bir sebebide benim kendi gözlerimin açık renkli olmasıdır.Herkeste aynı durmuyor.Ama kişilerle yakın temas kuracaksam, daha ilk iltifatta lesn olduğunu söylüyorum.Çünkü dibine kadar gelip bakınca doğal olarak lens kullandığım anlaşılıyor.Asla vazgeçemem....

Ben sadece paylaşım olsun diye bunbları açıkladım.Ürün kullanmadan önce mutlaka cilt analizi yaptırmaznızı öneririm.Saygılar

Peeling de yok mesela. Bayan erkek kullanılan bir üründür.