Suyun serüveni kitap oldu

WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), küresel iklim değişikliğinin de etkileriyle her geçen gün azalan su kaynaklarına dikkat çekmek için “Su: Suyun Yeryüzündeki Serüveni” kitabını hazırladı.

232 sayfalık büyük boy kitapta “Yaşamın özü ve gezegenimizin simgesi”, “Su ve insanlık”, “Bozulan su döngüsü”, “Su krizi” ve “Rakamlarla su” başlıkları yer alıyor.

Su kaynaklarıyla ilgili bilimsel araştırmaların yanısıra somut alan uygulamalarıyla çözüm önerileri getiren WWF Türkiye, kamuoyunda su konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyor. Kitapta, suyun öncelikli ortak değer olması gerektiğinin altı çiziliyor:

SU: ORTAK DEĞER

Yeryüzündeki toplam su varlığının yüzde birinden az olan tatlı su kaynakları, küresel ısınma ve kuraklık tehdidi dünyanın gündemine oturmasından çok daha önce, hızlı nüfus artışıyla beraber ihtiyaçları karşılamanın ve kalkınmanın ötesine geçen aşırı ve hatalı kullanımlarla yanlış yönetilmiştir. Bugün, yeryüzünde yaşamın sürdürülmesi için vazgeçilmez ve insanın onurlu bir yaşam sürmesinin ayrılmaz bir parçası olan su, herkesin önceliğinde olması gereken ortak bir değerdir.

Kitabın satış fiyatı 80 YTL olacak.
 
Biliyorsun canım kitap programının yapımcılığı bende , bu bilgi çok çok işime yaradı . Hele de "susuzluğun" arttığı ve su krizlerinin yaşandığı bu dönemde sanırım herkesin okuması da gerekir bu değerli kitabı . Teşekkür ederim ve eline sağlık . :)
 
Üst