Çatışmada Ölen Bir Teröristin Cebinden Çıkan Şiir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PİŞMANIM ANAM BIRAKMIYORLAR

Lanet olsun doğduğum güne
Mutlu olmak hakkım olsa bile
Bir zalim düşürdü beni bu hale
Pişmanım anam bırakmıyorlar

İstemiyorum soğukta donmayı
Anaların yüreğine kurşun sıkmayı
Veren utansın elime bu silahı

Dost bildiklerim pusuda yatıyor
Kaçmaya kalksam sırtımdan vuruyor
Her gece bir zalim benimle yatıyor

Çoğu kez pişmanım diyorlar
Ölüm soğuktur kaçıyorlar
Hergün biraz daha azalıyorlar

Birgün duyulursa ölüm haberim
Etrafa yayılır kanlı bedenim
Sözüm sana ağlama anam
Bırakta kendime ben yanam
Sarılıp elinden son kez öpem

Alıntı...

Söyleyene değil söyletene bak diye bir laf vardır.Buda onun gibi birşey yapana değil yaptırana bakacaksın.Bu olay gerçekden olmuşmu bilemem ama sunu daha öncede duymustum ne kadar vazgeçmek istersen iste bu pisliğe bir kere bulaşınca kurtulusun ölümmüş.

Bu yazıyla asla onları desteklemıyorum sakın yanlış anlaşılmasın.Sadece ilginç geldi bana ve sizlerle paylaşmak istedim

Bırakın bu işleri ya..Tansiyonum fırlayacak yine.1000'DE BİRDİR BU DEDİĞİN.Suikast başına euro üzerinden paralarını alıyorlar ama.Şirinyerde bomba patlatabilen adam, bal gibide ellerinden kurtulur.Birde sempatikleştirmeyelim.Acitasyona sığınmasınlar.böyle şey olmaz............

Bırakın bu işleri ya..Tansiyonum fırlayacak yine.1000'DE BİRDİR BU DEDİĞİN.Suikast başına euro üzerinden paralarını alıyorlar ama.Şirinyerde bomba patlatabilen adam, bal gibide ellerinden kurtulur.Birde sempatikleştirmeyelim.Acitasyona sığınmasınlar.böyle şey olmaz............

Neyi bırakıp neyi ele alacagıma kımse karar veremez!Senın tansıyon olayında sagdece sözde kaldıgına emınım.İsterse 1000 de isterse 10000 bir olsun farketmez yazıyı okuyorsan komple oku ve altında yapdıgım acıklamaya dıkkat et.
"Suikast başına euro üzerinden paralarını alıyorlar ama"demişsin heralde çok haşırneşirsin nereden bılıyorsun bu bilgiyi?tabiki kafadan bırılerınden duyma bilgilerle gerçegi yansıtmayan yazılarla biryerlere varmaya çalışmıssın.

Yazımı okuyacaksan ya tamamını oku yada hiç okuma altta yapdıgım açıklamayıda oku benım kımseyı özelliklede bunları sempatıkleştırdıgım falan yok.Övdüğüm bir yazı olsa tamam haklısın dıyecem ama övdüğüm birşeyde yok.

Üstüne alındığına göre yaran varki gocunuyorsun.Ben bu şiiri aldığın isteye ve bu tür şiirleri elden ele dolaştıranlara söylemiştim ama madem üzerine alındın yapacak pek birşey yok.Madem desteklemiyorsun, yayınlama o zaman kardeşim TERORİST şiirini.Yayınalama işte...!

Madem bırakıp bırakmayacağını kimseye sormayacaksın, ELİNDE TUT O ZAMAN.Tansiyon olayına gelince, benim en azından sözde TANSİYONUM FIRLIYORMUŞ.EN azından bu tür ACİTASYONLARA GİRMİYORUM.Bazıları gibi.

Ewet ben bu tür konularla pek haşırneşirim.Çünkü TELEVİZYONDA ŞEHİT HABERLERİNİ istemesemde izliyorum.Çünkü nerdeyse her gün bir şehit haberi geliyor.Televizyon izlersen veya izlediğini anlayabilirsen veyahut işine gelirse sende anlarsın.Oldumu?
Uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum....Çok hassas olduğum bir konuda KİMSEYE AHKAM KESTİRTMEM O KADAR......!!!!

Konuyu kendi insiyatifimle, sırf forumun hatırına ve YÜKSELL ABİMİN güzel insanlığı hatırına açtım.Ancak, sizinle kesinlikle MUHATAP OLMAK İSTEMİYORUM.Eğer beni anladıysan, cevap yazmayacağını ve benimle MUHATAP olmayacağına inanıyorum...

Sakin,Sakin,Sakin olalım :)

grkmshn01 nickli arkadasın bu şiiri eklerken herhangi bir artniyeti oldugunu dusunmuyorum, Ayrıca şiirin altında gereken acıklamayı yapmış.
Son zamanlaradaki Türkiye'nin icinde bulundugu durum hepimizi cok gerdi,olaylara bazen sogukkanlı yaklasamaz olduk, yukarıdaki bu tartışmayıda buna baglıyorum.
Tartışmalarımızı kavgaya donuşturmeden kendi fikirlerinizi belirterek yaparsanız sevinirim.

haklısın yüksell abi.ama canım çok acıyor.içim bulanıyor bu terorist lafını duyunca.ben bu rahatsızlığımı belirtmeme rağmen, inanmamakta ısrar edenler ve laf sokanlar olabiliyorya neyse :))
Görkem, sende kusuruma bakma.Moderatör olarak daha sakin ve farklı yaklaşmam gerekliydi.Son olaylardan kaynaklanıyor.Hak ver.Eğer istemeden seni rencide ettiysem ve kırdıysam, veya kendi içimde senin hakkında yanlış düşündüysem tüm forumun önünde özür dilerim....

Üstüne alındığına göre yaran varki gocunuyorsun.Ben bu şiiri aldığın isteye ve bu tür şiirleri elden ele dolaştıranlara söylemiştim ama madem üzerine alındın yapacak pek birşey yok.Madem desteklemiyorsun, yayınlama o zaman kardeşim TERORİST şiirini.Yayınalama işte...!

Madem bırakıp bırakmayacağını kimseye sormayacaksın, ELİNDE TUT O ZAMAN.Tansiyon olayına gelince, benim en azından sözde TANSİYONUM FIRLIYORMUŞ.EN azından bu tür ACİTASYONLARA GİRMİYORUM.Bazıları gibi.

Ewet ben bu tür konularla pek haşırneşirim.Çünkü TELEVİZYONDA ŞEHİT HABERLERİNİ istemesemde izliyorum.Çünkü nerdeyse her gün bir şehit haberi geliyor.Televizyon izlersen veya izlediğini anlayabilirsen veyahut işine gelirse sende anlarsın.Oldumu?
Uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum....Çok hassas olduğum bir konuda KİMSEYE AHKAM KESTİRTMEM O KADAR......!!!!

Bak arkadaşım öncelikle bu yazına cevap vereyim.Üstüme elbetteki alınacam çünkü benım açtıgım konu üzerinden yorum yapılıyor.Eğer alınmazsam bir sorun var demektir.Ayrıca yapdıgın ithamları çok yersiz buluyorum çünkü sana bu ortaokul ve lisede anlatılmıs oldugunu biliyorum.Bir şiiri başlıgına göre değil yazan kişiye göre değil içerisinde bulunan anadüşünceye göre değerlendirmeyi öğretmişlerdir sanırım.

Elinden tut o zaman demişsin burada gene yazdıgım cümleyi anlamamıssın ben hangi konu hakkında yazacagımı kimseye sormam ben birilerine destek verecem demedım kı destek nitelikli tekbir cümle bile yok içerisinde.Ayrıca birilerini acındırdıgım falanda yok sadece alttakı açıklamamda belirttiğim gibi ilginç geldiği için yazdım sadece.

"Ewet ben bu tür konularla pek haşırneşirim.Çünkü TELEVİZYONDA ŞEHİT HABERLERİNİ istemesemde izliyorum"Benım kurdugum haşırneşir olma olayınıda anlamamışsın.Ben orada bu örgütün yapdıgı eylemler karsılıgında para aldıgını söylemıssın hemde euro bazında aldıgını söylemişsin bende orada belirttim heralde bu örgütün içerisindesin biliyorsun yada birileri birşeyler konusunda atıp tutuyor onlara elinde kaynak olmadan inanıyorsun dedim.

Sen dert etme televizyon izliyorum ve izlediğimi anlaya biliyorum.Senın gibi okudugum yazıyı tam anlamadan okudugum yazının içerigini anlamadan orum yapmam herşeye.Halkın temiz duygularını kullanıp burada benim yazımı çarpıtmanı neye bağlayacagım konusunda hiçbir fikrim yok.

2. cevabına gelincede
"Konuyu kendi insiyatifimle, sırf forumun hatırına ve YÜKSELL ABİMİN güzel insanlığı hatırına açtım.Ancak, sizinle kesinlikle MUHATAP OLMAK İSTEMİYORUM.Eğer beni anladıysan, cevap yazmayacağını ve benimle MUHATAP olmayacağına inanıyorum... "

Kimin hatrına açtıgın sorun değil benim için.Benim için önemli olan yazdıgım bir konuyu doğru ya da yanlıs veya da seviyesiz bir konu olmadıgı halde sırf senin fikrine ters düşüyor diye kapatman!Heralde normal hayattada aynı değilsindir umarım elindeki yetkileri kendi çıkarlarına kullanmazsın

Sana söyleyeceğim şiirleri öyküleri kim yazarsa başlıgı ne olursa olsun oku.ÇÜnkü içerisinde anlatılmak istenen başka duyguları göremezsin. bu konuyu oku ve çağrışım yap beni biraz daha iyi anlarsın zannediyorum.

He ayrıca benden özür dilemen sorun değil.Önemli olan bu konularda ne kadar duyarlıysan o konularda birden sinirlenmeden sakince cevap ver biraz düşün konu neyi anlatmaya çalışmış o zaman bana hak vereceğini düşünüorum

yaa bencede onların arasında bırcok nedenle bu pıslıge bulasmıs olanlar wardr bulasmıslar bı kere arkalrını donup kacmak ıstemeselerde kacamıolar onlar serefsızlerın masası olmuslar ama ne olursa olsn bu onları haklı kılmaz bılıorum am bı de bole bakmak lazım KAHROLSN WATANI BOLMEK ISTEYENLER ..

Öncelikle sevgili görkem kardeşimi mantıklı ve sağlıklı yaklaşımından dolayı kutluyorum . Sonuçta öyle ya da böyle , kendilerine göre bir yol çizmiş bu insanlar da var , kabul etmek lazım ve bu bölüm "şiir" bölümü olduğuna göre ; ortaya çıkan bir şiiri , sırf etkilendiğiniz için yayımlamanız çok hoşuma gitti . Sizi gönülden tebrik ediyorum .
Sanırım sevgili RAA bu konularda fazla hassas ancak ne olursa olsun "olgunluk" önemli bir erdem ve yazılan yazıları baştan sona okuyup da yorum yapmak da bu olgunluğun bir gösterdegidir diye düşünüyorum . Yaşanan tatsızlığın sevgili Yüksel Bey , devreye girmeden tatlıya bağlanmasını beklerdim ama dilerim ki bir daha böyle nahoş bir duurm yaşamayız . Tekrar emeğinize sağlık sevgili görkem .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...