Buzdolabı Üzerine Fotoğraf çerçeveleri yapımı

Buzdolabı Üzerine ,Fotoğraf çerçeveleri yapımı,buzdolabı süsleri​

Fotoğraflarınızı, albümlere mahkum etmek istemeyenlerdenseniz, evinizin orasıdında burasında bir sürü çerçeveniz vardır. Bazıları fotoğraflarını, buzdolaplarının yüzeylerine mıknatısla iliştirir. Bende böylesi dar bir alanı, nasıl yüzlerce fotoğrafla doldurabileceğimi düşündüm. Elime camlı bir slayt çerçevesi (ne olduğu bilmeyenler için resmini ekliyorum)aldım. İçine pozitif film yerine, bilgisayarda küçülterek, fotoğrafçıda bastırdığım fotoğrafları yerleştirdim. Bir karta ondan fazla fotoğraf bastırabildim. Gerçi bazı fotoğrafçılar, referans olması için, bastırdığınız tüm fotoğrafları, tek karta, siz istemeden basıyorlar. Bunları da kullanmak mümkün. Vesikalıkları da biraz kırparak slayt çerçevesine yerleştirebildim. Slayt çerçevesinin gri yüzüne, çift taraflı selobant yapıştırdım. Promosyon amacıyla verilen, buzdolabı takviminin arkasındaki plaka mıknatısı (rubber magnet) çıkardım. Bu mıknatıstan slayt çerçevesi ebadında bir parça kestim. Çift taraflı bandın, diğer yapışkan yüzünü kullanarak, kestiğim bu parçayı, slayt çerçevesine yapıştırdım. Elde ettiğim bu çerçeveciği,

camlı bir slayt çerçevesi

plaka mıknatısı (rubber magnet)

cimg2272.jpg


buzdolobının üzerine yerleştirdim. Şimdi bundan onlarca yapmayı düşünüyorum. Buzdolobının üzerinde, bir örnek, bir sürü, polaroid kağıt görününümlü çerçeve hoş duracak. Üstelik fotoğrafları değiştirmek istediğim zaman, slayt çerçevesinin kapağını açmam yeterli olacak, ki bu tereyağından kıl çekmek kadar kolay. Slayt çerçevelerini fotoğrafçılarda bulabilirsiniz. Camlı
cimg2276.jpg


olanları tercih ederseniz yaptığınız iş daha bir şık duracaktır. Çift tarafı yapışkan bantları, kırtasiyeden alabilirsiniz. Bunun yerine yapıştırıcı da kullanabilirsiniz ama işin kolaylaştırılması ve temiz olmasını istiyorsanız bunlardan bir tane alın. Mıknatısa gelince, elinizin altında bulunan herhangi yassı bir mıknatısı kullanabilirsiniz. Bir örnek olsun istiyorsanız; plaka yada plastik mıknatıs şeklinde isimlendirilen, mıknatıslardan almanız daha uygun olabilir. Umarım hoşunuza gitmiştir.

alıntıdır..
 
Evet güzel ama, hanımlar birazda abartıyorlar, buzdolabı, mutfak dolabı vs. nerede bir düz zenim bulsalar bişeyler ekliyorlar zaten, bende mutfakta özellikle Buzdolabında nedense sakarım, ne varsa döküp saçtığımda hep kapak üzerindeki malzemelere mazereti yüklüyorum, benim işime gelen yanıda bu.

Emeğinize sağlık.
 
Kadınlar hayatı ve boş zeminleri renklendirmeyi severler sn. erkişi . Eğer bir kadın evini , evinin duvarlarını buzdolabını velhasıl evinde herhangi bir yeri büyük bir hevesle süslüyor ise bu evini çook sevdiğinden ve evinde huzurlu olduğundandır . :Entusiasmado: Erkekler her ne kadar daha sade şeyleri terch etselerde günün çoğunu evde geçiren kadınlar için de , o mekanı renklendirmek ayrı bir uğraş ve zevk kaynağıdır . Siz de çok sakar olmamaya çalışın :Cachondon:
Sevgili doğangüneş , ellerine sağlık hakikaten hoş bir konuya değinmişsin . :Entusiasmado:
 
ben aslen hazır mutfak ustasıyım,bazen kadınların bu süsleme merakı yüzünden yaptığım güzelim dolapları ne hallere getirdiğini görüyorum.ama bazılarıda dolaba estetik katıyor çok hoş olabiliyor.

yanlız ilk resimde kız çok şeker yaaa.saygılar
 
ayrıca süsliyecek birşeyler kalmadığı zaman bize sarıyorlar onun için fazla ses çıkarmamak lazım.allah korusun ya bizi süslemeye kalkarlarsa ayyyyy çok korkunç seviyorsan sesinde çıkmaz:))
 
benim elbise dolabımın kapısında var resimlerim :) herkesin dikkatini çeken bir resim var o da cebit 2006 avea standında GS formasıyla :) kapak kızı oldum :)
 
:) Kadınlar hayatı ve boş zeminleri renklendirmeyi severler sn. erkişi . Eğer bir kadın evini , evinin duvarlarını buzdolabını velhasıl evinde herhangi bir yeri büyük bir hevesle süslüyor ise bu evini çook sevdiğinden ve evinde huzurlu olduğundandır . :Entusiasmado: Erkekler her ne kadar daha sade şeyleri terch etselerde günün çoğunu evde geçiren kadınlar için de , o mekanı renklendirmek ayrı bir uğraş ve zevk kaynağıdır . Siz de çok sakar olmamaya çalışın :Cachondon:
Sevgili doğangüneş , ellerine sağlık hakikaten hoş bir konuya değinmişsin . :Entusiasmado:

Bu uyarıyı ilk defa almadığım için, tamam bir daha olmaz diyeceğim ama, alanı o kadar daraltıyorsunuz ki, elimizi kolumuzu sallayarak gezemiyoruz evim (mutfak) içinde. Ayrıca açıklamalarınıza teşekkür ederim, ama benim sakarlığımı yüzüme vurmasaydınız, sizdede olduğuna eminim. Biz rahata alışıyoruzda ondan diye savunuyorum kendimi.:Triste: İyi forumlar.
 
Üst