KIYAMETIN TEORISI

KIYAMETİN TEORİSİ
Ünlü İngiliz bilim adamı STEPHEN HAWKING dünyanın 2800'de sona ereceğini açıklamış. Doğanın kendini bitireceğini iddia eden ünlü fizikçi; "Bilim ilerleme kaydetmeli ve yaşanacak yeni bir gezegen bulunmalı" demiş.

Yaptığı her açıklama ile olay yaratan 58 yaşındaki ünlü bilim adamı Stephen Hawking kainatın sonu hakkında İngiliz BBC televizyonuna açıklamalar yaptı. (01 EKİM 2000) BBC televizyonu, Hawking'e ayırdığı özel programda tekerlekli sandalyeye mahkum bilimadamıyla bilgisayar aracılığı ile konuştu. Spikerin sorularını bilgisayarına yazdıklarıyla cevaplayan Hawking, Küresel ısınmadan,buzulların erimesinden bahsettiği sırada Antarktika kıtasında 45 km uzunluğunda 17 KM bir buzdağı koptuğu haberi televizyondan altyazı ile geçti. "Yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük bilimadamının insanlığa uyarısı ciddiye alınmalı" yorumunu yapan BBC "Hawking falcı değil, istatistikler onun ne derece doğru söylediğini kanıtlıyor. Hawking, ne kadar gerçekçi olduğunu konuşurken bile ispatladı" açıklamasını yaptı. zamana karşı yarıştığımızdan bahseden Hawking,diğer bilim adamlarına da şöyle seslendi; "İnsan, başka gezegenler keşfedemezse dünyayla birlekte 1000 yıl içinde yok olacak". 2 hafta içinde gerçekleşecek Dünya Çevre Konferansı öncesi felaket haberlerini sıralayan Hawking, dünyanın sonu gelmeden insan neslinin yaşaması için başka gezegenlere göç edilmesi gerektiğini söyledi.

Hawking'in dünyanın sonu teorisini dünyanın önde gelen bilim adamlarından Dünya Çevre Örgütü İklim Değişimi bölümü Başkanı Dr. Ute Collier, Amsterdam Üniversitesi Çevre Programı ve İklimler Kürsüsü Başkanı Prof.Pier Vellinga'da doğruladı. Hawking, Kıyamet teorisine geçtiğimiz 100 yıl içinde meydana gelen doğa olaylarını inceleyerek ulaştığını söylüyor ve onları şu şekilde sıralıyor:
1. Orta Amerika'da ölüm saçan büyük fırtına ve kasırgalar.
2. Güney Amerika'daki fırtınalar
3. Ameriak'yı sellere boğan El Nino isimli iklim değişikliği
4. Britanya'da meydana gelen bütün sel gibi doğa felaketleri
5. Kutuplardan kopan buzdağları
6. Asya'yı kasıp kavuran kuraklık
7. Asya ve Afrika'da kuraklıktan doğan ve ölümlere neden olan hastalıklar.

HAWKING'İN KIYAMET TEORİSİ

2000-2400 Yılları arası:

El Nino yüzünden iklim değişiklikleri olacak. İklim değişiklği nedeniyle sıtma,tifo gibi hastalıklar yeniden baş gösterecek. Kasırga ve hortumlar dünyayı kasıp kavuracak. Sera etkisi şiddetini arttıracak. Önümüzdeki 100 yıl içinde meydana gelecek ısı değişimleri bitki örtüsünü etkileyecek. Buzulların erimesi su baskınlarını arttıracak. Alp dağları başta olmak üzere birçok bölge büyük çığ felaketlerine sahne olacak. Isınma bugünkü süratiyle devam ederse 400 yıl içinde Alp dağlarında kar kalmayacak.

2400-2500 Yılları arası
Özellikle Güney Yarımküre etkilenecek. Güney Yarımküreden, Kuzey Yarımküreye büyük göçler başlayacak. Su seviyesi okyanuslarda süratle yükselecek. Aynı dönemlerde Güney Avrupa'da büyük bir kuraklık başlayacak. Kuzey Avrupa ise sel suları ile boğuşacak.

2500-2800 Yılları arası
Güney Yarımkürede ölümden kaçan insanlar,Kuzey Yarımküreye göçünce, göçler ülkeler arasısavaşlara neden olacak. Çevre kirliliği doğal kaynakları kurutacak. Kuzey ve Güney kutbundaki buzullar eriyecek, karaların çoğunu su kaplayacak.

2800-? Yılları arası
Dünyanın atmosferi değişecek ve Dünya, Mars gibi sülfürik asitlerden oluşacak, hiç bir canlı yaşayamayacak.

alıntı
 
İngiliz Focus dergisine konuşan uzmanlar dünyanın başına gelebilecek felaketleri değerlendirdi

1 GÖKTAŞI DÜNYAYI YOK EDECEK

Dünyada yaşam 600 milyon yıldır devam ediyor. Ancak meteor gibi dış etkenler ve yerkürede yaşanan değişimler 5 kez canlıların geniş oranda nesillerinin tükenmesine neden oldu. Uzmanlar göktaşı ve uzay cisimlerini gerçek bir tehdit olarak görüyor. Meksika’da 65 milyon yıl önce yaşanan göktaşı yağmuru dinozorların sonunu getirdi. 1908’de 50 metrelik bir göktaşı Sibirya’ya çarptı. 1989’da 300 metrelik göktaşı dünyayı az bir farkla ıskaladı. NASA olası çarpışmanın Hiroşima’ya atılan bombalardan binlerce kat daha büyük sonuçlar doğurabileceğini açıkladı. 2010’da 10 metrelik meteorun dünyayı teğet geçmesi ise kıyamet habercileri arasında büyük heyecan yarattı.

DEV VOLKANİK PATLAMALAR

Yerkürede 4500 milyon yıldır sıkışıp kalan elementler volkanlar sayesinde beklenmeyen bir anda patlayabiliyor. 1815’te Tambora dağındaki patlama Hiroşima’ya atılan atom bombasından bir milyon kat daha kuvvetliydi ve 90 binden fazla kişinin ölümüne neden oldu. 1991’de Filipinler’de 10 milyar ton kalıntı ve toz atmosfere yayıldı, gezegene düşen güneş ışığı yüzde 3 oranında azalttı. 100 bin yıl önce yaşanan “büyük ölüm” tekrarlanabilir

3 GÜNEŞ SİSTEMİNDEKİ GEZEGENLER ÇARPIŞACAK

1950’lerde Rus yazar Immanuel Velikovsky, “Çarpışan Dünyalar” kitabını yazınca herkes yazara deli gözüyle baktı. Fakat yapılan gözlemlere göre zamanla gezegenlerin yörüngeleri değişiyor ve birbirlerinin çekim kuvvetleri boyut ve hıza göre artıp azalıyor. Geçen yıl Paris gözlemevinde yapılan bir araştırmada Dünya’nın Mars, Venüs ve Merkür’e çarpma ihtimalinden bahsediliyor. Fakat bu ihtimal gelecek 5 milyar yıl içinde yüzde 1 oranında

4 KÜRESEL ISINMA YAŞAMI BİTİRECEK

Eski İngiliz Başbakan Margaret Thatcher 1988’de iklim değişikliği nedeniyle endişesini dile getirmiş ve bu konuda büyük bir operasyon yapmayı önermişti. 20 yıl sonra küresel ısınma baş gösterdi. Uluslararası toplantılar yapıldı. Araştırmalara göre dünya her yıl ısınıyor. Dünyanın ısınmasıyla birlikte daha çok su okyanustan buharlaşacak ve güneş ısısının dünyaya etkisi artacak. Ayrıca Alaska Üniversitesi yaptıkları bir araştırmada küresel ısınmayla birlikte ortaya çıkan metan gazının da etkisinin tehlike yaratabileceğini açıkladı
haber3.com
 
ya admin sabah sabah içimizi daraltma gözünü seveyim :D yok kıyamet inecek borular ötecek falan filan bari sen yapma sabah sabah :D
 
Üst