Saç stiliniz giyim tarzınıza uygun mu?

Herhangi bir saç uzmanına sorduğunuzda, size başarılı bir stilin tek malzemesinin ahenk, uyum olduğunu söyleyecektir.Harika saçlar amacınıza uygun, kıyafetinizle uyumlu saçlardır, onunla ters düşen Profesyonel bir görünüdeğil. Çok pahalı bir tasarımcının kıyafetini giyiyor ama hala kırılmış ve dipleri çıkmış ağarmış sarışın olarak geziyorsanız hiçbir zaman profesyonel hatta stil sahibi biri gibi bile görünmezsiniz.

Saçlarınızı günün görünümüne uydurmak için basit kurallar

Profesyonel bir görünüm için, zarif düşünün. Birçok iş kadını, kısa saç ya da çene hizasında kesilmiş kısa saçları tercih eder. Sert görünümler doğal olarak otoriterdir ve belirgin köşeler iş dünyasında iyi karşılanır. Her ne kadar yaratıcı bir ortamda olsanızda 35 yaşın altında vahşi ve kıvırcık saçlar profesyonel ortamda pek iyi gitmez. Eğer uzun saçları seviyorsanız omuz hizasında ya da çok az daha uzun saçta kalmaya çalışın. Bunun daha uzunu sizi laubali gösterir ve kırpılması gerekir.

Kırıklar için ne yapmalı?

Saçları arkada ve yüzün dışında tutan bir saç kesimi hayati.. Kırıklar bitmez! Elektriklenmiş, kuru ve zarar görmüş uçlardan fazla hiçbir şey saçları daha hızlı öldüremez. Profesyonel görünüm için sağlıklı ve parlak saçlara ihtiyacınız var. Uzun saçların saklı bir avantajı da kötü saç günlerinde arkada basit bir at kuyruğu ya da düz kaldırılmış bir küçük topuz yapılabilmesidir. Ancak romantik sarkan saçlar yok! Bu düşen gevşek saçları saç spreyi ve jöle ile tutturun, bakım ve kontrol sizin parolanızdır. Saçları karıştırmak ya da kıvırmak yok. Eğer bohem şıklığı gibi daha modern bir şeyler arıyorsanız, Sienna Miller ya da Olsen ikizleri Mary-Kate ve Ashley ince çizgili modelleri seçin.

Dalgalı saçlar

Gevşek, uzun saçlar ve hafif dalgalar bu karmakarışık ve yapısız görüntüyü elde etmenin en iyi yoludur. Karıştırmayın ve fazla kıvırmayın. Orta uzunluktaki ya da biraz daha uzun saçlar bohem şıklığı için idealdir ancak daha uzunlar için değil, derbeder görünebilirsiniz.

Renk seçimi

Daha trendy bir görünüm için, karşıt renkleri kullanın. Biraz hippi görünümlü moda bir stil için, tezat renkleri kullanın. Örneğin, koyu bir kırmızı tonu, sarı meçlerle herhangi bir saç kesimini güzel ve farklı gösterebilir, bu da tarz bir kızın isteyeceği şeydir. Alaylı bir biçimde, uzun saçlı kadınlar bazen bu tarzı kısa saçlılardan daha iyi taşırlar. Kısa saçta tezat renkler punk stilini uyandırabilir ancak orta boy saçlarda radikal olmasa da ilginç ve farklı olurlar.

Saçlarınız çok kısa olmasın

Saçlarınızı çok kısa kestirmeyin. Aynı şey az bakım gerektiren popüler görünümler için de geçerlidir. Çoğu insan kısa saçın daha az bakım gerektirdiğini düşünür, ancak düşündüğünüzde görürsünüz ki en azından saçlarınızı sürekli yıkamanız gerekir çünkü iyi görünmediği günlerde at kuyruğu ya da topuz yapamazsınız.

Mükemmel saçlar için

"Yapılmamış" gibi duran mükemmel bir görüntü için saçlarınızı yıkayın, kendiliğinden kurumaya bırakın ya da kısmen kurutun. Bütün saçlarınızı geriye atıp bir saç bantıyla ya da tokayla tutturabilir ve sorunsuz bir saç günü yaşayabilirsiniz. Sadece yüzünüzden itibaren katlı bir kesime sahip olduğunuzdan emin olun, böylece biraz hacim ve hareket kazanırsınız.Yüzünüzün şeklini bulun. Eğer saçlarınız için çok moda bir kesim arıyorsanız, yüzünüzü seçmelisiniz. Sizin şekliniz nasıl? Önemli olan tarz sahibi olurken en iyi şekilde görünmektense gardırobunuza ve sahip olduğunuz şekle uygun bir saç stiliniz olmasıdır.
 
Üst