Derli toplu bir çocuk odası nasıl yapılır?

Oyuncak sandıkları, raflı üniteler, oyuncak kutuları, yatak altları, duvarlar ve tavanlar…

Derli toplu bir çocuk odası dekorasyonu​

Minik yavrunuzun aileye katıldığı o ilk heyecanlı andan başlayarak, doğum günleri, yılbaşları, aile bireylerinin her seyahat sonrası getirdiği hediyelerle çocuklarımızın oyuncak sayısı her gün katlanarak artıyor. Oyun ve oyuncak çocuğunuzun hayatla teması, dünyası, eğlencesi ve eğitimidir. Bu oyuncakları depolamak ve günlük kullanıma uygun bir sistem geliştirmek; zamanı doğru kullanmak ve rahat bir ortam yaratmak açısından önemlidir, aksi takdirde oyuncaklar kolayca kontrol dışı bir yığın haline gelebilir. Çocuğunuzun odası ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun bir ebeveyn olarak bu oyuncaklarla başa çıkmak iyi organize olmaktan geçer. Kendinize ve çocuğunuza öncelikle şunu somalısınız. Bu nesneyi hangi sıklıkla kullanıyorum? Acaba bu gün, bu hafta ya da bu mevsim ona ihtiyacım olacak mı? Saklamalı mıyım? Yoksa!!!

Pratik çözümler yarattığınız taktirde çocuklarınız oyuncaklarını toplamak konusunda istekli olacaklardır, işin püf noktası bu sorunu çocuklarınızın anlayabileceği bir sistemle çözmek birkaç kez odasını onunla birlikte toplayın. Oyun oynarken çocuklarınızı gözlemleyerek kutu ve rafları en doğu şekilde nasıl ve nereye yerleştireceğinize karar verebilirsiniz. Her ünitede kullanacağınız değişik renk seçimleri de hangi çeşit oyuncağın hangi kapta saklanması gerektiğini hatırlamasında yardımcı olur.

MEKANI DOĞRU KULLANIN VE BİR SİSTEM GELİŞTİRİN

Çocuk odalarında mekanı doğru kullanmak çocuğunuza oynayabileceği daha büyük bir hacim sağlar, sistem geliştirmek ise dağınıklığı ve düzensiz çoğalmayı önler.
 
Üst