AVON

Avon Tarihçe

Genç ve girişimci bir kitap satıcısı olan David H.McConnel kitaplarını satın alan bayanlara hediye amacıyla verdiği parfüm numunelerinin kitaplarından daha çok ilgi çektiğini görmüş ve 1886 yılında New York'ta, sonradan AVON ismini alacak "The California Perfume Company" isimli şirketin temellerini atmıştır.

Avon Bugün

Merkezi New York'ta olan ve "Dünya Kadınlarının Kişisel Gereksinimlerini, Ürün İhtiyaçlarını ve Hizmet Beklentilerini En İyi Anlayan ve Karşılayan Şirket Olmak" vizyonuna sahip Avon, bugün dünyanın en büyük doğrudan satış kozmetik organizasyonudur. Yine Avon tüm dünyadaki kozmetik şirketleri arasına en büyük altıncı güzellik şirketidir.

"The Company For Women" sloganını benimseyen Avon'da çalışan kadın sayısı dünyadaki bütün şirketlerden daha fazladır.

"Avon, tüm dünyada; 6 kıtada,100 ülkede, 4,9 milyonun üzerinde satış temsilcisi ile yıllık ortalama 7,7 milyar USD'nin üzerinde satış gerçekleştirmektedir."

Müşteri Memnuniyeti Garantisi

Tüm dünyada milyonlarca kadın Avon ürünlerini kullanıyorlar ve Avon ürünlerinin değişmeyen kalitesine her gün şahit oluyorlar. Avon kendini mükemmeliyete adamış bir firmadır. Öyle ki Avon ismi güvenilirliğin ve dürüstlüğün yüksek standartlarını yansıtmaktadır. Avon'un araştırma ve geliştirme ekibi tüm ana bilim alanlarında uzman kişiler tarafından oluşturulmuştur. Avon, araştırma ekibi dışında dünyaca ünlü bilim adamlarıyla da ortaklaşa çalışmaktadır. Biz Avon olarak ürün kalitesinin ve güvenilirliğinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sattığımız ürünlerin yüksek standartlarının laboratuar testleriyle sağlanmasına çalışıyoruz. Ürünlerimizin tümü çevreyle dosttur ve hayvanlar üzerinde test edilmezler. Ambalajların tümü dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir ve hiçbirisi çevreye zarar vermezler.

Sipariş ettiğiniz her ürünün arkasında dünyaca ünlü Avon Memnuniyet Garantisi vardır. Bu garanti 1886 yılından beri işimizin temel taşıdır. Amacımız, bütün müşterilerimizin Avon ürünlerinden tam anlamıyla memnun kalmalarıdır. Avon, kurulduğu günden bu yana Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkesi doğrultusunda çalışmakta ve müşterilerimizin memnun kalmadığı tüm ürünler iade alınmaktadır.

Avon'da İlkler

Avon, başlangıçtan beri tüm kadınlara hem kendi yaşamlarını hem de ailelerinin yaşamlarını iyileştirmek için fırsatlar sunmaktadır. Avon'un kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya gösterdiği bağlılık, O'nun pek çok "ilk"e imza atmasını sağlamıştır.

- Dünyada alpha-hidroxy acid (AHA) teknolojisini cilt bakımında kullanan ilk kozmetik firmasıdır

- Stabilize edilmiş, saf A vitaminini, yani retinolü, yaşlanma izlerini geciktirmeye karşı kullanan ilk kozmetik firmalarından biridir

- Hayvanlar üzerinde testlere son veren ilk büyük kozmetik şirketidir (1989).
 
Avon hakkında bazı dedikodular var.Çok eski tarihlere dayanan sözde ıspatlanmış söylentiler.Az gelişmiş ülkelerde 4-5 aylık hamile kadınlara para karşılığı kürtaj yaptırılıyor ve bu canlı insan dokuları testlerde kullanılıyormuş...

Bilgisi olan varsa paylaşımını beklerim.Teşekkürler.
 
amerikan şirketi olduğu içindir bu söylentiler, cocacola turkuaz su, danone den tutun birçok söylenti var şu anda, amerikan şirketi olmasaydı söylenti çıkmazdı, Bizimde eksiklerimiz anormalliklerimiz var, hergün Uğur Dündar bir firmanın problemini açığa çıkarıyor, gıda üretenleri denetlesek avondan daha büyük eksiklerimiz çıkar. imalathanlerimizde-fırınlarımızın çoğunda da maaşallah,bismillah yazar. başkalarıyla ilgilenmek yerine daha iyi temiz üretmenin yolu olmalıdır. başkalarının eksikleriyle uğraşmak yerine bizler daha iyi şeyler yapabilmeliyiz.


insan ve hayvan testleri vardır, amerikada birçok kuruluş insan üstünde denemeler yapar, ve insanlar kendileri bu malları kullanarak şirketlerden para alırlar. şirketle sözleşme imazlarsınız ve kullanırsınız

ama sizin bahsettiğinizin aslı, Cenin canlı taze Hücre ticaretidir :Seguridad: bu da birçok anti age-- yaşlanmayı durduran kremde mevcuttur.
Amerikada 10 seneden fazladır kürtaj yasaklanmıştır, kürtajda çıkan bebek parçaları taze üremeye hazır hücre olduğu için aranan bir maddedir.Avrupadaki şirketler bile amerikadan getirttirir bunu da, canlı hücre bankası oluşturulmuştur resmen ,kan bankası gibi. bu sadece kremlerde kullanılmaz , amelyat ta doldurulacak yerlerde, estetik amelyatlarda plastik surgery hemen her yerde kullanımı olan bir maddedir.
kadınlar yaşlanmayı hiç sevmez -hep 18-24 yaşında olmak isterler , yüzleri hele kırışıklanmaya başlasa bu kremleri kullanmaya başlarlar, özellikle 35-40 yaşından sonra
ANTI AGE e vitaminli kremler kullanılır,, bunların en pahallı olanları hücreli olanlarıdır, biz erkekler bundan anlamayız, bize göre krem kremdir , E amerikada kürtaj yasak olduguna göre bu krem nereden üretilir, düşük yapmış bir kadından , SÜnnet derisinden, evet evet sünnet derisi çünkü amerikada bebek dogar doğmaz 2 hafta içinde yapılır,, hastane çocuğun pipisine el koyar , aile için önemi yoktur zaten,Kadınlar daha çok anti age kreme ihtiyaç duydukça şirketler üretebilmek için bankada sıralanır. her sene amerikan saglık örgütleri,araştırmacıları açıklama yaparlar, ''Sünnet sağlığa faydalıdır, '' sünnet rahim kanserine iyi gelir,sünnet kansere iyi gelir, AIDS e iyi gelir,daha iyi seks yaparsınız,Sünnet vereme iyi gelir.bel agrılarına ,omuriliğe karaciğere iyi gelir, hemen her sene açıklama yaparlar. Biz de müslüman ülke olarak araştırmanın bize uygunluğunu düşünerek gazetelerde yayınlarız,
adamlar yaptıkları araştırmalarla sünnet olmak değil çocukların sünnet derilerinin peşindedir, bu bir propagandadır, yaşlanmak istemeyen kadınlar kremlere talep ettikçe ,cünkü hücre bankası yetiştiremez, Taze hücre olayı bir sektörel yasadışı bir olay değildir, saglık için kullanılır sonuçta.
bizlerde adamların iç propagandalarını gazetlerimizde yazarız,
madem böyle ,Şu güney afrikayı bir sünnet edi verelim de aids ten kurtulsunlar cünkü her 5-10 kişiden birinde aids var, Bu taze hücre olayı sadece AVon u ilgilendirmez, Bunun gibi birçok ANTI AGE krem vardır, taze hücre olmadan nasıl kremle gençleşeceksiniz, birçok kez enjeksiyonla gençleştirilir, içinde çocuk pipisi var.bu kadınlara böyle söylenmez elbette :Cachondon:,extractum direk öyle değil,, cansız hücre atsanız gençleştirebilir mi? hiç olmayandan var edilen malzeme olabilir mi, sadece
e vitamini sadece yavaşlatır , basit kremlerden bahsetmiyorum, gerçekten gençleştiren pahalı ilaçlardan
Kadınlar siz varya siz biz erkeklerden kurtulamazssınız :Cachondon: nedir bu çektiğiniz bizden ,,

kısaca avonun bu işle alakası hiç yoktur-
 
merhaba bende bu tür asılsız haberler çok duydum. başlarda kullanmak istemediğim ürünlerin şimdi müptelası oldum. gg de satışını bile yapıyorum. kim ne derse desin, ister amerikalı ister isviçreli olsunlar kaliteli ve düzenli iş yapıyorlar.
 
Üst