GARIP DEGIL MI?

Bir rahibe bastan ayaga ortundugunde kendisini Allah yoluna adamis biri diye saygi gorur.

Tesetturlu bir Musluman hanimi gorduklerinde ise ayni insanlar onun baski altinda oldugunu dusunurler.
GARIP DEGIL MI?

Bir batili kadin disarida calismak yerine evini tercih ettiginde, cocuklari ve evi icin kendinden fedakarlik eden biri olarak saygi gorur. Ama aynisini bir Musluman hanim yaptiginda, boyle yapmakla ozgurlugunu kisitladigi dusunulur.
GARIP DEGIL MI?

Bir cocuk herhangi bir konuda ciddi bir yogunlasma gosterdiginde, bu cocukta iyi bir potansiyel var denilir. Islami konularda bilgi edinmeye cok merekli bir cocuga ise problemli nazariyla bakilir.
GARIP DEGIL MI?

Bir Yahudi sakal biraktiginda inancinin geregi olarak boyle yaptigi dusunulur. Aynisini yapan bir Musluman ise; FANATIK, ASIRI UC, YOBAZ muamelesi gorur.
GARIP DEGIL MI?

Bir hristiyan militani birini oldururse, isledigi cinayeti ile mensup oldugu din arasinda bir ilinti kurulmaz. Ama bir Musluman bir suc islediginde, O kisiden once dini sanik sandalyesine oturtulur.
GARIP DEGIL MI?
 
Bu gariplikler doğru bu bizim yaşadığımız toplumda ne avrupalı olmak ne eskiyi kabul etmek arasında sıkışıp kalmaktan ileri geliyor.İnsanlar bizim ülkemizde garip değilmi zaten.kafalarımız o kadar karışık ki bizi biz yapan değerlerimiz kayboluyor farkında değiliz.
 
Bu anekdotlarınızda çok güzel ve anlamlı, bence garip olan o düşüncede olanlar, Bırakın şu garipleri? Emeğinize sağlık. Ama hemen rica ederim, faydalı olduysam demeyin sizde, oda bana garip geliyor:Triste: Siz düşüncenizi veya bir konuyu bizle paylaştınız bizde emeğinize sağlık diyoruz. Cevaplada varsa düşüncemizi sizlerle paylaşıyoruz.
 
Üst