Küresel Isınma hakkında düşünceleriniz

Küresel Isınma hakkında neler düşünüyorsunuz ?​

Uzun zamandır gündemde olmasına rağmen büyük ülkelerin isteksizliği nedeni ile gün geçtikce daha fazla önem arz eden
bu konuda neler yapılmalı ???

Gerçek tehlike nedir ???
Bu konudaki teorilerinizi bekliyoruz...
 
1-araçlardan çıkan egzoz dumanları atmosferde birikerek karbondioksit oranını arttırıyor ve bu da küresel ısınmaya neden oluyor.
2-yerlere attığımız herşey bir şekilde havaya,suya veya toprağa bulaşır.Yine küresel ısınmaya neden olur.
3-her gün güzel koksun diye sıktığımız deodorant ve parfümlerden çıkan gaz ozon tabakasını deliyor.Ozon tabakası delinince Güneş'in zararlı ışınları Dünya'ya rahatça girebiliyor.Yine küresel ısınma olur.
4-Fabrikalardan çıkan sera gazları atmosferdeki karbondioksit oranını arttırır buda havayı kirletir.Ayrıca ozonu delerek Güneş'in zararlı ışınlarını içeri sokar.
 
karbondıoksıt fazlalaıhından dolayı kuresel ısınma olusuo bınaların hepsınde ısı yalıtımı yapılmalı daha az agac kesılıp yakılmalı ( insaatcıyımda yalıtımı ordan bılıorum )
 
bir çevre mühendisi olarak bu konuya kayıtsız kalamadım..sitemizdede yayınlanan "uygunsuz gerçek"adlı belgeseli izlemenizi öneririm..yeterince açıklayıcı,sorularınız yanıtsız kalmayacak..
 
Küresel ısınma saçmalığı! İklim değişikliklerinden şüphe duyan bazı septikler küresel ısınmanın tamamıyla insan beyninin ürettiği bir uydurmaca olduğunu düşünüyor.

Bu komplonun dünya nüfusunu çok daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir vönetimin dünyaya hakim olması için ortaya atıldığı da teoriler arasında.

Dayandıkları tez ise ısının,1998 yılından beri sabitlenmesi.
 
Araştırmacılar dünyada 8 kez buzul çağının yaşandığını söylemekte.
Dünyamız ise buzul çağından çıkmış ve ısınma dönemine girmiştir.
Tabi bu durum on binlerce yılla ifade edilmektedir.

Buzul çağından çıkışımız ve ısınmaya doğru gittiğimiz teorisinin ve sera gazını da etkisiyle, küresel ısınma hiç de komplo gibi durmuyor bence..

Yalnız bu durumun yüksek vergilerle alakasını anlamadım..
 
Üst