Geniş kalcayı saklamanın püf noktaları

Türk kadınlarının büyük bir bölümünün kalçası geniş. Bu konuda yapacak bir şey yok. Genetik kodlama bu yönde. İstediğiniz kadar spor yapıp aç kalabilirsiniz ama kalçanız genişse geniştir. Yapılacak tek şey, kalçanızı giysilerle saklamak ya da kalçanızı daha düzgün gösterecek giysileri başvurmak. İşte bu işin püf noktaları...

Etek

Anvelop, hafif dökümlü ya da diz boyu düz etek modelleri ideal seçenekleriniz olabilir. Bu etekleri hafif topuklu ayakkabılarla giyin.

Koyu ya da mat renkli etekleri tercih edin. Ortası pilili ya da dikey dikiş detaylı modeller silüetinizin uzun görünmesine yardımcı olur.

Verev kesim eteklerden uzak durun. Bu model etekler kalçanıza yapışarak şeklini iyice ortaya çıkarır. Ayrıca aşağı doğru daralan eteklerden de kaçının.

Pantolon

En uygun pantolon tarzı önden fermuarlı bol kesim modeller. Belinizin biraz aşağısından başlamalı. Yanları cepli pantolonlardan uzak durmalısınız.

Jean seçerken boru paçalı ve çok değil, hafif düşük belli olan modelleri tercih etmelisiniz. Bu model sizi daha orantılı gösterir.

Yüksek belli ya da paçalara doğru daralan pantolonlardan uzak durmalısınız. Arkada çok fazla detay olmamalı. Ayrıca, arka cepleri küçük pantolonlar kalçalarınızı olduğundan geniş gösterir.

Palto ve ceketler

Aşağı doğru hafif açılan 3/4 uzunlukta modelleri tercih edebilirsiniz. Bunlar kalçanızı örter.

Büyük yakalar göğüs kısmını geniş göstererek bir illüzyon yaratır ve sorunlu bölgenizi daraltır.

Kalçanızda biten ceketlerden uzak durun.

Elbise

Öyle bir elbise seçin ki (straplez ya da ince askılı olabilir) vücudunuzun belden yukarıdaki bölümünü sarsın ancak belden aşağıya doğru bollaşsın. Dikkatleri kalçalarınızdan uzaklaştırmak için üst bölümü işlemeli veya detaylarla süslü modelleri tercih edebilirsiniz.

Daha resmi ortamlar için kabarık etekli gece elbiseleri uygun olabilir. Bel, kalça ya da popo kısmında detay olan modellerden kaçının.

İpuçları:

Çok dar etek veya pantolonlardan uzak durun.
Karnınız dümdüz değilse çok düşük belli modeller giymeyin.
Eğer kalçalarınız geniş, göğüsleriniz küçükse, dolgulu sutyenler ilacınız olabilir.
Tunikler de kalçalarınızı örtmede bire bir.
Milliyet
 
Üst