• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Dekorasyon sırları

Dekorasyon sırları

Bu öneriler, ufak bir bütçe ve küçük bir alan ile nasıl harikalar yaratabileceğinizin sırlarını veriyor.

1. Odanızı daha geniş göstermek için ayna kullanın şömine içinde kullanacağınız şeffaf ayna odanıza derinlik kazandırırken, şömine rafı üzerindeki çerçevelenmiş ayna da düzenlemenize farklı bir hava katacaktır. Kanepeye oturulduğunda ya da odanın belirli açılarından bakıldığında alan neredeyse iki kat daha geniş görünür.

2. Boyayla kartonpiyer etkisi yaratın Odanızın mimari hatlarını ufak detaylarla ortaya çıkarabilirsiniz. Duvarınızdan daha koyu bir renkle çevreleyeceğiniz duvar kenarları kartonpiyer ya da gölgelik etkisi yaratır. Not: Duvarlarda kullanılan rengi, bir açık ya da bir koyu tonu ile çerçevelemek de, seçilen iki rengin mükemmel sonuç vermesini garanti eder.

3. Fonksiyonelliği estetikle buluşturun Koyu renk çerçeveyle kaplayacağınız büyük ölçekli bir pano, daha zarif ve düzenli bir görünüm kazanarak odanıza farklı bir hava katar. Mıknatıslı pano, yeni fikirlerinizi özgürce göstermenizi sağlayacak bir sergi alanı da yaratır.

4. Bir odak noktası oluşturun Eğer varsa şömine odanızın odak noktasını oluşturabilir. Duvar yüzeyine sıkı bir şekilde tutturulan yapay bir şömineyi tercih edebilirsiniz. Böyle bir şömine, sabit olmadığı için evden taşınmanız gerektiğinde kolaylıkla sökülebiliyor.

5. Duvardan duvara halı tercih edin Sarı ahşap yer döşemelerinizi duvar rengine kontrast olacak şekilde çikolata-kahverengi tonlarındaki sisal bir halıyla kaplayarak odanın sınırlarının açık bir şekilde ortaya çıkarılması sağlayabilirsiniz. Tam olarak odanın boyutlarına uygun kesilen, lekelere dayanıklı bir halı istenildiğinde kolaylıkla kaldırılabilir.

6. Seçiminizi farklı stillerdeki avizelerden yana kullanın Büyük bir avize, odanızın bir başka odak noktasını oluşturabilir.

7. İki işe birden yarayacak eşyalar seçin Lake cilalı ve yeşil renkli bir masayı duvara dik olarak yerleştirilebilir, çalışma masası olarak kullanabileceğiniz bu bölümü aynı zamanda boş vakitleri değerlendirmek için de düşünebilirsiniz. İki adet sandalye de bu düzen içinde yer alabilir.

8. Eşyalarınızı saklarken de bir stil yakalayın Dar bir salonda ahşap ya da metalden iki adet silindir sehpa, büyük ve uzun bir sehpadan çok daha işlevseldir. Gerektiğinde oturmak için kullanılabilecek bu sehpalar, üst bölümünün kaldırılmasıyla da eşyalarınızı koyabileceğiniz bir alana dönüşebilirler.

9. Tavandan yere kadar uzanan perdeler tercih edin Tavana bitişik perde kornişleri ile yere kadar uzanan perdeler, pencereleri çok daha uzun gösterir.
 
Üst