Çin'in Böcek Pazarı

su dediklerimden igrenebilirsiniz -ama gercek

Hainen dao adasinda lokantalar limanin onundeydi ''

yilani akvaryumdan seciyorsunuz

bir demir madalla yarip sahanda pisiriyorlar'' yilani yerken kanini iciyorsunuz bardaakta

kafeste kediler ve kopekler vardi''

istediginiz kopegi seciyorsunuz ' kafasina vurarak olduruyorolar sonra da derisini yuzup ic organlarini aliyolar kuzu cevirme gibi'' kuzu yavrusu -zannetmistik kopekmis agzindan anladik kuzunun kopek gibi olmaz ki disleri''

kedileri de yiyorlar;'''

bazi bakkalllarda yilan kurusu var' bakkallarin seker kavanozu olur ya ' cocuk geliyor
kurutulmus yilan yavrusu yiyor yolda..

bisikletle gecerken tarlada adamlarin 4-5 metre boyunda yilani yakaladiklarini gordum
onlar icin buyuk bir yiyecekti''

midyeyi suyunu kucuk bardaklarla icip icini cubuklarla chop stick ile yiyorlar

ayni yerde cinli sevgilim oldu'' kizla opustum ben :Seguridad:

bir gun kiz arkadasinmin agzinda bir kuyruk gordum '' megerse fare yemisti''

aman allahim ben o kizla opustum :Cachondon:

--- kamyonun biri kocaman lagim faresini ezdi' bir kari koca hi hi ! gulduler onumde yani ben yiyecem saniyolar ortak olalim fareyi der gibi oldu'' benim gozummun onunde tencereye koyup gotuduler.

-- koylerine girdim cinlilerin yarasa var evet yarasa yiyorlar 'satirla saldiriyolar yarasaya''
bir cins kertenkele yiyorlar'' minibuste yang pu dan ana merkez sehire giderken adamin
bu sicakta neden
sapka cikarmadigini anlamadim minibusten ayrilirken
kertenkele varmis sapkasinda'' pazarda satmak icin goturuyormus adam''

---bir kaplumbaganin icini gordum ' bir hayvanja benzetemedim
canli koruklu bir hayvan megerse adamlar' hayvani oldurmeden kabugunu almislar

1.5 milyar insani beslemek zordur' cinliler yuzu gunes goren herseyi yerim der.

[email protected]

Doğru, hakikaten 1.5 milyar insanı beslemek hiç de kolay olmasa gerek . Sonuçta bizim ülkemiz tarımsal , deniz ve hayvansal kaynaklar açısından son derece zengin bir ülke ve bunları kullanan kiş sayısı sadece yetmiş milyon . Böyle olmasına rağmen parklardaki güvercinleri ve kuğuları açlıktan yiyen insanların varlığına dönem dönem hepimiz şahit olduk .

BUnca zenginliğin içinde ve kitle olarak daha az bir nüfusu beslerken bile zorlanılıyorsa ; bu kadar kalabalık bir nüfusun açlığını gidermek için türlü yollara başvurmalarını da çok yadırgamamak gerek sanırım .

"kelebek " isimli romanı okumuş mudunuz bilmiyorum ama açlık sonucunda insanın ne tür haşereler yiyebileceğini anlatan eşsi bir eserdir tıpkı Shindler'İn Listesi gibi ...

Diyeceğim o ki , protein olduğu ispatlanmış et ürünlerini tüketmeleri, vücutlarının bu hayattaki devamlılığı için gerekiyorsa bana çok da olağandışı gelmiyor .

bizim Gemide Guney koreye gitmistik izmitli bir arkadas kulah icindeki kavrulmus siyah bocuklerden 1 kutu yemisti, tadini sordum abi guzel sende ye demisti. ben yemedim ama fena degil dediydi.
1001 cin pilavi yedim yani hersey var Acenta davet etmisti gemi onuruna yedim-itiraf ediyorum (icinde 1001 cesit sebze ve et malzeme var)

oooo bune yaaa
zıkkım yesinler
öle hersey yenirmi, igrençler
yolda yürürken(çinde) yere kussan egilip onuda yicekler
1.5 milyar insan,yakında birbirlerini yiyecekler

cinliler yuzu gunes goren herseyi yerim der.
bizimde yüzümüz günes görüyo oraya gitmemek lazım
:D zuhahahaha
:))))

Herkesin damak tadı ayrı. Onlar icin bunlar cok doğal yiyecekler.

Ayrıca ; dağ basinda vatani görevini yapan günlerce operasyonda kalan mehmetciklerimiz bile erzakları bitince ne yiyorlar sanki. :(