GÜZEL HİKAYE UMARIM BEĞENİRSİNZ...

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
New York'ta bir bankanin önünde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hizli adimlarla bankaya girdi ve önüne çikan ilk görevliye, bireysel kredi için basvuruda bulunmak istedigini söyledi.
Görevli onu, müsteri temsilcisine götürdü.Adam, çok acele bir is için Avrupaya gitmek zorunda oldugunu ve bu nedenle bir hafta vadeli bes bin dolar krediye gereksinim duydugunu söyledi.Müsteri temsilcisi kisa bir arastirma yaptiktan sonra döndü. Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almaniz için bir engelinizyok dedi ve ekledi:-
Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. BizimBankamizla daha önce hiç çalismamissiniz. Banka olarak Sizi resmen tanimiyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz için karsiliginda sizden bir teminat almak zorundayiz.
Adam cebinden Rolls Royce un anahtarini çikardi, bankanin müsteri temsilcisine uzatti; çok acelem var, uçaga yetisecegim. dedi.
kapidaki Rolls Royce umu teminat olarak alabilirsiniz
Kredi islemleri çok hizli bir bicimde tamamlandi.Banka Rolls Royce otomobili bankanin garajina çektiler, adama da bes bin dolar krediyi verdiler.
Müsteri temsilcisi, kisisel merakini gidermek için bir hafta boyunca özel bir arastirma yapti ve bankalarinin bu yeni müsterisinin çok büyük bir isadami ve çok büyük bir servet sahibi oldugunu ögrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip,borcunun anaparasi bes bin dolarla, bir haftalik faizi dokuz buçuk dolari ödedikten sonra, müsteri temsilcisi bir türlü yenemedigi merakinin dürtüsüyle sordu:
çok büyük bir is adami ve çok büyük bir servetin sahibi oldugunuzu ögrendim dedi Yalnizca kisisel merakimdan soruyorum. Lütfen söylermisiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan besbin dolarlik krediye neden gereksinim duydunuz
Adam hafifçe gülümsedi:
Siz de bana lütfen söylermisiniz dedi. Böyle lüks bir otomobili, New Yorkta hangi kapali garaja, bir hafta boyunca Dokuz buçuk dolara
birakabilirsiniz?
 
Üst