kadınlara bakış açısı şiirleri

ruhunla işim olmaz bedenin kalsın
zira,bedeninden istifade ettiğim kadar kadınsın
kaldıki,zevk almadan efor sarfetmek isteseydim
senin yerine koşu bandının üzerine çıkardım.....

Son düzenleme:
Şiir sizin mi alıntı mı bilemiyorum ama bir iki şey söylemek isterim izninizle . Şiirde ben ( bireysel konuşuyorum ) bir duygu aktarımı , ahenk ve seçkin kelimeler ararım açıkcası . Maalesef bu şiirde pek rastlayamadım , yine de yazan kişinin emeğine sağlık . Sonuçta belli ki samimiyetle yazılmış ancak bende pek fazlaca bir haz uyandırmadı . Yazınız için teşekkürler . :)

ruhunla işim olmaz bedenin kalsın
zira,bedeninden istifade ettiğim kadar kadınsın
kaldıki,zevk almadan efor sarfetmek isteseydim
senin yerine koşu bandının üzerine çıkardım.....
selam anlıyacağınız üzere ben daha çömezim. başka bir bakış açısından duruma yaklaşmak istiyorum anladığım kadarıyla açılan konulara yapılan yorumların samimiyet derecesinin azlığında şikayetçisiniz evet samimiyet önemli ama yorum yapmaya değer konuların olmasıda önemli değilmi sizce??yani klişe sorulara sorunlara insanlar nasıl samimiyetli cevaplar yorumlar katabilirki..ben sizin yorum bekleyen konularınızla daha karşılaşmadım malumunuz yeniyim. aslında benimde paylaşmak istediğim ve yorum istediğim konularda yazacaklarım var yani hem yeniyim hem doluyum
Yukarıdaki mesajı yazan siz değilmisiniz? Dogrusunu isterseniz sizden daha iyi yazılar beklerdim.:(

zaten kadınlarda bir haz uyandırmasını isteseydim daha başka şiirler yazardım.. şiir benim.sizden bişi istesem madem okumaya değer gördünüz şiirimi,şiirin bana ait olduğunu nasıl işaretleyebilirim okumuştum hatta kendimize aitse imzamızı atıcaktık ama nereden ve nasıl. bir istek daha yardımcı olursanız sevinirim erkek karşıtı kadınlara feminist dendiğini hepimiz biliyoruz peki kadın karşıtı erkeklere ne denir???? ve bu şiirde anlatmak istediğim aslında tam olarak yeni bişi yani kadınlara karşı olan erkeklerin bir platformu olmalımı? buna ihtiyaç varmı sizce? genellikle erkelerin kadınlarla yaşadıkları sorunlar nelerdir?yanlış anlamayın eşcinsel değilim ve size bir kadın olduğunuz için bu soruyu soruyorum umarım yardımcı olursunuz. ayrıca bu seviyeli yaklaşımınız için de tenx

yaw admin abi hemen basmışsın sitemi.yaw ne yapayım,ben elimden geleni değil,içimden geçeni yazıyorum.ama senimi kırıcam daha iyisinide yazarız nede olsa,kadında çok,aşk da,ayrılık da. adı üstünde bakış açısı şiirleri, nereden nasıl bakıyorsam öyle yazmak isterdim ama senin için gözümün birini kapatıyorum.ok

zaten kadınlarda bir haz uyandırmasını isteseydim daha başka şiirler yazardım.. şiir benim.sizden bişi istesem madem okumaya değer gördünüz şiirimi,şiirin bana ait olduğunu nasıl işaretleyebilirim okumuştum hatta kendimize aitse imzamızı atıcaktık ama nereden ve nasıl. bir istek daha yardımcı olursanız sevinirim erkek karşıtı kadınlara feminist dendiğini hepimiz biliyoruz peki kadın karşıtı erkeklere ne denir???? ve bu şiirde anlatmak istediğim aslında tam olarak yeni bişi yani kadınlara karşı olan erkeklerin bir platformu olmalımı? buna ihtiyaç varmı sizce? genellikle erkelerin kadınlarla yaşadıkları sorunlar nelerdir?yanlış anlamayın eşcinsel değilim ve size bir kadın olduğunuz için bu soruyu soruyorum umarım yardımcı olursunuz. ayrıca bu seviyeli yaklaşımınız için de tenx

Sn. Serkan altay , bu aralar bu " alıntıdır " konusu sitede ciddi bir olay konusu olduğu için tekrar etmek istemiyorum ama şiirleri kendimiz yazıyorsak altına sadece ismimizi eklememizin yeterli olacağı inancındayım . Bundan daha fazlasını hiçbirimiz beklemiyoruz emin olun . İsim yazılmadığı takdirdesizin olmama ihtimalini düşünmemizi de lütfen yanlış anlamayın . Ne d eolsa bir eserin altındaki isim o eserin imzasıdır .
Bunun dışında ; öncelikle ben erkek düşmanı ya da feminist değilim ( bunu beni feministlikle itham ediyorsunuz diye söylemiyorum ) SÖylemem gerektiğini düşündüğümden söyledim . Erkeklere karşı olan tanıdığım ve bildiğim tek kadın grubu amazon kadınlarıdır ki onların da nesli tükendi . Feminizm erkek karşıtlığı değil daha farklı bir anlam içermektedir . Bir erkeğin kadın karşıtı olması düşüncesi bile bana çok anlamlı gelmiyor ancak siz ben böyle bir platform oluşturmak istiyorum diyorsanız da yolunuz açık olsun .
Ayrıca kadınlara karşı olmak değil de biraz hakir görmeyi amaçlayan şiirler yazmayı hedeflediyseniz de bu konuda ilk olmayacağınızı da bildirmek ve Bukowski okumanızı da önermek durumundayım . Belki oluşturmak istediiniz platformda size yardımcı olabilir .
Erkeklerin kadınlarla anlaşamadığı konular ( ki bu aynı zamanda kadınların da erkeklerle anlaşamadığı konulardır ) saymakla bitecek türden olmadığından ve ŞİİR başlıklı bu anlamlı bölümü tartışma moduna çevirmek istemediğimden isterseniz bu konu başlığını başka bir bölümde açın ve orada keyifle sohbet edelim .
Şiir gibi , hoş bir başlık nahoş bir hal almasın . :Entusiasmado: Başlığı açtığınız takdirde düşüncelerimi aktarmaya seve seve devam ederim sn. serkan Altay :Entusiasmado:

bunu beni feministlikle itham ediyorsunuz diye söylemiyorum diye yazmışsınız e şimdi beni altından kalkılması zor bir ithamın içine attınız lütfen ben böyle birşeyi ima etmeye çalışmadım, hem böyle şiirler yazıyor olmam kadınlara sygımı yitirmiş olduğum anlamına gelmemeli.sizi böyle bir düşünceye sevk edicek birşey yazmadım ama o anlamı çıkardıysanız özür dilerim amacım bu değildi. neyse feminizm konusuna gelince bu bir gerçek zaten olmasa bir ismi olmazdı dimi?bu gün bir sözlüğü açtığımızda feminizm in karşısında yazan şeyler düşündüğüm şeylerden farklı değildir eminim.benim öğrenmek istediğim aynı sözlükte kadın karşıtı erkeklere denir cümlesinin hangi ismin tarifi olduğudur. bilmiyorsanız söylemeniz yetrliydi bilmediğimiz şeyleri yok saymak yanlış olmazmı sizce.anlatamadığım bir diyer konuya gelelim, bence sonu kafiyeli biten her mısra topluluğu şiirdir, ve nahoş şiirler de vardır.peki şiir başlığını değiştirmeyelim ama başına eleştirel ekini takalım o zaman sizin için.sizce bu sorunlar, konular üzerine eleştirel şiir yazamk isteyen yokmudur?bence çok vardır. bence varsa eğer erkelerle bir sorununuz ki illaki vardır hangi kadının yokki? bu düşünceleri eleştirel bir şiir olarak yazmayı düşünmezmisiniz?

bunu beni feministlikle itham ediyorsunuz diye söylemiyorum diye yazmışsınız e şimdi beni altından kalkılması zor bir ithamın içine attınız lütfen ben böyle birşeyi ima etmeye çalışmadım, hem böyle şiirler yazıyor olmam kadınlara sygımı yitirmiş olduğum anl***** gelmemeli.sizi böyle bir düşünceye sevk edicek birşey yazmadım ama o anlamı çıkardıysanız özür dilerim amacım bu değildi. neyse feminizm konusuna gelince bu bir gerçek zaten olmasa bir ismi olmazdı dimi?bu gün bir sözlüğü açtığımızda feminizm in karşısında yazan şeyler düşündüğüm şeylerden farklı değildir eminim.benim öğrenmek istediğim aynı sözlükte kadın karşıtı erkeklere denir cümlesinin hangi ismin tarifi olduğudur. bilmiyorsanız söylemeniz yetrliydi bilmediğimiz şeyleri yok saymak yanlış olmazmı sizce.anlatamadığım bir diyer konuya gelelim, bence sonu kafiyeli biten her mısra topluluğu şiirdir, ve nahoş şiirler de vardır.peki şiir başlığını değiştirmeyelim ama başına eleştirel ekini takalım o zaman sizin için.sizce bu sorunlar, konular üzerine eleştirel şiir yazamk isteyen yokmudur?bence çok vardır. bence varsa eğer erkelerle bir sorununuz ki illaki vardır hangi kadının yokki? bu düşünceleri eleştirel bir şiir olarak yazmayı düşünmezmisiniz?

Sn. Serkan Altay , ben sizi herhangi bir itham ile suçlamıyorum ki . Hangi noktada anlaşamadığımızı da açıkcası anlamadığımı itiraf etmeliyim . Kadınlara saygınızı yitirmiş olduğunuz gibi bir yargıya vardığımı söyleyemem , zira benim bu yönde hiçbir yorumum da olmadığı gibi sizin aleyhinize bir tutum da sergilemediğimi düşünüyorum . Sadece bu konuda şöyle bir ilave yapma ihtiyacı duymuştum ; "bu bakış açısıyla yazan ilk siz değilsiniz , bukovski de benzer ürünler sergilemiştir" benzeri bir cümle kullandım . Zamanımınzda kadını "et" erkeği "kas" olarak ele alıp bu bazda şiirler yazan çok isim var . BU da bir tarz halinde kullanıldığı için , üslubunuzun yeni olmadığını vurgulamak istemiştim o kadar . Yoksa , size karşı ya da aleyhte tek bir kelimem dahi olmadı .
Sonu kafiye ile biten her dize sizin için şiirse , bu da yine sizin görüşünüzdür ve konunun bilirkişisi olmadığım ve bende şiir sadece bir merak konusu olduğu için , doğru ya da yanlış diyecek konumda değilim.
Bana göre şiirin içinde ; acı , mutluluk , hüzün , eleştri her daim olan kavramlardır . Elbetteki şiir yazarken o anki ruh hali , birikim , duygu yoğunluğu ve pek çok dış etken biiraraya geliyor . Eleştri şiirleri de yazılması çok normal ve bunda olağandışı bir durum zaten görmüş değilim zaten o yüzden hala ne üstüne tartıştığımızı çok anlayamadım maalesef sn. Serkan Altay :Entusiasmado:
Sizin şiirinizi okuduğum zaman çok haz almadığımı söylemiştim çünkü benim hoşlandığım tarzda bir şiir değildi hatta bana göre sperm kokan bir şiirdi ancak bu yönde art niyetli bir eleştiri yapmadığımı siz de biliyorsunuz. Yine okuduğum bir şiiri burada size aktarmak istiyorum ;
"Kasıklarım acıyor tadını düşledikçe
Zati açarsa bir çiçek
Gönle değil
Bedene lütfen....
Bedene!"
Bu şiiri okurken ne düşündüysem sizin şiirinizde de aynı his uyandı bende .
Özetle demek istediğim , tarzınız yeni bir tarz değil ancak bir platformda toplamak istiyorsanız da ismini siz koyun isterseniz , zira benim "feminizm" ile eşdeğer tutulacak bildiğim bir kelime yok . Saygılar sunuyor ve iyi forumlar diliyorum :Entusiasmado:

kadınlara bakış açısı şiirleri

varlığın dünyama utanç kaynağı
kime,neye,kaça kendini sattın
ALLAHtanda korkun yokmuydu senin
millete kendini otoban yaptın

şimdi kimse sana demezmi neyin eksikti
adamsa adam praysa para sevgiyse sevgi
anlayamadım kusura bakma ne istediğini
sana dokunmayışım saygımdan ileri gelmişti
yoksa bende biliyordum üstünde saatlerce tepinmeyi

SERKAN ALTAY
kadınların geneli için yazılmamıştır

varlığın dünyama utanç kaynağı
kime,neye,kaça kendini sattın
ALLAHtanda korkun yokmuydu senin
millete kendini otoban yaptın

şimdi kimse sana demezmi neyin eksikti
adamsa adam praysa para sevgiyse sevgi
anlayamadım kusura bakma ne istediğini
sana dokunmayışım saygımdan ileri gelmişti
yoksa bende biliyordum üstünde saatlerce tepinmeyi

SERKAN ALTAY

Ya arkadasım yazılarına bakıyorumda cok agır konusuyorsun.Heralde bir acı tattın bu yüzden böyle şiirler yazıyorsun .

Bence işin böyle kötü tarafından değil sana öğrettiklerine bakmalısın.Hayatı öğrettiginin farkına varmalısın.Her ayrılık seni biraz daha olgunlastırır ama sen tam tersını sanıyorsun.Ne olursa olsun düşüncelerin bu kadar ağır olmamalı.

Çünkü karşıdaki bir kadın!Unutmaki bizi karnında taşıyan,hasta oldugumuzda başımızda bekleyen,bizi karşılıksız seven annemiz de kadın!Bizim hayat boyunca yanımızda olacak olan,herşeyimizi paylaştıgımız,güçlüklere birlikde omuz gerdiğimizde bir kadın olacak.

Bu yüzden kadınlara daha saygılı laflar söylemen dileğiyle iyi forumlar