Haydi Beyler Ayna Karşısına

Bakım sadece insanın çevresine iyi bir imaj yansıtması açısından gerekli değil. Aynı zamlanda kişinin kendini iyi hissetmesi, bunu çevresine yansıtarak, olumlu ilişkiler geliştirmesi açısından da önem taşıyor. Bu pozitif enerjinin sağlığımıza bile katkısı olduğunu inkar edemeyiz. Kadınlar bunun ne denli önemli olduğunu uzun zamandan beri farkındalar. Ancak erkeklerde bu biraz ağır gelişiyor. Gerçi günümüzde kendine bakım uygulayan erkek sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bu sayı, kadınlarla kıyaslanamayacak kadar az.

Zamanla dökülen bir sorun; saçlar

Saç dökülmesi, saç köklerinde var olan bir sorun ya da yaşın ilerlemesi neticesinde meydana geliyor. Saç kökünün çevresinde bulunan kolajen maddesinin zamanla sertleşmesi, saç kökünü de sertleştiriyor. Bu da kökün beslenmesini engelliyor ve saçlar dökülüyor. Normal şartlar altında saçlar her gün belli bir sayıda dökülür. Ancak eğer bu sayı gün içinde 80 saç telini geçerse, bir uzmana başvurmakta yarar var.Araştırmalara göre; erkeklerin dörtte biri normal dışı saç dökülmesi yaşıyor ve her 10 erkekten biri de kel kalıyor. Saç dökülmesine etken nedenlerden biri kalıtsal faktör, diğeriyse erkeklik hormonu.Saç dökülmesini azaltmak ve durdurmak için piyasada çok sayıda ürün bulmak mümkün. Bunlardan bazıları, içeriğinde özel maddeler bulunan ampüller. Bu ampüller sayesinde, saçın kökünde bulunan bağ dokusu ve damarlar esniyor. Böylelikle saç dökülmesi azalıyor. Ancak, ampüllerle yapılan bu kürler, kalıtsal ya da hormonal nedenlere dayanan saç dökülmesini etkilemiyor.

Tıraşı keyifli hale getirin

Çene etrafında her gün ortalama 7000 - 15.000 arasında sakal uzuyor. Her sakal da, bulunduğu bölgeye göre farklı yönde çıkıyor. Bu da doğal olarak tıraş esnası ve bazen de sonrasında sorunlara yol açabiliyor. Ayrıca her erkeğin sakal sıklığı ve traş olma usülü farklı. Bazıları sabah ve akşam traş oluyor, bazıları günde sacede bir kez, bazılarıysa birkaç günde bir.

Yüze bu denli sık yapılan bir uygulama mutlaka büyük bir özen gerektiriyor. Eğer rahat bier traş ve saglıklı bir cildiniz olmasını istiyorsanız, tercih ettiğiniz ürünleri özenle seçin. Bunun için önce ihtiyaçlarınızı belirleyin, ardından bunlara yönelik en uygun aracı temin edin. Piyasada, her türlü ihtiyacınıza yanıt verecek ürünlerden bolca bulabilirsiniz. Eğer kuru tıraş olmayı seviyorsanız, traş makinası kullanabilirsiniz. Ancak ıslak tıraştan vazgeçemeyenlerdenseniz, kendinizi tıraş bıçakları ve köpüklerininin satıldığı reyonlara atmanız yeterli!Tıraş aletlerinin yanı sıra, tıraş sonrası gerekli losyonlar da, cildinizin iyiliğini ve güzelliğini düşünüyor. Tıraştan sonra cilt normal zamandan daha hassas özellikte olur. Bu nedenle mümkün olduğu kadar tahrişe veya kızarıklığa yol açmayacak ürünler tercih edin. Unutmayın; sakallarınızı her zaman çıkma yönüne doğru kesmelisiniz!

Pratiklik çalışan erkek için temel ihtiyaç

Hiçbir erkek saatlerce ayna karşısında dikilip, kendisiyle uğraşmaktan hoşlanmaz. Tabii istisnalar varsa, bilemeyiz! Bu nedenle kozmetik firmaları da bunu gözönünde bulundurarak, daha pratik kullanım sağlayan ürünler geliştirmeye başladı. Bunlardan bazıları, ikisi bir arada vücut ve saç şampuanları. Bunalar özellikle sabahları ve spordan sonra kullanım için oldukça uygun.Duş alırken, vücudunuzu ne tip bir ürünle temizleyeceğinize kendiniz karar vermelisiniz. Ancak karar verirken biraz zorlanabilirsiniz. Çünkü seçenek yelpazesi burada da oldukça geniş.Eğer kepek sorunu çekiyorsanız , kepek şampuanı kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle ikbahar aylarında erkeklerin cildi fazla kuruduğundan, bu dönemde daha fazla kepek sorunlarıyla karşılaşılabilir. Meyve asiti içeren şampuanlar da kepeklere karşı etkili bir sonuç sağlayabiliyor.

Güzel kokmayı erkekler de ister

Seçerken büyük zorluklar çekmelerine rağmen, yine de çoğu erkek hangi kokunun kendine yakışacağını bilir. Özellikle de sürekli olarak koku kullanan erkekler. Oryantal, odunsu veya canlı kokular erkekler arasında oldukça sık tercih edilen koku grupları. Günümüzde, cilde hoş koku verirken aynı zamanda bakım uygulayan kokular da bulmanız mümkün.Seçim yaparken dikkat edeceğiniz bir nokta, kullanacağınız parfümle deodorantın birbirine yakın kokulardan oluşması. Çünkü deodorantın ayrı, parfümün ayrı koktuğu durumlar buruna pek hoş bir karışım getirmeyebilir. Bu noktada fazla zorlanmazsınız, çünkü piyasada satılan bazı parfümler deodorantıyla birlikte bulunuyor. Ancak, eğer cildiniz hassas ve her türlü deodorant kullanamıyorsanız, özel nötürleştirilmiş çeşitlerden alabilirsiniz. Unutmayın; kadınların yüzde 90''ı hoş olmayan kokulardan nefret ediyor.
 
merak ettim neden bunu yazdın durup dururken erkeklere böyle bir yardım yapmak nerden geldi aklına
 
Üst