hoparlör yada kulaklıktan sürekli cızrtılı sesler geliyor

hoparlörden yada kulaklıktan sürekli cızır cızır cızırtılı sesler geliyor.
aygıt yöneticisinde görünmüyor ama ayrıntılı gösteren bi programla taratıyorum directx de çarpı işaretleri var.kurulmadı anlamındadır heralde.directx9 u yükledim sorun gene aynı
opengl ve directx yükledim olmadı ses kartı onboard anakart cd simi yanlış yüklendi acaba yardımcı olurmusunuz

hayır sürekli ankart cd sini yüğklerken zaten pc kabul etmemişti ses kartıda onboard acaba ondan mı

arkadasim' format atinca da duzelmiyorsa' ses kartinda ariza var distorsiyon olusuyor' genelde cikista pre amplifier seklinde kucuk bir yukseltici vardir' bu yukseltici yanmis olabilir ses cipi genelde kucuktur' ama komple kucuk cipte ariza var demektir''

bu ariza neden olusmustur'' diye sorarsan' direk hoparlore baglamissindir ' ac97 cipseti' pre amplifier cikisli hemen hemen piyasadkilerin artik hicbirinde amlifier yok' uygun olmayan bir kolon yada amplisiz kolon' kisa devre olan bir kulaklik uzun sure takili kalirsa bozulur

--baska bir sebep te chipset nemden veya tozdan hasar gorup kisa devre olmustur'
bu cizirti cipin yanikligini andirir' ancak bazen de calisabilir kendi kendine.

--diger bir sebep te anfi veya kulakliginda bir kisa devre var veya anfiden ses kartina giden bir ucu kopuk.

--ben formattan sonra duzelmesse sebep budur''

formattan once: KULAKLIGINI ANMLIFIERLI KOLONUNU BIR WALKMEN VEYA MUZIK SETININ KULAKLIGINA TAK ' hala cizirti varsa o zaman sorun kulaklik ve amlifierli kolonda

yoksa bilgisayarinin cipi bozuktur'' bir ses karti takarsin 15-20 ytl gibi kurtulursun

kolay gelsin

Aynı olayı ben yaşamıştım.İnternete bağlıyken oluyordu.Bazen donanım çakışmasıda sebebiyet verebiliyor.Ama sizin amphiniz aşırı ısıya sebebiyet veriyor olabilir.orkunorkun arkadaşımın dediği gibi kulaklığı deneyin.cızırt yoksa arkadaki çıkışları kontrol ettirerbilirsiniz