Plazma mı? Lcd mi?

Her iki ürününde birbirlerine karsı artılarıda var eksileride var.

LCD nin plazmaya gore artilari

1-Düsük enerji tüketimi
2-Yuksek çözünürlük ( bunu grafik tasarımcıları kullanırlar onlar icin daha iyidir TV izlemek daha ayri bi olay)
3-Daha fazla ürün ömrü (plazma 10 yıl lcd 20 yıl ortalama)

Plazma'nın Lcdye gore artilari

1-Biz daha buyuk tv istemiyormuyuz? Daha buyuk tv demek plazma demek çünkü plazmalarin goruntu kalitesi ve tepki suresi lcdlere gore daha iyi. Tv demek film izlemek hareketli goruntuler demek mac izlemek demek vs vs... Ve buyuk olunca ekran lcdler malesef plazmalar kadar daha basari degiller hareketli goruntuler. fakat tam tersine daha kücük ekran olunca lcd tercih edilebilir. Fakat biz daha büyük ekran istiyoruz..

2-Oyun oynamak istemez miyiz? Oyun oynayacagız oyun demek hareket demek aksiyon demek lcd yine basarisiz cunku lcd yine oyunlardaki hiz ve reflekse plazma kadar tepki veremiyor tabiri caizze bulaniyor goruntu..

3-Plazmalar asil buyuk ekranlar icin tasarlanmis ekranlardir oysa lcdnin boyle bir amaci yoktu. Bu nedenle yillardir plazmalar var ve gunden gune teknolojiyi degistiriyorlar artik full hd plazmalar var... Herneyse bu onemli degil onemli olan burada plazma tvlerin lcd tvlere daha ucuz olduklari gercegi. Plazma alirken hem daha kaliteli goruntuye sahip oluyorsunuz hem de cebinizden daha az para cikiyor..
 
Gerekli cevap sanırım üstte verilmiş.Ayrıca küçük harf kullanmanız gerekiyor.Saygılar....
 

Plazma TV'ye yasak geliyor !

Plazma mı yoksa LCD mi diye düşünüp duruyorsanız işte size iyi bir haber...

Plazma mı LCD mi" sorusu tarihe karışabilir: Plazma TV'lerin yasaklanması gündemde.

Özellikle son 5 yılda büyük ekran televizyonlar, dünya çapında hızla yaygınlaştılar. LCD'lerden önce yaygınlaşan plazma TV'ler, şu anda başta ABD ve Avrupa olmak üzere son derece yaygın bir şekilde kullanılıyor. Televizyon dünyasının "4x4"leri olarak da bilinen plazma TV'lerin bu güzel günleri sona ermek üzere gibi görünüyor çünkü Avrupa Birliği, bu büyük ekran televizyonlara karşı savaş açma hazırlığında.

Savaşın sebebi ise aslında plazmaların lakabı olan "4x4"te gizli. Plazma TV'ler benzerlerinden tam 4 kat daha fazla enerji tüketiyor ve 4 kat daha fazla karbon dioksit yayıyor. Uzun zamandır çevrecilerin hedefinde olan plazma TV'ler ile ilgili çalışma başlatan AB yetkilileri, 2009 baharından itibaren bu tip televizyonların yasaklanması için harekete geçtiler. AB'de evlerin yanı sıra bar ve alışveriş merkezlerinde yaygın olarak kullanılan plazma TV'lere getirilmesi düşünülen bu yasak, çevre dostu kuzeni LCD'leri etkilemeyecek. Çünkü LCD TV'ler plazmalara göre çok daha az enerji tüketiyor.
Hürriyet
 
Üst