İnsan Ölürken Ne Hisseder ?

enteresan konu olarak gordum alinti yaptim' hayatin her aninin tadini almak' bir insanin olurken neler hissettigini bilmek merak konusudur, son saniyeler-vucudun kontrolden ciktigi an'

Bilim adamlari bunu asirlar Önce deneyerek Ölurken bile merak etmislerdir''
benim isimlerini unuttugum meshur 2 bilim adami Engizisyon mahkemesi ile Giyotin 'kafa kesme cezasi veriyorlar '' bilim adaminin kafasi kesilecek ertesi gun sonuna kadar bilimi dusnuyor..

--- eger kafam kesildikten sonra gÖzumu 2 defa kirpiyorsam demekki kafam kesildikten sonra bile bir miktar beynim dusunur'' benim Ölumumu izle diyor

ertesi gunu bilim adaminin kafasini kesiyorlar giyotinle' adamin kesik basi 2defa gozunu kirpiyor '' Oteki bilim adami bunu not defterine isliyor' insanin kafasi kesildikten sonra da
bir miktar bilinc yerinde' bir miktar yasamaya devam ediyor

asagidaki yazilar urkutucudur okumama ozgurlugune sahipsiniz''

Dünyanın önde gelen bilim dergisi New Scientist, "insan ölüm anında ne hisseder, ölüm nasıl olur" sorularını araştırdı. İşte boğulma, kalp krizi, asılma gibi anlarda hissedilenler.
Dünyanın en önde gelen bilim dergilerinden New Scientist, İskoçya'daki Caledonian Üniversitesi'nden psikolog Cynthia McVey'in, dönenlerle görüşerek ve bilimsel incelemeleri bir araya getirerek yaptığı araştırmayı yayımladı. Araştırmaya göre kafa kopmasından boğulmaya, yanmaya ya da yüksekten düşmeye kadar birçok ölüm şeklinde asıl darbeyi indiren, beyne oksijen gitmemesi...

İşte o araştırma:

BOĞULMA

KİŞİ ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölüyor.

YANMA
YANIKLAR, çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

KAFANIN KOPMASI
UZMANLARA göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa'daki raporlara göre 18'inci yüzyılda giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

YÜKSEKTEN DÜŞME
ABD'DEKİ Golden Gate KöPage Rankingüsü'nden atlayan 100 kurban, akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu öldü.

ELEKTRİĞE KAPILMA
EVDE bir şekilde elektrik akımına kapılma kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkûmların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor.

KAN KAYBI
1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz, susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

DEKOMPRESYON (BASINÇ KAYBI)
ANİ basınç kayıplarından kurtulanlar göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı yaşanıyor.

KALP KRİZİ
EN çok rastlanan olay, kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısıdır. Kalbin normal ritminin bozulması, kalp atışlarını durdurur. Bilinç kapanır, ölüm gerçekleşir.

ASILMA
YAĞLI urganla asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç, boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkûmlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı belirlendi.

ZEHİRLİ İĞNE
ABD'DE idamlarda kullanılan yöntem doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor.

kaynak : Aktif Haber
 
Bu her zaman merak ettiğim bir konu oldu , şimdi az çok bilgi sahibi oldum teşekkür ederim . Gerçi okuduklarım hoşuma gitmedi ama neyse :)) İdamlarda kullandıkları zehirli iğnenin ben kolay bir ölüm olduğunu düşünüyordum ama yazılana göre değilmiş . Bilgi için teşekkürler , yine ilginç bir konu seçmişsiniz :))
 
ölümünde hayırlısı.birde işin dini boyutu var tani azrailin ruhu bedenden ayırması işlemi anlatılanlara göre o daha acı vericiymiş.saygılar
 
Üst