Erkekler İçin Özel

Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen internet ve internetin getirdiği birçok yenilik bulunmaktadır. Bu yenilikler arasında “chat yapma” nın ayrı ve müstesna bir yeri vardır. Sohbet programları hemen hemen her bilgisayarda kurulu bulunmaktadır. Haberleşme, sohbet etme, özlem giderme gibi özellikleri olsa da en sıklıkla bayan arkadaş bulma amacıyla kullanıldığını söyleyebiliriz. Tabi bu söylediğimiz bayan arama olayı erkekler açısından geçerlidir. Bayanlar genelde erkek arkadaş aramadan ziyade erkek arkadaş seçme şeklinde kullanırlar. En azından çevreden gözlemlediğimiz bu şekilde. Erkek ismi ile bir chat odasına girdiğinizde kimse size selam vermez ama bayan olarak girdiğinizde birden ekran konuşma pencereleri ile dolmaktadır. Bu durum az çok tezimizi desteklemektedir.

Her alan olduğu gibi bu alan da kötü niyetli kişilerce suiistimal edilmektedir. Bu yazımızda “chat yapayım, manita bulayım” derken mağdur duruma düşmemeniz için dikkatsiz olan herkesin hayatını karartabilecek bir durumdan bahsedeceğim.
Bilindiği gibi görüntülü chat yapmak için çok ucuz bir maliyete sahip olabileceğiniz bir web kamerası ve internete girebileceğiniz bir bilgisayar yeterlidir. Böylelikle karşınızdaki şahıs ile hem görüntülü hem de yazılı olarak konuşabilirsiniz. Ancak birtakım programlar yardımı ile siz ya da chat yaptığınız kişi kendi görüntüsü yerine daha önceden kaydedilmiş başkasına ait videoyu gösterebilir. İnternette bu şekilde kaydedilmiş ve kullanıma hazır binlerce görüntü bulunmaktadır. İtiraf etmek gerekirse öyle görüntüler var ki bu görüntüler karşısında insanın aklıselim davranması çok zor. Klavyede yazı yazan ve yazarken de soyunan seksi bayanlardan tutunda türbanlı olarak yazı yazan çeşitli ırk, renk, kılık ve kıyafette bir çok profil bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sırf insanları dolandırmak için oluşturulmuş, bir kısmı da chat yaparken görüntüleri kaydedilen mağdurlara aittir.

Bazı bilgisayar korsanları bu görüntüleri kullanarak internette bayan arayan erkekleri tuzağa düşürmektedirler. Sözde bayan soyunurken erkeğin de soyunmasını sağlamakta ve erkeğe ait bu görüntüleri kaydedip şantaj yoluyla para, cep telefonu kontörü ve çeşitli menfaatler elde etmek için kullanmaktadırlar. Mağdur olan erkeğin halini siz düşünün. Gerçi polise müracaat edilmesi durumunda şüpheliler hemen yakalanmakta ve yaptırımı ağır olan cezaya çarptırılmaktadırlar. Ancak birçok mağdur polise müracaat yerine ilk başta kendileri halletmeye çalışmaktadır.

Şunu belirtelim ki şantajın sonu yok siz bir takım tavizler verdikçe devam edecektir. Emin olun ki teknoloji sayesinde bu suçu işleyenler rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Denemek amacıyla da olsa bu taktiği uygulayanlara duyurulur. Cezası ne mi? Olayın türüne göre yeterince ağır hapis ve para cezası. Adli sicilinizin bozulması, sabıka, polisin sizi gözaltına alması, evinizi araması, savcılık ve mahkemeler de cabası.

Bizim tavsiyelerimize gelince
1-Web kamerası kullanmadan önce ilgili programları iyice inceleyin,
2-Tanımadığınız kişilerle web kamerası kullanmayın ya da çok dikkatli davranın,
3-Tanıdığınızda olsa web kamerası karşısında soyunmayın, aleyhinizde daha sonra kullanılabilecek sizi küçük ve rezil duruma düşürecek davranışlardan sakının.
4-Konuştuğunuz şahsın gerçek olup olmadığını test edin. Örneğin elini kaldır, kulağını tut vs gibi,
5-Bütün bunlara rağmen mağdur olduysanız şüpheliye ait e-posta adresini kaydederek en yakın cumhuriyet başsavcılığına müracaat edin. Sakın şantajcılara boyun eğmeyin.
Son olarak eğer bu şekilde şantaj yapmak suretiyle haksız menfaat elde etme niyetindeyseniz polisin eninde sonunda kapınızı çalacağını aklınızdan çıkarmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.
Unutmayın ” Ortam Sanal Olsa Da İşlenen Suç Gerçektir ”
Alıntıdır..
 

beklenen

bağımlılık yapan online oyunlar bilgisayar kullanıcısını tamamen sosyal hayattan soğutmakta;keşke karşı cinsi aramakla meşgul olsaydım dedirtmektedir...en son ismi lazım değil bir oyunda küçük bir çocuğun sanal bir oyun hesabı uğruna katledilmesine şahit olduk...interneti taradığınızda hemen her köşede karşınıza çıkan bu oyunlarda işin eğlence kısmını aşmış olan bir takım kişilerin gözünü bürüyen hırs çeşitli hile proğramları ve şantaj yoluyla işin ticari boyutuna kendilerini vermesiyle oyunlar farklı bir boyuta sürüklenmektedir...bir başka mesele ise çeşitli chat araçları ve arkadaşlık sitelerinden sadece bir resim ve kamera görüntüsüyle sevgi ortamını arayan şahısların kendilerini tamamen sanal bir duygu yoğunluğuna kaptırıp;gerçek ve yalan arasındaki mesafeyi görmezden gelerek kendilerince mantıklı gördükleri ilişkiler yaşaması (yaşadığını sanması)dır...içinde bulunduğumuz zamanda internet kullanımının faydalı yönleri olduğu kadar insanı felakete sürükleyecek yönleri olduğunu ve kullanmış olduğumuz bu teknolojinin insan elinden çıktığını;bizim onu usülünce kullanmamız gerektiğini lütfen kendimize her fırsatta hatırlatalım...
 
("Her alan olduğu gibi bu alan da kötü niyetli kişilerce suiistimal edilmektedir. Bu yazımızda “chat yapayım, manita bulayım” derken mağdur duruma düşmemeniz için dikkatsiz olan herkesin hayatını karartabilecek bir durumdan bahsedeceğim.")

Çok Çok Doğru Dikkat Etmek Lazım
 
"Klavyede yazı yazan ve yazarken de soyunan seksi bayanlardan tutunda türbanlı olarak yazı yazan çeşitli ırk, renk, kılık ve kıyafette bir çok profil bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sırf insanları dolandırmak için oluşturulmuş, bir kısmı da chat yaparken görüntüleri kaydedilen mağdurlara aittir."

Burada söylemek istediğim bir şey var.Nasıl oluyorda kamera önünde soyunan biri mağdur olabiliyor? Ne amaçla soyunuyor?Daha da önemlisi ülkemin kızları böyle sapıkların oyununa nasıl geliyor?...Bu sorular sorulmalı ve cevapları düşündürmelidir ki,yoldan çıkanlar yola tekrar girsinler...
 
hehee web kamesası olanlar düşünsün zaten netten seks yapanların da aklına şaşarım doğrusu .
 
Üst