BAL-GÖÇ(balkan göçemenleri)

BAL-GÖÇ(balkan göçmenleri)
Arkadaşlar ben bulgaristan göçmeniyim.1990 yılında izmire yerleştik.Herşeye sıfırdan başlamak zorundaydık.Yanlızdık.Zor günler atlattık.ALLAH'a çok şükür hayatımız yoluna 18 yıl sonra girdi.Sorunlarımızı burada paylaşmak istiyorum
 
28 Ekim 2007 Pazar Günü yapılacak olan Bulgaristan Yerel Seçimlerinde oy kullanma hakkına sahip soydaşlarımızın bir bölümü ikamet izinlerinin süresi bitmesi nedeniyle kaçak ve cezalı duruma düştüklerinden yurtdışına çıkamıyorlardı. Bu nedenle de oy kullanamayacaklardı.

Bulgaristan Yerel Seçimlerine çok özel önem veren ve oy kullanma hakkına sahip tüm soydaşlarımızın Bulgaristan'a giderek oy kullanmalarını amaçlayan BAL-GÖÇ'ün ısrarlı müracaat ve takibi sonucu İçişleri Bakanlığımız, soydaşlarımızı rahatlatan çok önemli bir kararı almıştır.

Bu kararla;
28.10.2007 tarihine kadar ikamet izni almak üzere müracaat edecek olan Bulgaristan uyruklu yabancılara eş ve çocukları ile birlikte harçsız ve cezasız 6 ay süreli ikamet tezkeresi verilecektir.

Bu tezkere ile şimdiye kadar kaçak durumuna düştüğü için Bulgaristan'a gidemeyen tüm soydaşlarımız Bulgaristan Yerel Seçimlerine katılıp Türkiye'ye geri dönebileceklerdir.
Bu uygulamadan 28 Ekim 2007'ye kadar Emniyet Müdürlüklerine başvuranlar yararlanacaktır.

Ayrıca doğrudan hudut kapılarına başvurarak Bulgaristan'a çıkmak isteyenlerden de hiçbir harç ve ceza alınmayacak olup seçim sonrası yurdumuza yasal olarak gelebileceklerdir.

Yukarıdaki açıklamamda görüldüğü gibi İçişleri Bakanlığımızın bu kararı uzun süreden beri bu kararı bekleyen soydaşlarımız için bayram armağanı olmuştur. İçişleri Bakanlığımıza yardımlarından dolayı şükranlarımızı sunuyor, soydaşlarımızdan da seçim öncesi kendilerine sağlanan bu önemli fırsattan bir an evvel yararlanmalarını bekliyoruz.
 
Devlet bulgaristandaki Turkleri adam yerine koymuyor 'takmiyor 'oysa uretim orada
avrupanin icindeki Turk varligini da kaybetmek uzereyiz' yatirimlar hep doguya'kacakcilik icine yapiliyor' Turkiye Balkan Turklerine yatirim yapmis ta ne zaman kaybetmis ? hayal kirikligina ugramis mi hic' ciddi adimlar atilmali. en son anlarda bicak kemige dayandiginda ortaya cikmamaliyiz. insanlara yatirim yapmak lazim.

oradaki secimlerde bas gosterilirse' Beldiyeler muhtarliklar turk olacak' ve bircok toprak hazine arazisi gibi alanlar Turk is adamlarinin yararina satilabilir alinabilir' kaybettigimiz topraklari tapuyla satin alabiliriz' Turkiye AB ye ulke olarak giremedi ama
Vatandaslari AB ye girdi haberi yok ' kullanamiyoruz
bu yasa gec alinmis ama olmus'hep birilerinin cabasiyla mi hak almali; devlet te dusunmeli'
ulke ve ticari cikarimizi dusunmeliyiz'
 
Üst