Evinizi tarzınıza uygun döşeyin

Evinizi kendi tarzınızda döşemek için yardım almanız gereken en önemli şeyler, desen, kumaş ve aksesuarlardır. Belki modern bir tarz benimsediniz, belki de klasik. Belki canlı renkler ve enerjik görünümler hoşunuza gidiyor, belki de sade, zarif ve dinlendirici bir ortam istiyorsunuz. Evinizde hangi aksesuarları kullandığınız ve nasıl kumaşlarla kombine ettiğiniz sizin tarzınızı ele veriyor. Bakın bakalım siz nasıl bir dekoratörsünüz?

Pastel renklerle nostalji esintisi

Dekorasyonunuzu yenilerken nasıl bir hava yaratmak isteidğiniz önemli. Sıcak ve davetkar bir dekorasyon için daha çok pastoral desenleri ve yumuşak tonları bir arada kullanabilirsiniz. İşin sırrı döşemelik ve perdelik seçerken düz dokumalarla desenli olanları dengeli kullanabilmekte.

Size önerimiz

kanepeniz için düz, koltuk ve kırlentleriniz için desenlileri tercih etmeniz. Mobilyalarınızın koyu ahşap tonları salonunuza derinlik ve lüks katabilir. Dekorasyonu taze çiçekler ve peyzaj resimleri ile tamamlayabilirsiniz.

Çizgilerle sade ve ferah

Evinizde dinlendirici bir atmosfer istiyorsanız, aynı cins kumaşların farklı desenlerini seçebilirsiniz. Sakin ve huzurlu bir yatak odası ya da dinlendirici bir banyo için desen geçişleri fazla belirgin olmayan kumaşlar kullanabilirsiniz. Halı seçimlerinizde de sade ve fazla tüylü olmayan modelleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Perdeleriniz için ketenler ya da işlemeli poplin tüller iyi birer seçim olabilir. Özellikle dekoratif katlamalı perdeler, pamuk, saten nevresim takımları ve işlemeli ya da çiçekli örtüler çok hoş bir uyum yaratır. Bir kaç kır evi tarzı aksesuar, hasır sepetler, renkli cam vazolar ve aromatik oda kokuları son dokunuşlar için yeterli olur.

Çarpıcı ve şık

Zengin ve renkli dokumalar mekanlara canlılık ve hareket kazandırır. Eğer bu tarzı seviyorsanız, güneşli iklimlerin parlak desenlerini kullanarak, çarpıcı bir salon ya da yatak odası yaratabilirsiniz. Parlak ve yanar döner kumaşlar ışığı yansıtarak mekanları daha aydınlık gösterir. Bu tarz kumaşları organze ya da polyester tül perdelerle dengeleyebilirsiniz. Saten ve kadife gibi dokusu kuvvetli olan kumaşlar, çarpıcı desenler için çok uygun. Böylece lüks bir görünüm elde etmiş olursunuz. Parlak renkleri koyu ahşap ya da tamamen beyaz lake mobilyalarla birlikte kullanabilirsiniz.

Modern ve romantik

Romantik bir havadan hoşlanıyorsunuz ama aynı zamanda modern bir yaşamdan da vazgeçemiyorsunuz. Bu durumda ham ketenler, hasır dokumalar ve parlak kadifeleri bir arada kullanabilirsiniz. Daha rahat bir etki yaratmak için duvarlarınızda kladik desenli ve dokulu bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.Bol büzgülü tül perdeler, kadife ya da jakarlı döşemelikler ve ham keten masa takımları ile sıra dışı bir stil yaratmanız mümkün. Krem rengi lake mobilyalar ve aynı çizgide yer döşemeleri de odanızın romantik ve modern atmosferini korur. Klasik formlarda aksesuarlar, çiçekler ve modern tablolar yaratmak istediğiniz enerjiyi destekler.
Kaynak: e-kolay
 
Üst