Mutluluğunuz için neler yapabilir siniz?

Enfes bir konu bulmuşsunuz Zeynep Hn. . Konuyu görünce hemen yazmak istedim ; ben "mutluluk" kavr***** çok inanan birisi değilim açıkcası , bana göre "mutlu an"lar vardır . Dediğiniz gibi , bu "mutlu an"ları çoğaltabilmek ve gayrte etmek lazım ve başarıp başaramadığımız da az çok ortada . Ben eğer "huzurlu" isem , bunu başarabildiğimden dolayıdır çünkü bana göre mutlu olmayı başaramayan insanlar iç dünyalarında da dışa vurumlarında da hep huzursuzdurlar .

Bir insan çok uzun süre rol yapamaz ; mutluymuş gibi davranmak ise bir sanattır ve bunu da kimse başaramaz . O yüzden , mutlu olmak için öncelikle kendimizi çok iyi tanımalı , nelerin bizi mutlu ettiğini iyi teşhis etmeli ve hayata ona göre yaklaşmalıyız .

Elimizdekilerle mutlu olmayı başarmak ise bana göre bir erdemdir . Ailesi sağlıklı , maddi imkanı yerinde , sosyal itibarı oturmuş kişilerin bile bir şekilde kendilerini huzursuz ettiklerine ister istemez şahit oluyoruz . Demekki , öncelikle "mutlu an" ları yakalayabilme sanatı kişinin kendi içdünyasında yaşanıyor . Dilerim ki , dış etkenlerin getirdiği "mutsuzlulara" karşı dirençli olabilmemiz için , hepimiz öncelikle kendimizi huzurlu ve mutlu kılabiliriz .

Tekrar bu konu için teşekkürler :Entusiasmado:
 
''Sabun köpüklerinde GÖKKUŞAĞININ renklerini,
lapa lapa yağan karda uçuşan serçeler görebildiğimiz
için Tanrıya şükredelim.Eğer bize verilen nimetleri ve
bütün güzellikleri göremeyecek kadar kör isek utanalım.
Elimizdeki nimetleri sayalım....Ufak tefek çabalarla
ortadan kaldırılabilecek sıkıntıları değil.''''
Dale Carnegie


tüm bunları görebilmek mutlu olabilmemiz için yetmezmii

Sizi tatlı kılacak kadar yeterli mutluluğunuz, güçlü kılacak kadar acı deneyiminiz, insan kılacak kadar üzüntünüz, ve sizi mutlu kılmaya yetecek kadar umudunuz olsun...:prv:

*Daima kendinizi başkalarının ayakkabılarına koyun. Eğer ayaklarınız acıyorsa, o kişininkiler de acıyordur. En mutlu kişiler, herşeyin en iyisine sahip olanlar değildir, onlar karşılarına çıkan herşeyin değerini en iyi bilenlerdir.

*Mutluluk; ağlayanlar, incinenler, araştırma yapanlar, ve çabalayanlar için vardır, çünkü böyle insanlar hayatlarına giren her insanın önemini takdir edenlerdir.

*Kahkaha ruhun dansıdır.

*Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır. Konfiçyüs

*İyi geçirilmiş bir günün, mutlu bir uyku getirmesi gibi; iyi yaşanmış bir hayat da mutlu bir ölüm getirir. Leonardo da Vinci

*Ayakkabılarım olmadığı için üzülürdüm, ta ki sokakta ayakları olmayan adamı görene kadar. Balzac

*Karamsar olmak zor değil. Zor olan, çılgın bir firtınadan sonra gökkuşağı gibi gülümseyebilmektir.

* Benim mutluluğum şundan ileri geliyor: Sahip olduğum şeyler için seviniyor, sahip olamadığım şeyler üzerinde düşünmüyorum.

*Gülmek için mutluluğu beklersen tebessüm bile edemeden ölürsün.

*Bol bol gülümse, hem maliyeti sıfırdır, hem de bedeline paha biçilmez...

*Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir...

*Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez. Bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurumun kenarındayken bile gülümseyeceksin.

*Akılsız adam mutluluğu uzaklarda, akıllı ise O''nu ayaklarını altında arar...

Bana bir mutluluk söyleyin ki, acı karşılığında elde edilmiş olmasın. MARGERET OLİPHANT

Herkes mutluluktan bahseder, ama pek az kimse bilir onu. MME.JEANNE P.ROLAND.

Herkes kendi mutluluğunun demircisidir. ALMAN ATASÖZÜ

Talihli olanların horozları bile yumurtlamaya başlar. RUS ATASÖZÜ

Mutluluk, sağlamlığı yaratır. C.W.CURTİS

Mutluluk, paylaşılmak için yaratılmıştır. CORNEİLLE

Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı kazanılan zaferlerin en büyüğüdür. ALBERT CAMUS

İnsanlar için en ideal düzen, onların mutlu olduğu düzendir. ALBERT CAMUS

Başkalarının mutluluğundan kendine pay çıkaran insan, en mutlu insandır. GEOTHE
 
mutluluğun bazen gerçekten şans olduğuna inanıyorum .eskiden mutlu olmak insanın elinde yalanlarına çok inanırdım ama bi yere kadar .bilmiyorum belki de bugün şansız çok insan gördüm ama tamamen bizim elimizde değil bunu öğrendim . çok karamsar gibi olsu ama :((
 
Üst