Sakal Modellerine Uygulanan Tıraş İşlemleri

Çember sakal(hoca sakalı): Bu sakal;üsten ve çene altından tıraş edilip ay şeklinde düzeltilir.

Jön sakal(Gemici sakalı): Favoriden içeri ince bir hat şeklinde çene altına doğru inilip,bıyıkla birleşerek alt dudak kenarı tıraş edilir.

Kaba sakal: Genellikle doğal bırakılır,çok az işlem yapılır,makas,tarak veya elektrikli saç makinesiyle düzeltilir.

Top sakal: Çenede ve çene altındaki sakal kılları bıyık uçlarıyla birleştirilip alt dudak sağ ve sol yanları biçimlendirilerek şekil verilir.

Napolyon sakal: Dudak altı ve çenede sakal olduğu gibi bırakılıp,bıyık uçları yukarı doğru biçimlendirilerek tıraş edilir.

Smokin sakal: Günümüzde gençlerin yaygın olarak kullandıkları bir model olup, bıyık kılları dudak altı ve çene kılları ile birleşerek kulak uçlarına doğru sivriltilerek şekillendirilir.

Keşiş sakal: Bıyık ve dudak altı kılları da dahil,favori kısmından yanağa derince inilerek tıraş edilip,biçimlendirilir.

Çene sakalı: Sadece çenedeki kıllar bırakılıp diğer kısımlar tıraş edilerek şekillendirilir.

Kirli sakal: Elektrikli tıraş makinesiyle 2-3 günlük normal uzayan sakal biçimi olarak şekillendirilir.

Kalem bıyık,sakal: Çizgi şeklinde çene altına doğru bırakılıp diğer kısımlar tıraş edilerek şekil verilir.

Fantezi sakal: Favorilerden aşağı doğru tıraş edilerek bıyıklar burma bıyık şeklinde biçimlendirilir.
alinti..
 
su sakallarin modeli bir gun karissa butun karizma sifir,
butun is sakalda bitiyor dusunsenize, . imaj herseydir , adami imana gelmis havasini veren,cok okumus havasini veren sakaldir.

sakalla ilgili komik yasanmisbir anim var..paylasayim
Gunun birinde' gemimizin Kibris kokenli kaptani vardi,adam yeni gelmisti , kaptana da Top sakal yakisirdi, cene yapisi geregi', fakat bu kiymetli insan gemide buyuk bir modaya sebep olacakti, italya-fransa-ispanya-cezayir seferlerimiz vardi

Kaptana yakisiyor diye sayn Bas Muhendisimiz de sakali top sakal yapti bir deneyelim dedi
Bas muhendise de top sakal yakisti, daha sonra geminin butun kadrosu top sakala yoneldi, geminin Kamarotu top sakal, reis top sakal, mico top sakal,yagci top sakal

e tabii limana geldik, Simdi adamlar bakiyor , yabancilar sasiriyorlar sanki bir tarikattan zannediyorlar alakasi yok , sanki butun gemi kadrosu entellektuel secilmis profesorler bir hava

geminin kamarotunu cagiriyoruz ' oglum bize birer turk kahvesi yap , tamam suvari bey(kaptan) -kamarotumuz hizmet eden herkes akilli ve entellektuel havasi ,
yabancilar Turk insaninda entellektuel sakal gormedikleri icin sasirttik
herkesi universte mezunu profesor olarak algiliyorlar,yada sanat adami'

sanat adami ama esela ascilik yapiyor' yada hizmet ediyor, profesorun halat bagladigini agir islerde calistigini dusunun, meslegine yakismayan herkes profesor herkes top saklli gemide.

taaa ki kaptan ayrilana kadar, Sakal bir maske gibidir,her sakala inanmayin
 
Üst