MİKROFAŞİZİM!!!

güney

Konya Selçuk Üniversitesi İlahyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Şahin Filkiz, İslamcıların uyguladığı politikanın kendilerinden olmayan herkesi ötekileştirme politikası olduğunu belirterek,"Bu politikanın "mahalle baskısı olarak" adlandırılması çok hafif kalmaktadır.Bu durumu karşılayan ifade,mikrofaşizmdir" dedi.

Türban, söylemiyle dinin siyasallaştırıldığını,şimdi ikinci aşamaya geçildiğini ve siyasetin dinselleşmeye başladığını söyleyen Filiz,bugün "baş örtüsü" farzdır" diyenlerin bunu Kuran'daki ayetlere dayandıramadıklarını, asıl amaçlarının kadını çarşafa sokarak toplumdan uzaklaştırmak olduğunu vurguladı.

Son düzenleme:
Türkiye'de islamlaşma çalışması varıdır bu doğrudur. Ama nedenini yanlış yerde aramışlar. Ortadoğu projesini iyi anlamak lazım. Ortadoğuda eğer jandarmalık yapacaksak bu laik ordudan ziyade islam ordusu ile mümkündür. !

güney

Türkiye'de islamlaşma çalışması varıdır bu doğrudur. Ama nedenini yanlış yerde aramışlar. Ortadoğu projesini iyi anlamak lazım. Ortadoğuda eğer jandarmalık yapacaksak bu laik ordudan ziyade islam ordusu ile mümkündür. !
Size kesinlikle katılmadığımı ifade edeyim!!!
Bahsettiğiniz jandarmalık ABD nin emirerliği oluyor ; ayrıca islam ordusu dediğiniz nedir onu da anlamış değilim.Bizler laik Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz Suudi çöllerinde değil...Bu arada BOP projesi sizlerin düşündüğü gibi bir şey değil,oradaki hedefler çok başka..

Size kesinlikle katılmadığımı ifade edeyim!!!
Bahsettiğiniz jandarmalık ABD nin emirerliği oluyor ; ayrıca islam ordusu dediğiniz nedir onu da anlamış değilim.Bizler laik Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz Suudi çöllerinde değil...Bu arada BOP projesi sizlerin düşündüğü gibi bir şey değil,oradaki hedefler çok başka..
Bende zaten böyle olsun demiyorum... Yapılmak istenen budur, yoksa son 6 yıldır olup bitenlerin tesadüf olduğunu mu düşünüyorsunuz... BOP, bilinmeyen yönleri varsa onlarıda sizden dinlemeye hazırım. Belkide ben yanlış yerlere bakıyorum. Sizi dinliyorum...

güney

Aslında B.O.P konusunda çok da ayrılmıyoruz.Benim takıldığım "islam ordusu" sözünüzdü..
Bilgilerinize ve birikimlerine saygı duyarak ,B.O.P nin herkes tarafından bilinen fakat çıkarsal çatışmalardan kaynaklı pekte açıklamak istemedikleri bu durumu açıklayayım.(naçizane)

B.O.P savunucularının en önemli savı ABD nin bölgedeki devletlerin statükocu ve totaliter düzenlerine bir son vererek modernizmi,liberalizmi ve demokrasiyi getireceğidir.Oysa tüm bu saçma söylemler, emperyalistlerin bu bölgeleri ve kapitalist ekonomiye entegre edilebilmelerinin ve hegomonya alanları oluşturabilmelerinin siyasi ifadesinden başka bir şey değildir.Pazarların tüm potansiyelinin kullanılması hedeflenmektedir.B.O.P kapitalizmin içine düştüğü krizden kaynaklı doğmuştur.
Tabi Çin ide unutmamak lazım tıpkı Hazar denizi petrollerini unutmamamız gerektiği gibi.Türkiyede bu durumdan fayda sağlamak amacı gütmektedir.

Sanırım sözlerimi direkt algılamışsınız, benim "islam ordusu" derken kast ettiğim; hadi islam ordusunu kuralım değil, bu bir kinaye, bir zerzeniş"

BOP, 2030 yılında tükenecek olan enerji kaynaklarını kontrol altında tutma projesidir. Bulgaristan ve Macaristan'nın 2006 yılında apar topar NATO'ya alınmasının altında da Karedeniz ile bu çemberi kapatmak düşüncesidir. Erdoğan-ABD Elçisi krizinin basına yansımayan gerçek nedeni buyduda zaten. Bu çemberi kıran tek ülke İran, ABD'nin İran sıkıntısıda orda. Hatırlarsanız seçimlerden kısa süre önce. İran dan gelen Doğal Gaz ve Petrol için Türkiye hattı anlaşması nihayi sonucunu aldın. Tüm bunlar, Erdoğan ABD sermayesi ile anlaşmadan önce, gözdağı idi, gerçi hükmü kalmadı. Uzun lafın kısası BOP özetle Amerikan'nın Ortdağo, Orta Asya ve Karadenizi kontrol altına alma projesidir.

Adamların tek sorunu bu kontorlü sağlayacak asker. ABD askerini uzun süre tutamazlar kendi kamuoylarının baskısına dayanmazlar. Ne lazım peki bu bölgede onların yerine asayişi sağlayacak bir askeri güç. Alternatifler neler Türk Ordusu, Peşmerge ve PKK.

Türkiye ilk teskereye hayır deyince ( O zamanlar Erdoğan AB sermayesini temsil ediyordu ) ABD de hemen B planını devreye soktur ve PKK ile Perşemrgeleri modernize etti. Dikkat edin PKK Terörsitleri M16'ları gazete kuponu ile almladılar. Sonra Genel Kurmay devreye girdi ve Tayyip geri adım atarak AB'yerine ABD ye yanaştı. AB ilişkilerindeki ani duraklama dönemini hatırlayınız. Şu anda neredeyse durma noktasına geldi, tesadüf değil bunlar.

Lafı çok uzatmayım bu konu anlatmakla bitmez ama "İslam Ordusu" nerde devreye giriyor. Arap dünyasına Türk ordusu Laik ordu olarak görülüyor. Yani Arapların gözünde Türk askerinin ABD askeri yada Fransız askerinden farkı yok. Onlara göre gavuruz biz. Peki ama nasıl olacak, işte Türkiye deki islamlaşma nedeni bunun altında yatıyor. Siz sanmayınki bu adamlar bizim gibi haftalık yada aylık planlar yapıyorlar. Adamlar bu tezgahı yıllaaaar öncesinden krumuşlar. Taşların yerine oturmasını bekliyorlar, taşlar oturdukca da harekete geçiyorlar. Sizce Baykal'ın İsrailde bayan Buch ile görüştükten sonra Türkiye ye dönüp başörütüsü meselesini kaşımasıda mı tesadüf. Yada Buch'un zenci uşağının sürekli ağzından "Ilımlı İslam" laflarını telafuz etmeside mi tasadüf. Onların yapmak istediği ortadağuda, arapların benismeyecekleri bir model ülke yaratmak. Hem batıya hem doğuya yakın yani "Ilımlı İslam" ancak bu şekilde Türk askeri ortadoğuda hakimiyet kurabilir ABD adına.

Filistin ve Israil den gelen öneriyi hatırlayın, Filistin ve Gazze nin yönetimini Türkiye'ye verelim. Hatırladınız mı bu haberi? Hopalaaa Bayram değil seyran değil ? Ne iş ?

Büyük Orta Doğu Projesinin uygulamada ise herkes rolünü çok iyi oynuyor. Tayyip, Gül, Baykal ve Genel Kurmay hepis aynı torbanın içinde ip koşturuyor ve 70 milyon insanıde enayi yerine koyuyorlar.

Dediğim gibi bu konu bitmez.... Kafanı daha fazla ütülemeyim. Uslubum zaman zaman sertleşiyorsa affını dilerim yanlız öfkem ülkeme ve onun içinde yaşayan tüm insanlara olan sevgimdendir.

Ben bu ülkede komunisti, kürdü, alevisi herkesi seviyorum. Hepsi benim insanım, benim kültürümün bir parçası ve iki tane Texaslı'nın bu insanları bu kadar kolay kandırabilmesi zoruma gidiyor. İşte öfkemin nedeni burda.

Bizler faşist, komunist, Kurt-Türk, alevi ve sünni diye bir birimizin kafasını kırıp bir birimize kın kusarken adamlar üç kürüşlük petrol için ortalığı kana bürüyebiliyorlar üstelikte ellerini bile kirletmeden. Ve emin ol bu ülkede sağcısı - solcusu hepsinin para kaynağı aynı ...

İyi forumlar diliyor yazıyı okumaya vakit ayrıdığın içinde teşekkür ediyorum...

güney

Yazınızı keyifle okudum teşekkürler.Dediğim gibi bu konuda çok farklı değil düşüncelerimiz.

ebunidal

Uzaklaştırıldı
birileri İSLAM ORDUSUNDAN mı korkuyor ? varsa bir korkacak oda Amrika ve İsrail,dir size ne oluyorda korkuyorsunuz..yoksa sizler içimizdeki HAÇLILAR ve İŞBİRLİKÇİLER misiniz he ?? AÇIK veriyorsunuz onun için laikliğin ve çağdaşlığın ve kemalizmin ,komünizmin, ırkçılığın, milliyetçiliğin arkasına çok çok iyi saklanın çünkü ben sizlerin sırıttığınızı görür gibiyim... kafanızı kuma sokmuşsunuz ama g.. açıkta ve HALKLAR size gülüyor .

birileri İSLAM ORDUSUNDAN mı korkuyor ? varsa bir korkacak oda Amrika ve İsrail,dir size ne oluyorda korkuyorsunuz..yoksa sizler içimizdeki HAÇLILAR ve İŞBİRLİKÇİLER misiniz he ?? AÇIK veriyorsunuz onun için laikliğin ve çağdaşlığın ve kemalizmin ,komünizmin, ırkçılığın, milliyetçiliğin arkasına çok çok iyi saklanın çünkü ben sizlerin sırıttığınızı görür gibiyim... kafanızı kuma sokmuşsunuz ama g.. açıkta ve HALKLAR size gülüyor .
Arkadas ezberlemissin birkaç cumle cevirip cevirip her mesajın altına aynı şeyleri ekliyorsun.. senin durumunu eniyi asağıdaki Atasözü anlatıyor, Dikkate alırsan iyi olur.
Biliyorsan konus ibret alsinlar, bilmiyorsan sus adam sansinlar

güney

Sevgili yöneticim; saolun var olun ancak bu kadar hislerime tercüman olabilirdiniz.Sonsuz teşekkürler..