Sözler mi Gözler mi???

Sizi en çok ne etkiler

  • Sözler

    Kullanılan: 1 50.0%
  • Gözler

    Kullanılan: 1 50.0%

  • Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .
Bir insanı en çok ne etkiler. Sözler mi yoksa gözler mi?
Konu bir anda aklıma geldi ve bence yorum yapılırsa çoğunluk gözler diyecektir ki bence de gözler dir ama yine de merak ettim.

Sözler mi ?
Gözler mi ?
 
İlk bakışta gözlerden çok etkilenirim ama ben kelimelerin büyüsüne fazlasıyla inanalardanım ve sözcükleri etkili kullanan ve söylediğini bilen insanlar beni her zaman etkileyen insanlar olmuşlardır . O yüzden şöyle diyebilirim sanırım ; gözlerden etkilenirim ama anlamlı sözlerin sahibi olan insandan daha çok etkilenirim . Kör ya da o an güneş gözlüğü ile gözlerini kapatmış bir insanın da kullanacağı kelimeler beni etkileyebilir .
 
O halde soruyu daha detaylı bir hale getirmem lazım. İlk bakışlar mı yoksa ilk sözler mi demek lazım.

Elbette ki kelimelere hakim düzgün cümle kurabilen ve cümlelerine anlam katabilen hatipler beni de etkiler ama önce gözler ile başlar beni etkileme süreci.

Haaa bu arada çok defa yaşamışımdır. Arkamda görmediğim bir insanın konuşması dikkatimi o kadar çok çeker ki dönüp bakma ihtiyacı hissederim.
 
:) Ben yine de sözler diyorum . Gözlerini hatta o kişiyi hiç görmeden , tensel ya da dünyevi şeyler tatmadan sadece sözlerin ihtişamı ve etkisi ile duygusal olarak etkilendiğim ve platonik aşk yaşadığım dahi olmuştur . O sebeple , platonizme hala inanan bir kadın olarak sözlerin beni etkilediğini savunuyorum:)))
 
Savunun tabii. Ama ben ne anladım biliyormusunuz güzel gözlerimin ( kendimi ne kadar da beğenmiş biriyim ama değilmi ) yanısıra Türkçemi de güzel kullanmam gerekiyor imiş alımlı bayanları etkileyebilmek için. Ses tonunun önemi nedir peki diyeceğim ama bu defa konu dağılacak.
 
Üst